Notre bal de 100 jours

Temat przeniesiony do archwium.
Muszę napisać na środę opowiadanie właśnie o tym. Napisałem je już po polsku. Czy ktoś mógłby pomóc mi je przetłumaczyć? Z góry bardzo bardzo dziękuję :)

W Polsce studniówka jest od dawna przyjętą tradycją. Co roku 100 dni przed maturą maturzyści organizują bal na który zapraszają swoje sympatie i nauczycieli. Studniówka w mojej szkole już od dawna jest w sali gimnastycznej. Udekorowaliśmy już salę, więc musimy jeszcze tylko ponosić stoły, zamówić potrawy z pobliskiej restauracji i wybrać zaproszenia. Na studniówce będą je nam podawać nasi rodzice. Nasza studniówka odbędzie się 31.01.09r. Już zostało mało czasu. Dziewczyny nerwowo wybierają sobie już sukienki i fryzury a chłopacy garnitury. Po studniówce oczywiście trzeba będzie posprzątać. Zajmą się tym wyznaczone do tego wcześniej osoby. I tak jest w Polsce co roku w każdej szkole średniej. To jedna z naszych tradycji.
hej
sprobowalam przetłumaczyć :) przyznaje ze nie będzie bardzo dobrze ale chociaz troche Ci pomoże.
En Pologne le bal de cent jours est la tradition depuis longtemps. Chaque année avant cent jours de baccalauréat les étudiants organisent le bal. Ils invitent leur sympathies et les enseignants aussi. Le bal est toujours organisé dans la salle de gymnastique. Nous devons decorer la salle, chosir les invitations, apporter et arranger les tables et commander les repas de restaurant qui se trouve pres du lycée. Notre bal aura le lieu le 31 Janvier. Il n' y a plus beaucoup de temps. Les filles choisissent en stresse les plus belles robes et coiffures et les hommes achetent des complet plus tranquillement. Apres s'etre amusés, le jour suivant les étudiants sont obligés de nettoyer la salle bien sur. Il y a comme ca chaque année pareil parce que c'est notre tradition.


Tyle moge pomoc.....
Właśnie, ten "le bal de cent jours" to jest oficjalny odpowiednik naszej studniówki? Bo właśnie niedawno tez szukałam studniówki en français, no i w słownikach nic o tym nie było:(
Jak wiecie, to dajcie znać:)
Bonne journée à vous tous:)

« 

Życie, praca, nauka

 »

Brak wkładu własnego