szlifowac swoj polski ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam !



Jestem francuską . Mam pytanie :

Czy ktoś wie gdzie mogłabym szlifować swój polski ???

Tzn czy istnieje interesujące i aktywne Forum dla cudocziemców którzy mówią po polsku ?

Jedno podobne do tamtego ? Bo tu mówi się przed wszystkim francuski .

Bardzo dziękuję

Cécile
forum nie znam, możesz używac każdego forum na obojętnie jaki tamat hehehe
A jeśli masz jakieś pytania względem języka czy chcesz pogadac to jestem otwarta na rozmowę :)
pozdrawiam
Może tu zostaję . Zrobię postępy po polsku .
Witam Cécile! Chciałam powiedzieć, że świetnie mówisz po polsku! Może powinnam napisać "piszesz", bo nigdy nie miałam okazji Cię słyszeć, ale nie sądzę bym się myliła. Czy któreś z Twoich rodziców pochodzi z Polski? A może mieszkasz w Polsce już od jakiegoś czasu? W każdym razie, gratuluję bardzo wysokiego poziomu znajomości języka polskiego! Miły jest dla mnie fakt, że są obcokrajowcy, którzy doceniają go i chcą się go uczyć! Życzę sukcesów w dalszej nauce! :-)
Witam!
Dziekuję. Masz dobrą intuicję : lepiej piszę i czytam niż rozumiem i mówię ustnie.
Nie jestem dwujęzyczna , a niestety nie mówię biegle . Prawdę mówiąc to właśnie bo nie chce mi się wszystko stracic , że szukam gdzie poprawić mój polski .
Nie pochodzę z Polski a nigdy nie mieszkałam w Polsce . Byłam wiele razy w Polsce ale nie dość często ani dość długo . Od czterech lat już nie byłam . Nauczyłam się polskiego na różnych uniwersytach w Francji dawno temu , bo spotkałam Polaków . To od zawsze najładniejszy język który słyszałam , ten z Wisławy Szymborskiej , Grzegorza Turnaua i Kieślowskiego ...
Itd...
Jeszcze dziękuję !
Cécile
Jeśli Twój polski nie jest zasługą polskich korzeni ani pobytu w Polsce to tym bardziej jestem pod wrażeniem! Opanowałaś deklinację, masz bardzo duży zasób słów. I nawet czytasz polską poezję! Naprawdę musiałaś sporo pracy włożyć w naukę!
Co do mówienia, najskuteczniejszą metodą jest rozmowa z kimś dla kogo polski jest językiem ojczystym... Mam nadzieję, że masz możliwość by porozmawiać z kimś od czasu do czasu po polsku, twarzą w twarz albo chociaż używając Skype czy MSN.
U mnie jest podobnie: też lepiej piszę i czytam po francusku niż mówię, na szczęście mam kogoś, kto czasem zmusza mnie do mówienia udając, że nie rozumie po angielsku :) I choć czasami muszę się nieźle pomęczyć, by skonstruować w miarę poprawne zdanie (bo bardzo często brakuje mi słów), powoli widzę efekty :)
Opanowałam deklinację bo łacinski studiowałam w liceum !
Brakuje mi też dużo słów ale mam słowniki i zwlaszcza dobre książki : na prykład te z Stanisława Mędaka (o deklinacji , o koniugacji itd...). Jego Książki są naprawdę doskonałe.

Mogłabym porozmawiać rzeczywiście z przyjaciółmi używając SKYPE , ale rzadko go używam bo nie lubię a nigdy nie mam czasu .
Wypisz ,wymaluj ja mogłabym się podpisać pod Twoim słowami ,jeśli chodzi o mój francuski,mam taki sam problem jak Ty :)))
A macie może coś takiego, że słuchając czyjejś wypowiedzi w języku obcym, rozumiecie poszczególne słowa ale jakoś nie potraficie załapać ogólnego przekazu? Bo mi się czasem zdarza i aż zaczęłam się zastanawiać, czy to normalne czy po prostu ja jakaś niekumata jestem ;)
Witaj w klubie Poupinette :)Często tak mam ,niestety :(
Ale się tym nie przejmuję i dalej "szlifuję swój francuski".
Hehe, trochę mi lepiej ze świadomością, że nie jestem z tym sama ;) Masz rację, że nie należy się przejmować i próbować dalej, kiedyś ten problem musi przecież zniknąć :)
Myślę, że to kwestia osłuchania. Można zawsze to ćwiczyć przez robienie różnego typu ćwiczeń ze słuchu:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie