Sprawdzenie tłumaczenia

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
czy mógłby mi ktoś pomóc z tłumaczeniam tego tekstu? mam na myśli sprawdzenie i poprawienie błędów. Chcę się trochę przygotować do startu w szkole, więc bardzo proszę o pomoc.

La ville aujourd'hui

Aujourd'hui, les grandes villes de plus de 2[tel]habitants gagnent des habitants et du terrain. Tout le monde se plaint de la pollution, du stress, du temps perdu dans les transports en commun,des loyers trop eleves, et pourtant trois Francais sur quatre habitent en zone urbaine. Quand on est jeune et qu'on veut travailler,on n'a pas le choix : les emplois se trouvent en ville, pas en zone urbaine. Plus tard, parce qu'on a des enfants et qu'on ne veut pas etre trop loin du college ou du lycee, on decide de rester. Des qu'on est a la retraite et qu'on pourrait enfin se retirer a la campagne,on s'apert;oit qu'il est trop tard pour changer : on a ses amis,ses habitudes. Peu de personnes choisissent librement le lieu
ou elles vivent !

1) Lisez te texte. Vrai ou faux?
1. Trois Franrcais sur quatre habitent dans une ville.
2. Beaucoup de personnes choisissent librement d'habiter en ville,
3. Beaucoup de Francais restent en zone urbaine a cause de leurs enfants.
4. Des qu'ils sont a la retraite, les gens vont vivre a la ćampagne.

2) Qu'est-ce qui va ensamble?
1. lis sont ił la retraite. lis ont une petite maison au bord de la mer, et pourtant
2. II est jeune, il a des diplomes, et pourtant
3. II habite un beau quartier ił cote de son travail, et pourtant
4. On se plaint de la pollution, du stress, et pourtant
a. iI ne trouve pas de travail dans sa ville.
b. iI Y a de plus en plus d'habitants dans les viIIes.
c. ils restent en ville.
d. il veut aller habiter ił la campagne


Vivre en province aujourd'hui

Texte A
L'experience de Pierre B.
« La vie yest bien plus douce, plus facile », repetent les Parisiens qui annoncent leur demenagement en province. Les embouteillages sont rares. Les gens sont souriants. Le travail est moins stressanł. Pierre est parti, ił Y a trois ans. n revait d'une grande maison a dix minutes de la foret, de promenades au bord de la riviere. .. Cet ete, Pierre a decide de rentrer. Ou ? A Paris, bien sur! Problemes de boulot? Non. n s'ennuie. Ses amis de la capitale viennent trop raremenł. Et, sur place, ił ne s'est pas fait un seul vrai amio n parlait de qualite de vie. n parle maintenant de qualite de relation.

Texte B
Le temoignage de Marcel M.
Je vis dans le Gers. Je suis employe de banque. Le soir, apres le travail, je fais du velo sur les petites routes. Les gens ici prennent le temps de vivre. Et puis, ił y a plein de choses a faire dans une petite ville. A Marciac, pas loin d'ici, ił Y a un des plus celebres festivals de jazz de France. Je me sens un privilegie. Je ne voudrais pas vivre dans une grande ville.




miasto dzisiaj

Dzisiaj, wielkie miasta na dodatki z 2[tel]mieszkańcy zarabiają mieszkańców i z obszaru. Wszyscy narzeka zanieczyszczenie, z stresu, z czasu zgubiony w publiczne środki lokomocji ,czynsze za dużo {zbyt} eleves, i jednakże trzy Francais na cztery zamieszkują w strefie miejskiej. Kiedy jest się młody i co chce się pracować,nie ma się wyboru : Użytki znajdują się w mieście, nie w strefie miejskiej. Później , ponieważ ma się dzieci i co nie chce się etre za dużo {zbyt} daleko z college albo z lycee, człowiek decide pozostawać. , Który {Że} jest się ma odejście i, że możono by wreszcie wycofać się ma wieś {kampanię},człowiek się apert;słyszy, że on jest za późno by zmieniać : Ma się jego przyjaciół,jego zwyczaje. Mało osób {nikt} wybiorą swobodnie miejsce
Albo one żyją !

1) Czytajcie Ciebie tekst. Prawdziwy albo fałszywy?
1. Trzy Franrcais na cztery zamieszkują w mieście.
2. Dużo osób {nikt} wybiorą swobodnie by zamieszkiwać w mieście,
3. Dużo Francais pozostają w strefie miejskiej ma przyczyna {spowoduje} ich dzieci.
4. , Który {Że} oni są ma odejście, ludzie będą żyć ma ?ampagne.

2) Co idzie ensamble?
1. lilia są i? Odejście. lilia mają mały dom nad morzem , i jednakże
2. II jest młody, on ma diplomes, i jednakże
3. II zamieszkuje piękną ćwierć i? Ocena {Numeruj} jego pracy, i jednakże
4. Narzeka się zanieczyszczenie, z stresu, i jednakże
Ma. iI nie znajduje pracy w jego mieście.
b. iI Y ma coraz więcej z mieszkańców {zamieszkujących} w viIIes.
c. oni pozostają w mieście.
d. on chce iść zamieszkiwać i? Wieś {Kampania}


Mieszkać na prowincji dzisiaj

Tekst A
experience Piotr B.
« La życie yest co więcej słodka, więcej łatwy », repetent paryżanin który obwieszczają ich demenagement na prowincji. Butelkowanie są rzadkie. Ludzie są uśmiechnięci. Praca jest mniej stressan?. Piotr odszedł, i? Jest trzy lata. n revait wielkiego domu ma dziesięć minuty świder, z spacerów do brzegu riviere. .. Ten ete, Piotr ma decide wracać. Albo ? W Paryżu, dobrze na! Problemes roboty? Nie. n nudzi się. Jego przyjaciele stolicy przychodzą za dużo {zbyt} raremen?. I, na miejscu, i? Nie robił się sama prawda amio n mówiła o qualite życia. n mówi teraz o qualite stosunku {relacji}.

Tekst B
temoignage Marceli M.
Ja śruba {żyję} w Gers. Ja jestem employe banku. Wieczór, apres praca, ja robię velo na małych drogach. Ludzie tu biorą czas żyć. A potem , i? Jest pełny z rzeczy ma robić w miasteczku. W Marciac, nie daleko stąd , i? Jest jeden więcej celebres festiwale jazz Francji. Ja się zmysł {czuję} privilegie. Ja nie chciałbym żyć w wielkim mieście.


DZIĘKUJĘ
Ty wogóle przeczytałaś jak Ci to translator przetłumaczył? bo mi sie wydaje, że nawet nie zerkenełaś.
ludzie!!!co to jest????przecież nawet się nie wysiliłas,aby to przetłumaczyć.....

 »

Ici on parle français