rok akademicki we francji

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Chcialam sie dowiedziec jak wyglada mniej wiecej podzial semestrow w roku akademickim we francji? kiedy sie zaczynaja i keidy konczy semestry, w jakim okresie jest sesja egzaminacyjna i jak ona wyglada?
Bede wdzieczna za wszelkie info.
Moj email to: [email]
Hejka wszystkim! Ja też jestem zainteresowana tym tematem! Proszę o informację! Mój e-mail: [email] Dzięki! Pozdrawiam:)
Witam,
podzial na semestry obecnie juz w nowym systemie LMD (Licence Master Doctorat) jest realizowany podobnie jak w Polsce, czyli mamy 2 semestry. O ile wiem szkoly dzialajace na systemie trymestrowym przechodza obecnie na 2 semestry. Na moim 5 roku wygladalo to tak. Start studiow - poczatek wrzesnia - nie byl to 1 wrzesien jak u nas w szkolach ale w wiekszosci jest to 2 tydzien i tak tez bylo u mnie. Potem rok trwa do polowy stycznia a potem sesja najczesciej dosc energiczna bo potrafia sie z wszystkimi egzaminami obrucic w 2 tygodnie, a nawet jak to na naszym Master1 bylo w 1 tydzien!!!!!!!!!!!. W listopadzie jest tzw tydzien administracyjny - nie chodzi sie na zajecia. Z kolei w semestrze letnim ja odbywalem staz ale jak moge wam podpowiedziec korzystajac z doswiadczen moich mlodszych kolegow oni zaczeli po feriach ktore trwaja tydzien (i tu francja podzielona jest na 3 strefy w zaleznosci od tego roznie ma sie wolne), potem juz szybko do swiat wielkanocnych nie zapominajac o tygodniu administracyjnym a czasem nawet 2 tak jak u nas bylo i sesja przypada na poczatek czerwca czasem na koniec maja.
Mam nadzieje ze pomoglem, w razie watpliwosci sluze pomoca: [email]

« 

Życie, praca, nauka

 »

Życie, praca, nauka