ważne - ???

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o sprawdzenie tych rozmówek. Wiem, ze bedzie bardzo dużo błedów i bedę wdzieczna jesli ktoś będzie miał wystarczająco cierpliwości zeby to sprawdzic;-)

a więc:
1.
A:(powiedz mi jak ona wygląda) Tu dire moi, comment elle a l'air?
B:(ona jest wysoka, ma długie, kręcone włosy i jest bardzo ładna) Elle est aigue, elle a long, frisé cheveux et elle est trés belle!
A:(Co lubisz w niej najbardziej?) Quoi tu aimes en ... le plus?
B:(ona jest szczera i miła) elle est loyal et aimable.
A:(co robicie w wolnym czasie?) Que vous faites en loisir?
B:(chodzimy na spacery i spotkamy się ze znajomymi) Nous alle se promener et retrouver avec amis.

2. To będzie w czasie przeszłym ale nie wiem którego uzyć :(
A:(Spotkałam ich kiedy spacerowałam) Je trouve ils quand je suis promene.
B:(jak oni wyglądali?)Comment ils ony l'aor?
A:(oni mięli różowe włosy i byli ubrani na czarno, ponaddto mieli duzo kolczyków) ils ont rose cheveux et sont habille au noir. Encore ils ont beaucoup d'oreilles.
B:(jak zareagowałaś a ich widok?) Comment to réagir pour leurs vue?
A:(byłam bardzo zdziwiona, oni wygladali śmiesznie i nietypowo)Je suis trés surpris. Ils l'air ridiculement et antypique/

3. Pewnie w przyszłym czasie...
A:(Ja założe dzinsy na jej ślub) Je crée jean pour elle mariage
B:(myślę, ze to nie jest dobry pomysł, to nie wypada) Je pense ce n'est pas bonne idée, c'est messeoir.
A: (Ale dżonsy są bardzo wygodne i założę ładną bluzkę) Mais jean est trés confortable el je crée trés belle blouse!
B: (ale moim zdaniem tak nie wypada, ponieważ naszej kolezance moze byc przykro, przecież jesteś druhną) Mais a mon avis c'est messeoir, parce que notre compagne savoir est onéreusement, toutefois tu ets demoiselle d'honneur.
A:(więc co mam zrobić? nie mam nic odpowiedniego) Donc que j'ai faire? J'ai pas rien convenable!
B:(mogę Ci cos pozyczyc) Je sais te emprunter quelque chose.
A: (to genijalnie!) c'est génialement!

Z góry dziękuje za pomoć i poświęcony czas;)
Agush, masz to zrobione na Pomoc językowa
Agush, masz to zrobione na Pomoc językowa

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie