UJ romanistyka, rekrutacja.

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 75
Grise najlepiej zapytać bezpośrednio w instytucie. Wpisz w google Instytut filologii romańskiej uj, tam jest nr tel. A nuż się uda pocztą. Głupio byłoby gdybyś się nie dostała przez jakąś biurokrację ;p. Pozdrawiam
zdaje sie ze pelnomoctnictwo mozna napisac komus z najblizszej rodziny, ale wydaje mi sie ze powinni sie zgodzic na przesylke kurierem (pamietaj ze swiadectwa maturalnego bedziesz miec dwie kopie, i zdaje sie ze moze byc odpis)
Sadze ze nie powinni robic problemow z przeslaniem dokumentów poczta:) W koncu chyba wzieli pod uwage, ze nie wszyscy mieszkaja w Krakowie:P Co do odpisu swiadectwa chyba musi byc notarialny odpis a to kosztuje:P Ciekawe na ilu punktach zatrzyma sie prog w tym roku??:D Ciekawa jestem juz tego wszystkiego;) Ale za miesiac bedziemy juz wiedziec:D
ODPIS SIE JUZ DOSTAJE - gdy dostajesz swiadectwo maturalne ( nie mylic ze swiadectwem szkolnym!!!) to dostaje się je w dwoch kopiach (oryginał + odpis)
Fakt:) Nie wiem dlaczego najpierw skojarzyłam z odpisem notarialnym:P
wysłałam maila do biura rekrutacji - niestety nie obchodzi ich, że nie wszyscy mieszkają w Krakowie (to, zdaje się, cecha typowo krakowska :P).
jako że na UJ chciałam złożyć papiery tylko asekuracyjnie (mój plan A zakłada, że spędzam rok we Francji :)), chyba sobie tę zabawę podaruję...

powodzenia w rekrutacji wszystkim :D
oraz dzięki za odpowiedzi oczywiście :)
Cześć

Byłam w tym letnik biurze rekrutacji....i nic. Dalej nie wiem, jak to wszytsko bedzie wyglądać na tej romanistyce.
Pani w tym biurze mówiła co innego, a co innego znowu odpowiedzieli mi jak napisałam maila do rekrutacji. NIe opłaca sie iśc i tak sie niczego nie dowiecie...
Fajnie byłoby dostać sie na UJ, ale jak pomysle sobie, że wszytskich romanistów wrzuca znowu do jednego wora i bedzie 9 osób na miejsce, to mi sie odechciewa.
Nawszelki złożyłam też na UŚ tam nie wydaje mi sie, żeby było dużo osób na miejsce...
Sama nie wiem, im bliżej tych wyników tym coraz bardziej wariuje :/to rzeczywiście jest dosyć stresujące...

pozdrawiam, mam nadzieje że sie gdzieś spotkamy :)
Hej! Hehe, czyli slawna uj-towska dezinformacja:P No, nic moze jakos damy rade:) Mam nadzieje ze to w miare rozsadnie zorganizuja. Badzmy dobrej mysli:P Ja złoże dokumenty na pewno na francuski, nie wiem czy jest sens składąc na hiszpański i włoski bo najbardziej bym chciała na francuski a jak sie nie dostane tu to tym bardziej na włoski czy hiszpański gdzie jest 2 razy wiecej chetnych i dwa razy mniej miejsc:) Papiery chyba wyślę pocztą tak jak pisali nawet nie bardzo kce mi sie tam isc i sie denerwowac. Wyniki matur juz za 9 dni - 3mam kciuki za nas wszystkich i mam nadzieje ze sie spotkamy w pazdzierniku:)
ja tylko na francuski żłozyłam. Myślałam o tym hiszpańskim, ale jednak wole sie póki co nauczyć perfekt francuskiego, przecież i tak można zawsze sobie wybrać hiszpański jako drugi język.
A skąd jesteś xxx ?
Ja tez jesli bym sie dostała na francuski wizielabym hiszpanski jako drugi jezyk:) Szczerze mowiac to nie tyle skladam na francuski z powodu jakiejs milosci czy pasji do tego jezyka, tylko raczej z powodu powatpiewania w moje szanse na dostanie sie na hiszpanski czy wloski (progi sa kosmiczne:P). Zloze dokumenty jeszcze na hungarystyke. Bardzo zalezy mi na zaczeciu studiow filologicznych bo dobrze wiem ze jezyki sa teraz niesamowicie w cenie:)Jako tako jestem z Dębicy, ale studiuje w Krakowie juz jeden kierunek:) Filologia bylaby dla mnie drugim fakultetem:) A Ty??:)
Hej. Czy ktoś z was próbował już się rejestrować na UJ? Da się tam w ogóle zapisać bez wyników matury? Jak próbuje wybrać kierunek i się zarejestrować wyskauje komunikat "Uzupełnij brakujące dane", czyli nie mogę zapisać się na żaden kierunek póki nie wpiszę wyników matur? Bo z tego co sie doczytałam to nie ma możliwości edytowania danych. Macie jakieś szersze informacje na ten temat? Będę wdzięczna.
No wlasnie bez wynikow nie mozna sie rejestrowac:( Kompletnie nie rozumiem po jakiego grzyba udostepnili juz rejestracje skoro nie ma wynikow z matury a oni zadaja ich podania:| Rejestracja niestety dopiero 30 czerwca:P
Właśnie ludzie ja juz jestem kompletnie zamotana. Od kiedy tak właściewie można składać dokumenty?Czy 1 lipca mogę iść już na UJ z potwierdzeniem wpłaty i dokumentami?A jeśli tak to czy oprócz świadectwa należy dostarczyć jakieś inne formularze? Bo na stronie wszystko jest takie niejasne. Przeczytałam zę świadectwo dojrzałości dostarcza się na nie więcej niż 7 dni po otrzymaniu informacji o przyjęciu na studia.Na jakiej więc podtsawie oni przyjmują? tego co wpisze się w internecie podczas rejestracji ?????? Pomocy
Z tego cow iem to wysyła się kserokopie świadectwa maturalnego. Dopiero jak dostaniesz potwierdzenie, że przyjęto Cie na studia to wtedy donosisz oryginalne dokumenty:) Papiery mozna składać juz od 23 czerwca, ale tegoroczni maturzyści i ci co poprawiali wyniki matur mogą składać dokumenty dopiero po poznaniu rezultatów egzaminu, tj. od jutra. Dokumenty się wysyła pocztą, raczej sie nie zanosi ich osobiście:)
witam wszystkich:) to nie jest tak ze nie mozna zanosic osobiscie ja jestem z krk i zanioslam osobiscie i nie bylo z tym zadnego problemu, tymbardziej ze lepiej jest samemu dostarczyc niz liczyc na szwankujaca poczte..(glupi przyklad na przesylke z allegro czekam 3 tydzien:/)
Ja zlozylam na filologie hiszpanska ale jestem stara maturzystka i mam pytanie czy to jest pewne ze kondydatow na fil.francuska wloska i hiszpanska wrzucaja do jednego worka?? Bo dla mnie to jest lekka paranoja takie cos:/
ja niestety wysłałam, i mam nadzieje, że dotrze na czas.

A jakie dokumenty dostarczyłaś ? Tylko to podanie, czy świadectwo też ?

Bo rano sie dowiedziałam ,ze kserokopie świadectwa ukończenia i dojrzałosci trzeba donieśc, a jak pisałam na uj mejla to napisali, że dopiero jak sie odstane. Wiec teraz już sama nie wiem
Hej!:) Ja dzisiaj wyslalam wszystkie dokumenty. Polecony priorytet w dodatku:P Wiec mam nadzieje ze dojdzie bez problemu:) Osobiscie dokumentow nie zanosilam, bo slyszalam, ze ponoc nie mozna. Ze niby tylko poczta:( Ale kij z tym:) Ja zalozylam na 3 kierunki: francuski, hiszpanski i wloski. Z tego co sie osobiscie orientowalam to nie ma jednej listy. Na kazdy kierunek osobno, ale nie jestem w 100% pewna. Ja na wszelki wypadek zarejestorwalam sie na wszystkie 3 i za wszystkie 3 zaplacilam. Trudno, najwyzej strace kase.... Grunt zeby sie gdzies dostac;)
Acha, co do wysylanych dokumentow to wyslalam im TYLKO PODANIE. Pisalo ze nalezy wyslac tylko podanie z ewentualnymi zalacznikami, a w naszym podaniu nie pisze nic o wymaganych zalacznikach:) Wiec wynika z tego, ze nalezy wyslac samo podanie, a dokumenty sie donosi jesli sie dostanie na studia:)
wczoraj osobiście byłam na UJ złożyc to podanie, i teraz sama nie wiem czy dobrze zrobiłam, że nie dałam im kopii świadectwa maturalnego. W sumie nikt nic nie pisał że jest ona wymagana... Nadal nie wyświetla mi sie potwierdzenie na ERK. Pojęcia nie mam dlaczego? A jak u was? Już macie potwierdzenie?
Hej. Ja też wysłałam tylko podanie, bo tak jest napisane na stronie ERK. Świadectwo zanosimy dopiero jak się dostaniemy :). Co do potwierdzenia - składałam na 3 kierunki i dzisiaj rano na jednym już mam potwierdzenie, a 2 póki co bez zmian, ale mam nadzieję, że jutro już będą potwierdzone. Nie wiem czy dobrze pamietam, ale chyba liczy się data stempla pocztowego, więc nawet jeżeli opłaty i podania dojdą 2-3 dni później, jeżeli zostały wysłane przed 4 lipca zostaną zatwierdzone. Także pozostaje nam tylko czekać ;)
też wysłałam tylko podanie
Ja jak zanosilam podanie to dalam ksero swiadectwa i pani w sekretariacie chciala nawet ode mnie potwierdzenie przelewu, na szczescie na wszelkie co wydrukowalam a na potwierdzenie rejestracji czekalam okolo tygodnia ale teraz terminy sa juz krotkie to pewnie sie z tym szybciej uwiną :) Zycze wam wszystkim powodzenia za kilka dni wszystko bedzie jasne :) ja staram sie byc dobrej mysli i wierze ze sie uda:)
Hej:) Ja potwierdzenia jeszcze nie dostałam. Ale sie nie dziwie, nie sadze zeby sie z tym specjalnie spieszyli:p poza tym jutro sekretariat jest nieczynny, wiec watpie czy jutro je dostaniemy. Co do terminu, to nie martwcie sie drogie Panie. Decyduje stempel pocztowy, oni nie maja tutaj nic do gadania;) Jesli macie dowody wplaty to nie ma sie o co bac:)
Kurcze, ale zrobilam strasznie glupi blad!! Na filologie liczy sie jezyk rozszerzony i polski tez rozszerzony, prawda? A ja zle wpisalam na podaniu wynik z historii ( pomylilam sie o 2%, pisalam z pamieci bo nie mialam swiadectwa przy sobie a mature jako taka zdawalam 3 lata temu i nie pamietalam zbyt dobrze:/) Myslicie, ze przez ten glupi blad moge sie nie dostac na studia?? W koncu historia chyba ich zbytnio nie obchodzi, ale boje sie ze moga robic problemy:(((
Pomylka o 2% to nie duzo choc przy tym wyscigu tak naprawde liczy sie kazdy procent ale nie przejmuj sie moze nie bedzie to odgrywalo wiekszej roli:) Ja jestem stara maturzystka z 2004 roku i wogole juz nie wiem jak to liczyc bo chcieli z polskiego i obcego poszerzonego z matury a oprocz tego oceny na koniec liceum z tych dwoch przedmiotow. Z matury z polskiego mam 6 i 4, z niemieckiego poszerzonego 6 i 5 a na koniec liceum z pol 2 a z niemieckiego 5. Myslicie ze uda sie z tym dopuszczajacym z polskiego?? Wkoncu chyba matura wazniejsza a pani od polskiego mnie nie lubila :(
I jak ja mam to liczyc w porownaniu do procentow z nowych matur?? :-/
Heh, no faktycznie, tez bym miala problem z polapaniem sie z tym wszystkim:/ NIe mam pojecia jak bym to pouzupełniala. Moze skontaktuj sie z sekretariatem, napisz maila, zadzwon albo sie tam przejdz i zapytaj (tylko jutro jest nieczynny). Wiesz, mi nie chodzi o te 2%, tylko sie zastanawiam czy to sie w ogole bedzie liczyc bo oni nie biora w ogole historii przy rekrutacji pod uwage, wiec moze to w ogole nie ma znaczenia jaki mam wynik? Kurcze, nie lubie takiej niepewnosci:/ Napisalam do nich maila, zobaczymy co odpisza.
Co do Twojej oceny z polskiego to nie mam pojecia, ale warto sprobowac;) Po co ma sie zalowac ze czegos sie nie zrobilo:P Moze sie uda;)
I mamy "wesoło"... ci, którzy wysłali tylko podanie (tak jak m.in. ja) otrzymali dziś na stronie ERK upszejmy komunikat, że rejestracja nie zostanie zatwierdzona jeśli kandydat nie dostarczy kopii świadectwa maturalnego. Jest to "wesołe" tym bardziej, że przecież w podaniu było wyraźnie napisane "Nie są wymagane dodatkowe załączniki", nie mówiąc już o tym, że na stronie ERK nie było ani słowa na temat kopii świadectwa w procesie rekrutacyjnym. Ja już wysłałam to świadectwo, mam nadzieję, że nie bedzie za późno jak dojdzie w poniedziałek, ale co do przejrzystości systemu ERK na UJ ... niestety dołączam się do chóru niezadowolonych.

Ps. na inne filologie też maja takie wymagania? Na pozostałych kierunkach, na które składałam żadne świadectwo nie było potrzebne.
W którym miejscu pojawia Ci się taka informacja?
Bo u mnie nic nie ma, ani na stronie głownej ani w komunikatach..,,
Dziwne. Ja otrzymałam taką informację w komunikatach:

Szanowni Państwo
Wobec rosnącej liczby zapytań dlaczego nie uzyskali Państwo jeszcze potwierdzenia rejestracji w systemie ERK uprzejmie informuję, iz mogą tego byc 3 przyczyny :
1. Komisja Rekrutacyjna nie otrzymała jeszcze od Państwa podania wygenerowanego przez system ERK podczas rejestracji.
2. Komisja nie otrzymała od Państwa kompletu dokumentów (z reguły chodzi tu o kserokopię świadectwa maturalnego).
3. Nie odnotowano dotychczas wpłaty na konto Uniwersytetu z tytułu opłaty rekrutacyjnej.

Czyli ewidentnie punkt 2.
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 75

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie