specjalizacje na uamie

Temat przeniesiony do archwium.
mam pytanie:
czy na Uamie, na f. romanskiej jedyna specjalizacją jest specjalizacja nauczycielska? szukam, szukam i nie moge znalesc czy są inne. jesli ktos wie jakie są jeszcze proszę o napisanie.
pozdro
Już studiujesz czy wybierasz się na uniwerek? Jeśli to drugie to: niestety likwiduje się specjalizacje:( Mój rocznik (jestem na 1 roku) nie będzie mógł wybrać sobie PROFIL ogólny (pod którą to nazwą zakamuflowali traduktologiczny), pedagogiczny (na których chce iść może 10 osób a pójdzie 30...) i literaturoznawczo-językoznawczy (chce iśc może 5 osób...)
wybieram sie. i to dopiero za dwa lata(jestem w trakcie "tworzenia przyszłosci" :PP) chce isc na tłumacza, ale nie moge nigdzie znalesc na stronie uamu o spejcalizacjach na romanskiej. tylko o nauczycielskiej jest mowa.
czyli skoro likwidują te specjalizacje to pozostanie mi isc do szkoły tłumaczy i jezykow obcych? :> o rany, tylko, ze to kosztuje jakies 6000 zł za rok.

no to jeszcze pytanie: skoro likwiduja specjalizacje to co mam zrobic zeby zostac tłumaczem?
a ja marze o specjalizacji nauczycielskiej bo i tak planuje dobrac sobie na ktoryms roku inna filologie i tam zaszales na specjalicji tlumaczeniowej :)
jest jeszcze jedna sprawa.. jesli idziesz od podstaw na romanski na uam'ie to z tego co slyszalam to nie ma specjalizacji do wyboru.. ponoc jestesmy skazani z gory na jedna chociaz jeszcze nie wiadomo nawet na ktora;\ a co do bycia tlumaczem to ponoc same studia na uamie nie starcza.. po tym bedziesz miec tytul romanisty, aby byc tlumaczem i tak trzeba dorobic sobie jakas szkolke.. ale tego takze dowiedzialam sie juz w trakcie studiowania;P
A nie idziecie na ogólny, bo ktoś tam coś takiego mruczał...(?) No i jeszcze dochodzi egzamin na tłumacza, żeby było wesoło:D Ale damy radę!!
Do autorki tematu: ten pforil ogólny jest dla przyszłych tłumaczy tylko nie wiem na ile to będzie skuteczne i jak bardzo różni się od specjalizacji (nazwą?)...
no podstawa idzie na ogolny ktory ponoc jest kojarzony ze specjalizacja tlumacza ale po nim tlumaczem to i tak jeszcze nie bedziesz...;\ ale to caly czas jest w toku i nie wiedza jeszcze co bedzie i co z nami zrobia;\ bleh.. no to taka polska rzeczywistosc;] powodzenia wszystkim;P;]
Akiana a nie ma w Poznaniu
Czegoś takiego
http://www2.uj.edu.pl/MSH/txtkursy.html tu można studiować dowolny język
http://www.mml.cam.ac.uk/french/ a tu Francuski
Pozdrawiam
link 1 - Wydaje mi się, że moim roku jest ktoś z MISHu, ale głowy sobie nie dam uciąć... Z tego ci się orientuję to polega to mniej więcej na tym, że łączy się kilka kierunków w jeden, wtedy chyba nie trzeba chodzić na wszystkie zajęcia tylko jakoś tam się wybiera. Podobną możliwosć oferuje etnolingwistyka - wybiera się dwa (a moż enawet trzy języki) tylko z tego co słyszałam nie zawsze trafia się na ten język na który by się chciało...
link 2 - czyli taka filologia romańska w anglii:D Tutaj jeśli chcesz uczyć się drugiego języka (obowiązkowo dopiero oddrugiego roku) możesz chodzić sobie na lektoraty, a niektóre z nich mają naprawdę dobry poziom - ja tak chodze na baskijski=)
Akiana to ciekawe z tym baskijskim . Ja oprócz francuskiego uczę się hindi , arabskiego i angielskiego. Pozdrawiam
jadwidzia, to gdzie studiujesz, bo nie mogę tego odszyfrowac z treści posta;P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia