Problem z podręcznikami

Temat przeniesiony do archwium.
Mam niemały problem. Uczę się francuskiego od około 10 lat i robię bardzo małe postępy w nauce. Jak dotąd moja nauka polegała tylko i wyłącznie na nauce w szkole, a dwie godziny lekcyjne w tygodniu+niezbyt wymagający nauczyciel nie dały dużych efektów. Obecnie ciężko mi jest zakwalifikować mój poziom językowy do jakiejkolwiek z grup. Nie jestem już początkująca, ale jeszcze nie średnio-zaawansowana. Znam może trzy czasy, trochę słówek, ale największym moim problemem jest słuchanie i mówienie. w tym roku wzięłam sprawy z swoje ręce i dlatego szukam jakiegoś podręcznika, który pomógłby mi podnieść choć trochę mój poziom językowy. Jak na razie korzystam z :
"Blondynka na językach"
"Campus 1"
"Pas de probléme " poziom średni
"repetytorium leksykalne z ćwiczeniami" wyd. Langenscheidt
"Vocabulaire progressif du français" poziom średnio-zaawansowany
"repetytotium gramatyczne" wyd. PWN

Wszystkie te pozycje służą mi jak na razie do wyrównania mojego poziomu i nadrobienia wielu braków. Ale już teraz stawiam sobie pytanie co potem? Może znacie jakieś dobre a zarazem ciekawe podręczniki, które mogłabym wykorzystać. Z góry dziękuje za każdą pomoc :)
Nie powiedziałeś ile masz lat, ani jaki jest twój cel (komunikatywnośc czy biegłość) - a to sporo zmienia.
Jak przerobisz to co już masz, proponowałabym zaopatrzeć się w jakiś porządny podręcznik do gramatyki (np. Grammaire Progressive du Francais, czy Grammaire 350 exercices" + coś do nauki słówek (jeśli dążysz do biegłości to polecam Supermemo Francais Extreme prowadzący do "C2", ale uprzedzam, jest on trochę nudny, albo Profesora Pierra prowadzącego do wątpliwego B2, ale za to bardzo ciekawego i kolorowego programu).
Co do podręczników ja bardzo lubię prowadzącego do C1 Alter Ego (ale są drogie !)

« 

Pomoc językowa