pisanie zdań

Temat przeniesiony do archwium.
Uczę sie francuskiego od 2 lat i nie umiem praktycznie nic xD babka od francuza nie umie nic nauczyć:/..ona śpi jak ma z nami lekcje...taka mała wariatka! Teraz nam kazała napisać ''Mój dzień'' a my nie znamy podstawowych słówek i budowy zdań!! Porażka!! Jak to napisać pisze i pisze i do kitu mi to wychodzi>_
wiesz tak w zasadzie Cie rozumiem bo mam identyczna sytuacje z angielskim, na szczescie wypracowanie mielismy raz na dwa lata, ale tez mi ktos pomogl. Tyle tylko ze ja chociaz napisalam po polsku i postaralam sie to przetlumaczyc. Oczyiwscie bledow bylo tyle ze to sie do niczego nie nadawalo, i kolezanka napisala prawie zupelnie nowa prace no ale jakis wysilek z mojej strony byl...
no cóż... ja francuskiego uczę się co prawda od 3 lat, ale i tak postaram się pomóc. Co do pojedynczych słówek to polecam słownik, bo takie "od" może być rozumiane na milion różnych sposobów, jednak najczęściej jest do depuis albo de, zależy od kontekstu. Natomiast dużo łatwiej byłoby mi pomóc coś przetłumaczyć gdybyś chociaż wrzuciła polski tekst wypracowania, serio ;) Ale myślę, ze chodzi Ci po głowie rozpoczęcie "je commence ma journée ? 6 h et ensuite blablabla.
Czesc, dlaczego nienawidzisz tego pieknego jezyka???
Juz pomagam, od - de,
dziejn zaczynam wstajac o 6.00 - Je commence ma journee en me levant a six heure.
Idac na autobus - En allant pour prendre l'autobus.

Ale nie wiem czy mozesz tak napisac, bo nie wiem czy bralas juz gerandif, w razie czego pisz podam inna wersje, prostrza(zeby potem nie byulo ze nie pisalas sama), w ktorej jestes klasie??
Pozdrawiam, mam nadzieje ze pomoge.
Ja nie wiem co mam zrobić:,__< kiedyś sama napisałam drogę z dworca do szkoły nie wiem jakim cudem błędów tam było od pierona ale 4 dostałam;p. Po prostu nie wiem kiedy sie pisze du, de de la, la itp. a ona nie umie tego wytłumaczyć:( prosiła bym o napisanie najprostszych zdań na poziomie gimnazjum...albo jeszcze niżej>__
Je commence ma journée à 6 heures (je me réveille à 6 heures ). Ensuite je me lève, (je fais mon lit,) je prends une douche (je me lave; je lave les dents) et je m'habille. Après je prends mon petit déjeuner et je fais la vaisselle

-zaczynam moj dzien o 6 (budze sie o 6). Nastepnie wstaje (sciele lozko), biore prysznic (myje sie; myje zeby), i ubieram sie. Potem jem sniadanie i zmywam naczynia.
à 7 heures je sors de la maison, et après je monte en autobus (je vais en autobus). à 7 heures et demi (à 7h30) je commence mes cours et je les finis à 16h05. (Ominelam to z lekcjami bo nie wiem o co chodzi z pracowniami). Après les cours je rentre chez moi pour manger avant les leçons particulières qui commencent à 17h. Elles finissent à 18h, et je suis dans ma maison environ 19h.

-o 7 wychodze z domu a potem wsiadam do autobusu (jade autobusem). O 7:30 zaczynam lekcje i koncze je o 16:05. Po lekcjach wracam do domu zeby zjesc przed korepetycjami ktore zaczynaja sie o 17. Koncza sie o 18 i ok 19 jestem w domu.
Ensuite je fais mes devoirs, mais je n'apprends pas parce que je suis trop fatiguée. Puis, je vais à salle de bains pour me laver. d'habitude je me couche environ 21h.

-Nastepnie odrabiam lekcje ale nie ucze sie poniewaz jestem zbyt zmeczona. Potem ide do lazienki zeby sie umyc. Klade sie spac zwykle kolo 21.


mozesz jeszcze dorzucic:
- je me repose (odpoczywam)
-je fais ma chambre (sprzatam pokoj)
--je prends mon déjeuner (jem obiad)
- j'aide ma mère (pomagam mamie)
-je fais les courses (robie zakupy)
-j' écoute de la musique (slucham muzyki)
-je prends mon dîner (jem kolacje)
-je regarde la télé (ogladam TV)
Je commence ma journée à six heure du matin, je me leve, je me lave et en suite je rends mon petit déjeuner.A sept heure je sors pour prendre mon autobus et aller a l'ecole. Mes cours commencent a sept heure et demi et durent jusqu'à seize heure cinq. Depuis le matin j'ai six heure de ....(sprawdz to słowko w slowniku, o jaka pracownie chodzi, moze mozna to ujac inaczej???)jusqu'â midi quarant cinq et apres j'ai les cours de mathematique et de la langue polonaise et en suite deux heure de cours de préparation à la défence.Quand je finis les cours je vais vit à la maison, pour avoir le temps de manger avant les cours particulier que je prends a dix-sept heure. Je fini a dix-huite heure mais à la maison je suis vers dix-neuf heure. Quand je rentre chez moi je fais mes devoire pour la landemain, je n'ai plus de force pour reviser alors je me lave et ensuite je me couche, normalement vers ving-et-une heure.



Prosze bardzo mam nadzieje, ze tak bedzie dobrze.Nie, nie sprawiasz mi klopotu. Polecam sie na przyszlosc;)
Moze chcesz zeby Ci wytlumaczyc konstrukcje zdan i takie rozne podstawy, a przede wszystkijm ucz sie slowek i potem wszystko pojdzie juz latwiej...wiem to z doswiadczenia:)(tez nie sluchalam mamy jak mi mowila zeby kuc slowka, a jak potem wyjechalam do Francji to bardzo tego zalowalam i szybko przyznalam mamie racje)
Pozdrawiam i powodzenia:)
aha, mam tendencje to zapominania o akcentach wiec sprawdz sobie ze slownikiem, przede wszystkim poczatek(przy okazji zapamietasz na przyszlosc;))
aa no i oczywsicie ensuite pisze sie razem a ja dwa razy napisalam osobno wiec sobie to popraw:)
w pierwqszym zdaniu mialo byc je prends mon petit dejeuner (zjadlam r):)
p a nie r:) sorry, ale jestem zmeczona
Witam. Widzę, że większość osób, które zwracają się z pomocą to osoby, którę uczą się np drugi rok, tak jak ja a mało potrafią. Ja w sumie proszę o pomoc w następującej sprawie. Muszę napisać tak w 2 zdaniach co jest najwazniejsze w rodzinie. I jeszcze podać 3 argumenty przeciwstawiające się budowie nowego centrum handlowego w moim mieście. Jakby ktoś mi napisał byłbym bardzo wdzięczny..i odrazu przetłumaczył, żebym wiedział o co chodzi. Dziękuje i pozdrawiam :)
Wstaje rano
Hej potrzebuję pomocy!!
Muszę na jutro opisać swój dzień w czasie FUTUR SIMPLE.
Czy ktoś mi to przetłumaczy?

Wstaję o 6 godzinie.Biorę szybki prysznic i jem śniadanie. O 7 wychodzę z domu na przystanek autobusowy. Od 8 do 15 mam lekcje. W domu jestem o 15.30 odrazu jem obiad. O 16 idę na spacer i odpoczywam. Od 17 do 19 uczę się. O 19 oglądam TV i jem kolację. Kompię się i zasypiam o 22. Tak wygląda mój normalny dzień.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa