ils

Temat przeniesiony do archwium.
Czy wiecie na jakim poziomie trzeba być, żeby się dostać na ils ( chodzi mi o francuski)?Jakie książki polecacie i w ogóle jakie macie rady?
W tym roku zdwałam na ils z francuskim jako drugim językiem. Poziom intermediaire/avance. Książki: \"Grammaire progressive du francais\" niveau intermediaire CLE, \"Vocabulaire progressif du francais\" n. intermediaire CLE. Przerobiłam obie książki, i są naprawdę bardzo dobre - nauka to po prostu przyjemność. Jesli uda Ci się dość szybko je skończyć, to warto zrobić kolejne części - avance. Ja przerobiłam gramatyke na poziomie \"avance\" innego wydawnictwa i chociaż szczegółowa wiedza na temat zagadnień bardziej zaawansowanych nie była niezbędna na egzaminie, było jednak kilka rzeczy, które należało znać (a których nie ma na poziomie intermediaire). Jesli chodzi o słownictwo - teraz dla przyjemności robię \"Vocabulaire progressif\" avance, ale egzamin zdałam i bez tego. Wybór książek, zależy od indywidualnych preferencji, ale mogę polecić dwa wydawnictwa - wspomniane CLe i Hachette (np. 450 ćwiczeń). Do ustnego francuskiego, ale i nie tylko, warto poczytać \"A l\'heure actuelle\" L. Bonato wyd. CIDEB - dołączona jest płyta CD, przy okazji można pocwiczyć słuchanie.

 »

Nauka języka