Nauka Samodzielnie

Temat przeniesiony do archwium.
61-68 z 68
| następna
Ja jeszcze korzystam z tego słownika:
http://traduction.sensagent.com/ (w Lexilogos figuruje jako Alexandria)
(Należy wybrać parę językową.)
No, i oczywiście Lexilogos. Co prawda jest jednojęzyczny, ale za to daje dostęp chyba do wszystkich zasobów słownikowych francuskojęzycznych w jednym miejscu. To bardzo wygodne. Polecam, nawet, jeśli teraz jest to dla niektórych 'za trudna szkoła jazdy' (chociaż, IMHO, najlepiej jest zacząć z nich korzystać jak najwcześniej!:)), to warto zapamiętać sobie ten adres na przyszłość, bo wszystko tam jest: od Tresor'a, Larousse'a, Encarty, po słowniki argot, etc., a do tego różne encyklopedie, itd.
http://www.lexilogos.com/index.htm
Skoro już jest temat o słownikach: jak naklepałam wyżej - warto korzystać z jednojęzycznych jak najwcześniej! Wierzcie mi, to nic strasznego. Zawsze można upewnić się, zaglądając na koniec do FR-PL. To wzbogaca zasób słownictwa i pomaga łatwiej się wysławiać. Ja zaczęłam z nich korzystać (z Petit Roberta dokładnie) już w liceum, jak wzięłam się 'na poważnie' za francuski (czyt. podjęłam decyzję o zdawaniu go na maturze). A dodam, że wcześniej wcale nie byłam taka lotna...:/
(w którymś wątku opisywałam już, jak to ze mną było;)) Dzisiaj, jak ktoś ma internet, to wiele rzeczy ma dosłownie podetkniętych 'pod nos' (o, choćby słowniki), tylko brać garściami i korzystać!:D
Żałuję,że Petit Roberta nie ma online. Wg mnie najlepszy słownik francuski, ale można na szczęście kupić po przyzwoitej cenie, jak się poszpera. Ostatnio udało mi się wyhaczyć go na CD, wersja z 2000któregoś roku, za 80,00zł... Roberta!!!
Aha! A jeszcze dodam zainteresowanym, że Lexilogos jest na tyle wiarygodny, ze na UW mozna go umieszczać jako źródło w magisterkach.
Hasło do chomika :ava
Jest tam napisane.
Na obrazku widzimy Panią która ma na sobie strój typowo na jesień.
Kobieta ta ma brązowe włosy, które związane są w kucyk i podtrzymywane przez czarna opaskę do włosów. Ma czarną średniej wielkości okrągłą torebkę z kolorowym obrazkiem. Ma na sobie czarny płaszcz, za kolano. Na szyi na luźno zawiązany różowy szal. Pod płaszczem widać różowy golf i czarną spódnice do kolana, która podtrzymuje cienki czarny pasek. Ma również na sobie różowe rajstopy. Na jej nogach widać czarne długie buty na obcasie.
Pomoże ktoś w tłumaczeniu ???
Podtrzymuję watek :-). Ja także chciałbym nauczyć się francuskiego na własną rękę. W tym celu potrzebuje książki do fonetyki francuskiej gdzie jest wytłumaczone jak wymawiać poszczególne dźwięki (np. słynne francuskie 'r' czy wcześniej wspomniane trzy rodzaje e). Możecie mi pomóc? Co myślicie o książce Platkova? Będę wdzięczny za każde wasze rady, tylko proszę, nie próbujcie mnie zniechęcić.
A co myślicie o tej książce? Korzysta ktoś z niej? http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/38336/500-exercices-de-phonetique-a1a2-z-plyta-cd.html

I jeszcze jedno pytanie: w jakich słownikach przy wyrazach są od razu rodzajniki bo słyszałem, że nie we wszystkich?
edytowany przez Baby_Killer: 16 kwi 2011
powinno być przy wszystkich, u mnie jest F lub H
Temat przeniesiony do archwium.
61-68 z 68
| następna

« 

Życie, praca, nauka