od podstaw

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!! W tym roku bede zdawał mature i w szkole mam tylko jezyki niemiecki i angielski, a ze znam dobrze angielski bede zdawał mature rozs. z anglika!! Bardzo chciałbym studiowac jezyk obcy ale interesują mnie jezyki romanskie a zadnego nei znam!! Czy gdzies można zaczynać studia od podstaw? (mam na mysli jezyki romanskie) Z góry dziękuje za informacje!!
Poza angielskim z reguły wszystkie są od podstaw (romanistyka czasem lub często wymaga średniozaawansowanego - zależy od Uczelni)
w tym roku na UAM jest grupa na romańskiej od podstaw i ma tez być za rok.. tyle co wiem na temat.. na UW nie ma, na UMCS chyba też nie.... pozdrawiam i powodzenia
To zależy jaki konkretnie język chcesz :) bo np.
na język francuski trzeba mieć mature z FR
na język włoski matura z WŁ
natowmiast na język hiszpański każdy możliwy dlatego w tym roku na UŚ było chętnych : 15 osób na jedno miejsce a przyjeli 27 :(
Myślę że szybciej znajdziesz kierunek np angielski kontynuacja i fr od podstaw niż sam fr :) no ale obserwuj "ruch" studencki a może coś utworzą :P
W tym roku "obrodziło" romanistykami od podstaw. Z tego, co się orientuję na pewno francuski od podstaw można studiować na UJ-ocie, UAM-ie i Śląskim (tu kierunek: "języki stosowane: francuski i angielski" - francuski od podstaw, angielskiego kontynuacja)
Myślałem o Hiszpańskim z francuskim jako 2 jezyk!!! Ale pewnie to jest nie do spelnienia bo nie bedzie takich!!! Wystarczy jak by gdzies był hiszpański od podstaw to sie zadowole...Chociaz francuskim tez bym sie cieszył hehe lol!! Dzięki za informacje, ale jak narazie musze uczyć sie ostro angielskiego by zdac mature i dostac sie na wymazone studia!! Pozdrawiam
Z hiszpańskim od podstaw nie powinno być problemu dość popularny staje się ten język, więc pozostaje życzyć powodzenia :)
Tak filologia romańska jest od podstaw od tego roku na UAM-ie,UJ-ocie,i na UŚ,ale tam trzeba znać angielski dobrze(tam jest coś na zasadzie lingwistyki stosowanej).Z kolei jeżeli chodzi o filologię hiszpańską(iberystykę)to chyba wszędzie są grupy od podstaw,tylko w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy w sekcji hiszpańskiej na kierunku jezyk hiszpański trzeba znać hiszpański na poziomie powiedzmy średniozaawansowanym.Sekcja hiszpanska o ile się dobrze orientuję w NKJO w Bydgoszczy jest pod patronatem UW i po licencjacie automatycznie wskakujesz na mgr na UW.Pozdrawiam
A propos UAM to w tej chwili grupa początkująca liczy około 14 osób no i są w komfortowej sytuacji bo każde zajęcie mają w te małej grupce, podczas gdy zaawansowani gniotą się np. na takiej fonetyce w 25 osób:/
nom, podstawa ma fajnie jesli chodzi o liczebnosc grupy, tez na jezyku bo wiadomo ze w mniejszej grupie latwiej sie uczyc.. boje sie tylko ze przemieszaja nas juz na 2 roku;\ material przerabiany dosc szybko ale nie przesadzajmy.. jak dla mnie to bez nauki idzie;] hih.. gorzej z innymi przedmiotami ale to juz czyste lenistwo wychodzi.. jakby ktos mial pytania do "podstawy" to sluze;P;]
a jestes na romanistyce? na jakiej uczelni;> :)
mm? jaaa? UAM POZNAŃ :D:D
Ja również, choć więcej będę mogła się wypowiedzieć o grupach zaawansowanych.
myślicie, że można sobie poradzic na romanistyce na uamie z raczej przecietna znajomościa francuskiego? w gre oczywiście wchodziłaby grupa podstawwa. u mnie sprawa wyglada tak, że chodziłam do klasy dwujęzycznej z wykładowym ang, wiec mysle, ze moge sie dostac z matura z ang i pol.
łotrzyk zwracam sie do Ciebie z pytaniami. Dostalam sie na rome w tym roku i wybieram sie do gr poczatkujacej bo z fr nie umiem ani zdania i czy mozesz mi napisac jak jest itp.itd.???najlepiej jak bysmy mogli pogadac na gg.dziex z gory za odp papatki
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa