konwersacje dla zaawansowanych

Temat przeniesiony do archwium.
hej,
mam prowadzic konwersacje dla osob zaawansowancyh tzn. niektorzy nawet juz na poziomie skonczonej filologii rom.,
po pierwsze nie powadzilam jeszcze konwersacji, po drugie nie wiem skad brac tematy,
jak tak sobie mysle o naszych konwersacjach na studiach to niestety bywalo tak ze przychodzil wykladowca i mowil " to dzis porozmaiwamy sobie o ... eutananzji", nie dosc ze temat nie dla wszystkich interesujacy, to potem bylo takie wyciagnie z ludzi informacji na sile, bez sensu dla mnie. Mysle ze lepiej byloby przygotowac jakie slownictwo najpierw, synonimy, antonimy itp.,
w ogole to sie narazie w tym nie widze...
witaj
opowiem Ci jak u nas prowadzono zajęcia "konwersacje".każdy z nas miał przygotować w domu temat na konwersacje oraz zadania dla grupy.Przeważnie na jednym zajęciu prezentowały się trzy osoby więc były trzy różne tematy.np. ktoś przygotował na temat przesądów, najpierw była jego prezentacja potem zadania dla grupy a następnie "konwersowanie" na ten temat,a osoba która prowadziła zajęcia czyli nauczycielka oceniała całość prezentacji pod względem słownictwa , gramatyki , fonetyki interakcji z grupą no i oczywiście pomagała osobie prezentującej i słuchaczom itp.prezentacje nie muszą być długie:D
dzieki,
tez o tym myslalam, tylko ja ucze w firmie i mam male grupy po 2-3 osoby wiec mysle ze raczej sama bede musiec kombinowac nad organizajca
jeśli w firmie to proponuje tak:zorganizować lekcje tematycznie np dziś porozmawiamy na temat technologi informatycznej , jakie państwo znają słownictwo z tej dziedziny?oni coś podają , ty zapisujesz na tablicy ( żeby mieli ogólny wgląd i powtórkę), następnie podajesz nowe słownictwo związane z tym zagadnieniem,możesz podać jakiś krótki tekścik na ten temat albo kilka zdań prezentujących nowe słówka a potem konwersacje, zadajesz pytania , zachęcasz do rozmowy.jeśli są rozmowne osoby to będą rozmawiać , gorzej z osobami , które mniej mówią, wtedy przygotuj więcej pytań.część pomocnych pytań znajdziesz w repetytorium tematyczno leksykalnym języka francuskiego ( tym różowym )
powodzenia
dzieki kacha,
napisalam maila w tej sprawie do mojej bylej pani promotor i napisala mi ze na takim poziomie moge przygotowywac rozne reportaze, artykuly itp. i do tego trzeba bedzie bardzo dokladnie opracowac slownictwo, synonimy/antonimy, i wszystko fajnie tylko zebym ja miala na to tyle czasu:)

« 

Pomoc językowa