Proszę o pomoc - 2 zwroty

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo proszę o pomoc w tłumaczeniu: "mój przyjaciel" (mon ami ?) oraz "mój przyjaciel na całe życie" (mon ami pour la vie?) ale nie w odniesieniu do ludzi tylko do zwierzęcia - psa i suczki (jeżeli tłumaczenie dla rodz. męskiego i żeńskiego jest inne). Z góry serdecznie dziękuję.
Może być, aby nie było niejasności można tylko dodać: "mon ami chien", suczka to "une chienne" więc będzie "mon amie"
Chodzi mi o to, żeby nie trzeba było nic dodawać a pasowało i do suczki i do psa (chyba za duże wymagania mam).
no to musisz dać termin "un animal domestique"(zwierzę domowe) i wtedy nic nie będzi trzeba dodawać, ale tez niekoniecznie będzie wiadomo, że chodzi o pieski.
kiedys slyszalam takie okreslenie"mon ami de toujours" moze to bedzie pasowalo, jesli nie chcesz wyraznie podkreslic , ze to suczka, to zostaw " mon ami" w koncu suczka to tez pies ;-)
Mon ami pour toujours-tak brzmi nazwa hodowli psów rasowych już zarejestrowana w FCI więc nie można jej powtórzyć a ja właśnie próbuję nazwać swoją hodowlę psów. Jak na razie kiepsko mi idzie to wymyślanie. Wersja powyżej znaczy chyba "mój przyjaciel na zawsze" a "mon ami de toujours" czyli z "de" też ten zwrot jest poprawny? znaczy to samo? rnNajchętniej zostawiłabym samo "mon ami" tylko później do tego przydomka dodaje się nazwę psa np. pies EMIL Mon ami, suczka SARA Mon ami. Dlatego się zastanawiam jak to się będzie miało do suczek. Po polsku mogłoby ostatecznie być np. DONA Mój przyjaciel a po francusku? Żeby nie było totalnie bez sensu. I jezcze jedno, nazwa psa lepiej pasuje przed przydomkiem czy po (EMIL Mon ami czy Mon ami EMIL)?
?? je suis un peu embêtée.. nie bardzo zrozumialam o co ci chodzilo z tymi "przydomkami", ale sprobuje jakos pomoc.
"Mon ami de toujours" to raczej = moj przyjaciel od zawsze(chociaz NIEKONIECZNIE), ale zeby bylo ze przyjaciel na cale zycie to musisz napisac "mon ami POUR toujours". Poza tym "mon amie SARA" (jesli jest imie zenskie to zawsze amie). aha... i imie psa pozniej "po przydomku" :)
Temat przeniesiony do archwium.