BŁĄGAM POMOŻCIE MI!!! JUTRO WAZA SIE MOJE LOSY:(

Temat przeniesiony do archwium.
CZEŚĆ:) CZY MOGA BYM PROSIC O PRZEŁUMACZENIE PRACY:) TO DLA MNIE BARDZO WAZNE PROSZE O POMOC!!! DZIĘKUJE...
WARSZAWA JEST STOLICA POLSKI JEST BARDZO DUZYM MIASTEM.
W PRZYSZŁOSCI CHCIAŁABYM WYJECHAC DO WARSZAWY BY TAM STUDIOWAC. W NASZYM MIEŚCIE SIE NIC NIC NIE DZIEJE. W WARSZAWIE SA UNIWERSYTETY WIEC MOZNA SIE DALEJ UCZYC. SA TAKZE ROZNE MOZLIWOSCI SPEDZANIA WOLNEGO CZASU NP. CHODZENIE DO KINA, TEATRU, MUZEUM, OPERY. MOZNA TEZ POJSC NA DYSKOTEKĘ CZY DO RESTAURACJI. NA PEWNO NIE BEDE TAM SIE NUDZIC:) POTRZEBNE MI TO DZIS WIECZOREM:(!!! BŁAGAM POMOZCIE!!!!! ZGORY DZIĘKUJE
to do roboty, skoro to juz ostateczny termin, to masz mało czasu. masz na pewno słowniki, gramatykę (a jak nie masz to są w internecie) i przy odrobinie wysiłku przetłumaczysz sobie ten tekst w maksymalnie godzinę, a nie jest on znowu taki trudny. bądź co bądź nie jesteśmy tu kołem tłumaczy-wolontaruiszy, choć czasem ktoś taki sie znajdzie. rozumiem, że ocena z semestru nagle stała sie dla ciebie ważna, ale ostatniego dnia dawać komuś pracę do przetłumaczenia to przesada, nie uważasz?
wiesz doskonale cie rozumiem. tylko to nie jest oznaka mojej próżnosci...:( popropstu my nic takiego nie pisaliśmy , a ponadto nasza pani nawet nas nie nauczyła: jaśli mozna tak powiedziec nawet mowic!!!:( wiec z tad jest moj problem.... a teraz nagle chce zebysmy cos pisali jak nawet nie umiemy mowic:( dlatego chciałam poprosic o pomoc...
bardzo dobrze rozumiemy, że nie masz dobrej nauczycielki, jednak zadania domowe nie biorą się z nieba....postaraj się pogrzebać w notatkach, napisz co możesz i poprawimy błędy;)
jaaaasne, zawsze zła nauczycielka jest winna. skądś to znam. żyjemy jednak w dobie internetu, który można wyrorzystać na kilka lepszych sposobów niż próba uzyskania zrobionego zadanka domowego

jeśli wasza nauczycielka wie, że tego nie robilliście, wyobraź sobie co może sobie pomyśleć, kiedy zobaczy ładnie i bezbłędnie napisaną pracę

podsumowując: tekst jest prosty, zdania nie są skomplikowane, trudnych konstrukcji nie ma, a na pewno nie będzie, jeśli napiszesz coś po francusku od siebie, a nie spłodzisz artykulik po polsku i będziesz chciała tłumaczenie, gdzie mogą się pojawić konstrukcje, o ktorych nie masz pojęcia......
do izy.... wiesz tylko jest taki problem ze my nie mieliśmy zadnych notatek:( tylko nauczycielka wpadła na lekcje zadała prace... wiesz nawet nie podała np. podstawowych zwrortów niczego... przez 1rok nie robiliśmy nic a stopnie były za obecność ... i nagle postanowiła to zmienic ... tylko nie podajac nam kompletnmie nic... moze wlasnie po to zebysmy sie nie poprawili....
do marcina: to nie jest tak ze jestem kapryśnym dzieckiem i chce zeby wszystko przychodziło mi tak prosto, zeby ktos robił cos za mnie.... mam b.dobre stopnie w szkole i idzie mi całkiem nieżle... jesli robilibyśmy cokolwiek z francuskiego podejrzewam ze tez bym nie miała wielkich trudnośc jak zreszta mowisz : Z BANALNYM TEKSTEM bo wiem ze on taki jest:( wiesz mojej nauczycielce poprostu chodzi zebysmy sie nie poprawili. a jak mowisz: ze skoro nie pisalismy wiec dla niej bedzie to dziwne (...), chodzi tu tylko o to zeby wiedziec o czym sie pisało wiec dlatego napisałam po polsku...
wkurza mnie taka nieporadna postawa "bo pani nie dała słownictwa"
zajrzyj do słownika JAKIEGOKOLWIEK, np. słownika tematycznego, którego "reklamę" widzisz po prawej stronie, albo do innego słownika, np. na onecie. tekst jaki masz napisać jest prościutki i nie wymaga nie wiadomo jakiej wiedzy do jego napisania. przestań się wykręcać, a czas poświęcony siedzeniu na necie przeznacz na pisanie twojego zadania domowego

a jak masz pretensje do nauczycielki to zgłoś to dyrekcji, albo nie rób zadania i poczekaj co ci powie nauczycielka

ja się nie piszę na takie praktyki
jeszcze nie zaczaiłaś bazy? NIE DYSKUTUJ, tylko pisz zadanie, zegar tyka. jak je napiszesz po francusku, to możesz je tu wkleić, aby choć część błędów ktoś ci poprawił.
ok:) wiec postanowiłam... aby przekonać was, że nie jestem taka leniwa jak mowicie:P napisałam ta prace... czy teraz moglinbyście poprawić mi błędy bardzo prosze juz sama nic lepszego nie wymyśle:( prosze o pomoc i przepraszam za kłopot...:*
Warszawa il elle metropole polonais, et grand cite. Avenir je voudrais partir en metropole que la etudier. Dans Ostrołęka awoir que font(rejouin). A (Warszawie) il est: universite des lors je peux loin etudier. Il est meardres ressource passe-temps exemple: aller chez le cinema, theatre, musee, galerry, opera. Permettre aussi aller a discotheque ou bren a de restaurant. Certaiment non je suis ennuyer:* no i jak? bardzo dużo błedow prawda?....
No widzisz, dla chcącego nic trudnego....tym samy udawadniasz sobie, nie Nam, że można(nawet z błędami) coś wymyślić;)
a tak by wyglądał Twój tekst w moich oczach:
Varsovie est la capitale de la Pologne, c`est une grande ville, c`est pourquoi dans le futur je voudrais y partir pour /continuer ma scolarité lub étudier /. Dans ma ville natale(Ostrołęka) il n`y a pas d`université, je vais donc aller un peu loin, à Varsovie, où il y a un grand choix de lieux où on peut passer le temps libre, p.ex: les cinémas, les théâtres, l`opéra, les boîtes/les discothèques ou encore les restaurants. Certainement je ne vais pas m`y ennuyer.
Tyle, sprawdz słówka, których nie znasz, co by nie było, że napisane, ale ni me ni be na ten temat;)
do isabelle:* dziękuje Ci bardzo za pomoc , naprawde nie wiesz ile to dla mnie znaczy:)!!! Nie chciałam zeby wyszło na to ze jestem leniem:(.. tylko wiesz ... pierwszy raz miałam taka prace wiec troche spanikowałam.... chociaz jak zreszta widzisz i tak jest masa błędów:( mimo to dzieki za poświęcony czas.....:* pozdrawiam!!!!!!
Temat przeniesiony do archwium.