KUL i UMCS w Lublinie

Temat przeniesiony do archwium.
czy moze ktos mi powiedziec o studiach na KULu i na UMCSsie w Lublinie, jak jest, jaki jest poziom i wogole :) poniewaz zamierzam tam skladac dokumenty i chcialabym sie co nieco dowiedziec o tych uczelniach czy przede wszystkim warto ,pozdrawiam :)
Ja skończyłam UMCS. Poziom jest w miarę, ale oczywiście trzeba się uczyć, szczególnie z takich przedmiotów jak literatura czy gramatyka opisowa. Lektoraty są na wysokim poziomie, chociaż to też zależy na kogo trafisz. Atmosfera jest też bardzo sympatyczna. Oczywiscie są też przedmioty, które wydaja się w ogóle niepotrzebne na tym kierunku. Egzamin z PNJFu to czasami loteria, najlepszemu studentowi może się powinąć noga. Ale generalnie polecam tą uczelnię i ten kierunek.
Czy ktos jeszcze z tego forum wybiera sie na romanistyke na UMCS??Wpisujcie sie:)
ja się wybieram :]
:) a skad jestes?bylas na dniach otwartych?
ja jestem z okolic Radomia (woj. mazowieckie). a na dniach otwartych mnie nie bylo...heh, niestety? pozdrawiam! :)
a ja ide na KUL i UMCS, tyle że UMCS iberystyka [ta specjalność] :)
dziwne jest to że prawie wszyscy którzy mieszkają w lublinie nie chcą na KUL [ja przeciwnie] a przychodzą tam ludzie spoza lublina. dziwne zjawisko :]
ale widze że też zdajesz francuski rozszerzony skoro idziesz na KUL na romanistyke?
nom...rozszerzony, bo raczej na wszystkich uczelniach taki poziom jest wymagany.
hej ja studiuje romanistyke na kulu ;p jestem na pierwszym roku. szczerze mowiac spodziewalam sie czegos innego;] jest duzo nauki owszem ale myslalam, ze ogolnie czegos wiecej sie naucze na tych studiach, a poki co to mam wrazenie ze sie uwsteczniam ;]
hej! ja studiuje romanistyke na kulu na 2 roku i jest bardzo duzo pracy ale wszystkim polecam na kulu jest na prawde fajnie:)
hej zosia :) Moglabys podac maila albo cos w tym stylu bo chcialabym popytac o pare rzeczy jesli chodzi o romanistyke na kULu ;) bede wdzieczna
Studenckie stancje, mieszkania, pokoje do wynajęcia.
http://www.stancja.net.pl

To znalazłem na tej stronie polecam przyszukaniu mieszkania studenckiego:
Stancja.net.pl to jedyny W PEŁNI DARMOWY serwis publikujący oferty, w których znajdziesz: studenckie stancje, mieszkania i pokoje do wynajęcia w Lublinie. Zamieściliśmy również dział giełda, gdzie możesz wystawić oferty związane z życiem na stancji.

Wystartowaliśmy z początkiem lipca 2007 roku, więc ilość ogłoszeń jak na dzisiaj nie jest imponująca, ale jakoś trzeba zacząć. Mamy nadzieję, że dzięki Wam (czyli też Tobie, skoro to czytasz) niedługo będziemy mieli ich dużo więcej.

Jeśli jesteś studentem - nawet gdy już nie mieszkasz na stancji, dodaj lokum do naszej bazy danych - pomożesz sobie i innym. Bądź też fair wobec poprzedniego właściciela! Pomóż mu znaleźć kogoś na swoje miejsce dodając jego mieszkanie do naszego banku stancji.

Zgłoś też zajęte mieszkanie i oznacz termin kiedy się zwolni! Do ogłoszenia dodaj zdjęcie!

Ponieważ duża część studentów pochodzi spoza Lublina, każda stancja jest lokalizowana automatycznie na mapce.

Możesz spersonalizować wyszukiwarkę ogłoszeń na stronie (np. zaznaczyć, że interesują cię tylko lokale dostępne od września z internetem i balkonem w dzielnicy Czechów). Jeśli chcesz, możesz otrzymywać powiadomienia e-mail z ofertami mieszkań, stancji i pokoi ściśle spełniającymi Twoje kryteria.

W serwisie stancja.net.pl masz pełną kontrolę nad ogłoszeniem - po zalogowaniu się możesz dowolnie modyfikować swoje ogłoszenie (np. dodać zdjęcie, zmienić liczbę wolnych miejsc) lub usunąć je, gdy przestanie być aktualne. Przeglądając ogłoszenia, można też dodać dowolne z nich do „obserwowanych” - gdy np. nie ma aktualnie wolnych miejsc w mieszkaniu, które cię interesuje.

Na naszej stronie znajdziesz także: plan Lublina, telefony uczelni w Lublinie, telefony do akademików, telefony biur karier, samorządów oraz wzory umów (umowa najmu lokalu), ustawę o ochronie praw lokatorów i wiele innych pomocnych dodatków.


Serwis wróżnia się na tle innych ponieważ:

JEST W 100% DARMOWY - wystarczy się zalogować, a dostaniesz pełną ofertę
w serwisie umieściliśmy bardzo szczegółową wyszukiwarkę. Masz możliwość dokładnego określenia, jakie mieszkanie Was interesuje. Użyte kryteria można zapisać jako Twoje ustawienia wyszukiwania, są one ładowane automatycznie po zalogowaniu się do serwisu
posiadamy też plan Lublina – każda stancja jest lokalizowana na mapie automatycznie
można dodawać i przeglądać zdjęcia mieszkań
dzięki opcji powiadomień możemy wysyłać na Twój e-mail informacje o nowych ogłoszeniach ściśle spełniających podane przez Ciebie kryteria
dbamy o to, aby ogłoszenia były aktualne


Dołożymy wszelkich starań, aby serwis spełnił oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
A ja mam problem - nie wiem gdzie lepiej studiowac fililogie angielska - na umcsie czy na kulu?...
jest tu ktoś kto dostał się i zamierza studiować filologie romańską? :)
ja dostalam sie na 3 uczelnie (UMK,UMCS i KUL), ale pewnie wybiore UMCS ^^. a jest ktoś z obecnych tu forumowiczow, kto od pazdziernka zaczyna studia na filologii romanskiej z j. hiszpankim na UMCS? szukam znajomych z roku, hehe :]
Hej lu cyferka mam troche podobnie do Ciebie, dostałam sie na fil. rom z hiszpańskim na UMCS i na KUL ale pewnie też wybiorę UMCS,chociaż jeszcze sie zastanawiam. Pozdrawiam i mam nadzieje do zobaczenia.
witaj malgorzatka5! jak juz sie zdecydujesz i wybierzesz UMCS, to moze wymienimy sie nr gg i zawiazemy chociazby narazie "wirtualną" (hehe) znajomosc? pozdrawiam! ;)
Hej bardzo chętnie mój nr gg to 5268107. Na UMCS zdecydowana jestem tak na 80%. pozdrowionka
No dobra, ale z tego co sie doczytalem to tam jest romanistyka, ale tylko pierwszego stopnia.

A co dalej?
no dobra. ja wybrałam filologie romańską na KULu a nie na UMCSie :)
[rodzynek] :]
nie taki rodzynek ;P ja też wybrałam KUL :] i jestem z tego powodu duuuumna :D
filologie romańską oczywiście :)
A czy moglibyscie podrzucic stronke na ktorej znajde dokladne informacje na temat romanistyki na kulu?
Szukalem, ale niczego dokladnego, (oprocz tego, ze taki kierunek w ogole tam istnieje ;p ) nie moglem znalesc ;p
o. to widze że będziemy razem studiować :) a moge jakiegoś maila od ciebie czy coś? :)

a co do inf. o romanistyce na kulu to ja moge jedynie napisać: poczytaj na www.kul.lublin.pl no albo jeśli jesteś zalogowany na www.grono.net to tam w gronach [forach] napewno coś znajdziesz :]
heh :] jasne :) [email] :) a może lepiej na gg zagadaj 3659750 :P nareszcie jakaś osoba z romanistyki z KULu :)))
ktos szukał kontaktu do mnie w sprawie informacji o romanistyce na kulu:)moje [gg]
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Brak wkładu własnego