Portugalski jako drugi język romański na UJ

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! W październiku rozpoczynam studia na UJ na kierunku filologia romańska. Jako drugi język romański wybiorę portugalski. Myślę, że w okresie wakacyjnym we własnym zakresie już "liznę" co nieco portugalszczyzny. Proszę forumowiczów mających pewne doświadczenia związane z tym językiem o wskazówki i opinie, które mogą okazać się dla mnie bardzo cenne. Pozdrawiam
frankoholik 19 bardzo fajny język podobnie jak hiszpański
frankoholik 19 mam takie pytanie,skad juz wiesz ze bedziesz od pazdziernika studiowac na UJ skoro wyniki rekrutacji sa dopiero 17 lipca no chyba ze teremin rekrutacji sie zmienil
Cześć! No tak się składa, że z racji sukcesu w olimpiadzie byłem zwolniony z matury z francuskiego, a polski poszedł mi całkiem nieźle. Dlatego myślę, że mogę spać spokojnie :) Pozdro
to chyba bedziemy razem na roku:) ja tez mialam zwolnienie z francuskiego a polski wyszedl mi na 92 proc, tak ze nie skladalam nigdzie indziej juz papierow i spie spokojnie... a jak u ciebie z polskim?
ale wam zazdroszczę :) ja też marzę o UJ,maturka dopiero za dwa lata:) ale już teraz szlifuję porządnie język obcy,polski i wos.Jedyne co mnie nie pokoi to to,że mam daleko do Krakowa,ale liczę na jakieś malutkie mieszkanko,że tam znajdę ;)Powodzenia na studiach i mam nadzieję,że pomożecie młodszemu koledze o ile się spotkamy.Nie wiecie czy na italianistyce też jest portugalski:*
Do usłyszenia!!!!
Italianik a czemu masz się nie dostać
a bo to różnie bywa,jeszcze waham się nad f.polską i klasyczną w katowicach albo nad UŚ w Sosnowcu :)
Mój wynik z polskiego może nie był porażający (77% na podstawie), ale jestem zadowolony. Aktualnie mam sporo wolnego czasu, dlatego już zaczynam "zaprzyjaźniać się" z łaciną. (Niestety w liceum nie miałem tego przedmiotu.) Za pośrednictwem poczty elektronicznej skontaktowałem się z paniami prowadzącymi zajęcia z literatury na pierwszym roku. Przesłały mi program swoich wykładów wraz z listą lektur obowiązkowych. Myślę, że w okresie wakacyjnym zaznajomię się przynajmniej z częścią dzieł literatury francuskiej, z którymi będziemy mieć do czynienia, chociaż muszę przyznać, że ze wszystkich dziedzin filologii najbardziej interesuje mnie ta językoznawcza. Pozdrawiam
aaaa nie zdawales rozszerzonego? nie mozna tak na uj, chyba ze cos mi sie pomylilo...
mam prosbe: jakbys mogl przeslac mi mailem ten program... raczej sie nie posadzam o zabranie do nauki na zapas ale chetnie rzuce okiem
[email]
z gory dzieki
Ludzie... Spokojnie... Tego i tak się nie da strawić wszystkiego. W szczególności na I roku. Jeśli jest ktoś, kto przeczytał w całości po francusku "Pieśń o Rolandzie" to beczkę piwa mu postawię... :P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Studia językowe