Francuskie studia

Temat przeniesiony do archwium.
Chciałabym studiować psychologię w Paryżu. Czy ktoś może mi powiedzieć do kiedy należy skontaktować sie z uniwersytetem i kiedy otrzymam odpowiedz czy zostałam przyjęta? Jak dokumenty musze miec? Jako zatrwierdzenie znajomosci jezyka wystarczy zdana matura?
Z tego co przeczytałam na stronach, to musi być jakiś egzamin z języka francuskiego ale nie na wszystkich uniwerkach. Najlepiej będzie jak sama powysyłasz maile do uczelni albo tam osobiście zadzwonisz. Będziesz wtedy miała informacje z pierwszej ręki.
hehe:D przed chwilą napisałam to w innym temacie:D, ale tu tez napiszę a co! News week co roku publikuje "studia za granicą" opisują poszczególne uniweki, zasady rekrutacji itp. Tak pobieżnie, ale zawsze coś. Na początku chyba warto, a potem można sprawdzać dokładnie co i jak na stronach uniwersytetu. Poszukaj w Empiku, powinni jeszcze mieć.
a co jeśli ktoś nie mieszka w Polsce??
No to zonk:D jesli mieszkaszwe Francji to raczej problemu nie ma, pewnie też maja jakieś informatory o studiach (tak jak w Polsce), a jak w jakims innym kraju to myślę, że są podobne gazety. Poza tym zawsze można zapytać na forum takim jak nasze:D Podawałam tylko przykład o którym wiem, że takie informacje zawiera, to nie była ucieczka od odpowiedzi wprost;)

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa