Język francuski szansą na lepszą pracę?

Temat przeniesiony do archwium.
Jako stały czytelnik pozwalam sobie założyć temat. :-)

Dlaczego uczycie się języka francuskiego? Czy widzicie w tym szansę na lepszą pracę na rynku pracy w Polsce? A może we Francji?
W sumie w przypadku języka angielskiego tak jest: mnóstwo firm wymaga znajomości angielskiego, a też tysiące Polaków wyjechało/wyjeżdża do Wlk Brytanii po lepszą, stałą pracę.
Jeżeli dobra praca we Francji, to należy mieć zestaw: dobry francuski + dobry, konkretny zawód! Sam język to nie wszystko...
"Dobra praca" to pojęcie raczej względne.
Ooooooooooooooczywiście!
Bardzo lubie francuska kulture. Ale francuski nigdy mi sie nie przydal.
W momencie, kiedy pracodawcy zorientowali sie, ze moge byc przydatna, bylo za pozno.
Dostalam troche maili i telefonow. Ale juz bylam na innej szerokosci geograficznej. Czasami wzbudzilam mala sensacje, tlumaczac, gdzie dojsc lub co zjesc. I tyle.
Francuskiego uczę się raczej hobbystycznie. Korzyści z nauki języków innych niż angielski raczej nie pociągają za sobą wymiernych korzyści, jeżeli chodzi o zatrudnienie. Nie liczę na to, że francuski przyda mi się w Polsce, jednak mam zamiar wyjechać do Francji, żeby zamieszkać tam na jakiś czas i pozwiedzać, bo zawsze jest to jakaś odmiana i, nazwijmy to, poszerzanie horyzontów.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia