Oui c 'est pas faut

Temat przeniesiony do archwium.
Co to jest to "Oui c'est pas faut"... (???)

Jak ja nie cierpię bawić się w zgadywanki... :(
Wydaje mi sie ze chodzi mu o FAUX a nie FAUT, co fonetycznie czyta sie tak samo. Francuzi czesto pisza poprawne brzmienie fonetyczne, ale niewlasciwa pisownia. Teraz to zdanie nie ma sensu jak je przeczytasz i popatrzysz na litery, ale sprobuj je tylko wypowiedziec i posluchac, to wyjdzie Ci "oui c'est pas faux" i wtedy wszystko jest jasne. To znaczy: tak, to jest prawda.
Jak ja nie znoszę jego błędów... "ca" pisze jako "sa" albo zamiast "pence" pisze "pense" ... echechech... I potem bądź mądry i się domyślaj o co chodzi... :///
To jest bardzo spopularyzowane wsrod francuskojezycznych. Nawet nie wiem czy mozna to nazwac bledami, w moim odczuciu to jest cos na ksztalt "szybkiego pisania", tak jak langage texto: bjr sava? Np. u mnie w pracy jezeli ktos chce wiedziec o ktorej mam przerwe, to pisze mi na czacie :se kon ta break? xD
A z drugiej strony powiem Ci, ze calkiem latwo jest mimochodem popelnic blad polegajacy na sfonetyzowaniu wymowy. Ja zlapalam sie na tym kilka razy. Taki juz urok francuskiego, ze wiele slow wymawia sie tak samo, ale pisze inaczej :)

 »

Nauka języka