J'ai quelque question

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! mam pare pytań związane z pracą tłumacza.
Chodzi mi o to ze żyłem we francji do 15 roku życia i od 2 lat żyje w polsce i na wszystki wakacjie i ferie przyjeżdżałem do polski więc obydwa języki opanowałem bardzo dobrze więc przes wakacje chciałbym znależć jakąś prace ale nie wiem czy mnie ktosz wieżmie bez dokumentu potwierdzającego moją znajomość języka francuskiego. Może ktoś wie coś o tym ? Chciałbym też zdać egzamin na tłumacza przesięgłego ale nie znam języka sądowego ani prawniczego więc może ktoś zna jakąsz dobrą książkę gdzie można nauczyć się takiej specializacji. I ostatnie pytanie czy będe mógł tak poprostu zapisać się na examin.
http://www.csx.pl/baza_wiedzy/tlumacz_przysiegly_jak_zostac.1.php polecam tą stronkę, dowiesz się tam wszystkiego : )
Dzięki za odpowiedz ale szkoda że mogą zostać nimi tylko osoby po studiach bo znam bardzo dobrze francuski napewno lepiej niż taki po studiach a czy ktoś wie czy bez ukończonego egzaminu na tłumacza przysięgłego można zrobić kariere jako tłumacz.
Z tego co się orientuję można tłumaczyć, ale nie pisma sądowe, dokumenty itp. Ale mogę się mylić. Wydaje mi się, że cięzko jest jednak znalezć pracę jako tłumacz nie mając na to 'papierów'
Głupia sprawa ale dzięki za odp.
No to jescze jedno pytanie gdzie i kiedy moge zdać DALF C2 ? Mam 60 km do Łodzi 40 km do kalisza mieszkam w wiosce "cielce"
znajdz najblizszy Alliance Francaise , tam robia egzaminy z Delfow/Dalfow etc.
najblizsze bodajze w maju/czerwcu to jeszcze w tym roku zdazysz jak sie pospieszysz zapisac:P
PS. W Łodzi masz Alliance > http://www.alliance.uni.lodz.pl/


:)
Dziękuje bardzo zapisze się i to powino wystarczyć jako dokument do pracy.
No to jescze jedno. Czemu DALF C1 trwa dłużej od DALF C2 ? No i tak żeby się zapewnić to jescze się zapytam czy C2 jest trudniejszy od C1 ?
Na pweno jest trudniejszy, bo to wyższy poziom. A poziom C, to jest słownictwo bardziej specjalistyczne jeśli się nie mylę, labo właśnie wręcz przeciwnie, język familier, nie jestem pewna, nie chcę mieszać.
Pozdrawiam
Dzięki ale oglądałęm przykładowe egzaminy DALF C2 i to dla mnie łatwe jedyne punkty które nie dostane to będzie za ortografie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa