2 krótkie wypowiedzi, bardzo proszę o pomoc.

Temat przeniesiony do archwium.
Mam do napisania dwie wypowiedz. Spróbowałam swoich sił, ale czuje, ze jest to strasznie niegramatyczne;/ W pierwszej scence mam zostawić wiadomość rodzinie o przyczynie nieobecności, miejscu spotkania z koleżanką, naszych planach na popołudnie oraz godzinie powrotu.

oto moja praca...;/

Mes Chertez!
Je sortir avec me ami, qui arriver dans a moi. Nous sommes dans petit cafe - Bijou. apres nous voudrais visite notre amies, ensuite nous allions dans cinema. je rentre a vinght et un.


Druga wypowiedz to krótki list, w którym mam zaprosić koleżankę do teatru, podać jej następujące wiadomości:
na jakie przedstawienie ja zapraszam, dlaczego wybrałam to przedstawienie, kiedy będzie ono miało miejsce i jak powinna sie ubrać. Nie wiem jak napisać, ze przedstawienie odbędzie się ...

Chere Madeleine!
je voudrais inviter toi dans theatre la piece "Rocky horror show". Je voir cet piece, il est magnifique, (dlatego chce abyś Ty też je zobaczyła). Je penser que devrait habiller elegante.

Amities Dominique

proszę o sprawdzenie i wyrozumiałość:)
KILKA POPRAWEK DO 1SCENKI:

Je suis sortie avec mon amie. Nous sommes au cafe"Bijou". L'apres-midi, nous allons chez nos amies et le soir, au cinema. Je rentre a 21heures.
KILKA POPRAWEK DO 2SCENKI:

Chere Madeleine,
je voudrais t'inviter au theatre de Slowacki pour voir "les Miserables"de Moliere(=chcialabym c.zaprosic do teatru slowackiego,zeby pojsc na "nedznikow"moliera).J'ai choisi cette piece, parce que depuis longtemps, j'ai voulu la voir(wybralam ta sztuje, bo juz od dluzszego czasu b.chcialam ja zobaczyc). Tout ce commence demain, a 20h(wszystko zaczyna sie jutro o 20h). Mets quelque chode d'elegant(zaluz cos eleganckiego).
C`est Victor Hugo qui a écrit "Les Misérables";p
dzieki!!! zaaawsze mi sie to myli:)
Bardzo dziękuje za pomoc:) Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia