UJ romanistyka, rekrutacja.

Temat przeniesiony do archwium
61-75 z 75
| następna
Ale to jest komunikat ogólny, to samo jest zdaje się w FAQ, ja miałam to od początku, czyli od wprowadzenia wyników i otrzymania opłaty. Myślę, że to się bardziej odnosi do osób, u których jest wymagane są dokumenty wymienione w podaniu. Na stronie jest wyraźnie napisane również, że dołączamy dokumenty wymienione właśnie w podaniu. Innymi słowy - myślę, że niepotrzebnie się zdenerwowałaś.;-)
Hej:) Widzialam ten komunikat i chyba Ewa ma racje. Ja wyslalam samo podanie, nie dolaczalam zadnych kserokopii swiadectwa ani tym bardziej oryginału. To dostarczamy dopiero jak sie dostaniemy. Poki co nie mam jeszcze potwierdzenia rejestracji - czy ktos od Was juz dostał? A jesli tak to kiedy sie rejestrowałyście? Bo ja sie zastanawiam kiedy mi ja potwierdza....
Ja wpłaciłam pieniądze 30.06, wprowadziłam wtedy wyniki matur, podanie wysłałam 1.07 i dalej nie mam zatwierdzonej rejestracji...
ja jednak wysłałam. tzn wysłała mama bo ja byłam w pracy i wysłała odpis :/ a 3 rasy powtarzałam- kserokopia!!!!! Ale cóż mam nadzieję że to nic nie szkodzi, zalezy mi na tym UJ-cie i szkoda zeby z braku jednego dokumentu moje podanie zostało odrzucone:/
hm? ja dostarczyłam osobiście tylko podanie i mam już potwierdzenie rejestracji. Opóźnienia są pewnie przez pocztę, a poza tym biuro rekrutacji jest nieczynne we czwartki, to pewnie dlatego te opóźnienia.
Ja wysłałam poczta tylko podanie. Mam nadzieje ze nie trzeba jednak bylo wysylac ksera swiadectwa:/ Biuro bylo dzisiaj otwarte. Sama bylam i widzialam. Sekretariat jest we czwartki nieczynny:P Zaraz sprawdze czy bede miec potwierdzenie, ale watpie. Papiery wyslalam 1 lipca, zobaczymy:P Pewnie rzeczywiscie to przez ta poczte....
ja wysłałam zgłoszenia 30 ale tylko poleconym a mogłam poleconym priorytetem:/ mam nadzieję ze na jutro dojdzie a jak nie to najważniejsza jest i tak data stempla.
Ja wysłałam i poleconym i priorytetem. Babka na poczcie mówiła, że mimo wszystko taki list może iść do 3,4 dni.
To byłoby raczej dziwne, gdyby chcieli, żeby dołączyć ksero świadectwa...
W zeszłym roku nic takiego nie wysłałam.
W tym - zaniosłam osobiście i zapytałam czy trzeba czegoś jeszcze. Nie było trzeba :P Tylko samo podpisane podanie ERK
I moja rejestracja jest potwierdzona, wszystko cacy, dziwne gdyby jednym kandydatom kazali donosić coś jeszcze, a drugim nie... prawda?
Potwierdzenie rejestracji długo się nie wyświetlało - wina: poczta polska, ale obecnie wszystkie zgłoszenia powinny być już przyjęte.

Ogłoszenia wyników do 11 lipca, już niewiele stresu :)

Co do innych wątpliwości:
- Upoważnić można łatwo kogoś z rodziny, zdaje się, że inaczej trudno. Ale na UJ mają taką organizację, że... można np. nakłamać, wysłać kumpelę, byle umiała podrobić podpis i była nieco podobna :P
- Pomyłki się zdarzają, na porządku dziennym są niedomówienia i opóźnienia. Źle policzą Ci maturę (zmienią dwujęzyczną na rozszerzoną, zamienią procenty z podstawy i rozszerzenia, bonanza). Dlatego jak już będą wyniki - lepiej się pofatygować i upewnić czy nie zostaliśmy pokrzywdzeni.
- W zeszłym roku rzeczywiście "wrzucano do jednego worka" francuski, hiszpański i włoski. W tym - nic mi na ten temat nie wiadomo.
- Jak już masz się dostać na UJ to spokój - pani z sekretariatu nawet do Ciebie zadzwoni gdy właśnie jesteś pod namiotem. Poważnie, do mnie w zeszłym roku dzwoniła 2 razy i namawiała, żebym jednak złożyła do nich, a nie na kierunek, który wybrałam wcześniej.
- Ta cała biurokracja to taka przykrywka :P Wszystko da się załatwić.

Ja mam natomiast inne pytanie, raczej do tych, dla których jest/będzie to drugi kierunek:
Studiuję już coś innego na UJ, na zupełnie innym wydziale, co nie ma żadnego związku z romanistyką. Czy wymagana jest zgoda mojego obecnego dziekana, abym mogła rozpocząć jeszcze jedne studia? Biorę normalnie udział w postępowaniu rekrutacyjnym, no ale mam wątpliwości.
A i jeszcze:
maturę dwujęzyczną liczą Ci razy 4/3, po prostu jak jest to więcej niż 75% wpisują jako wynik z rozszerzonej 100%
Tylko, że czasem coś mogą pomylić w przeliczaniu :P
Sumowanie punktów w tym roku wymyślili bez sensu, no ale jest tak:
1. bierzesz polski i język obcy
2. jeśli to była matura dwujęzyczna: mnożysz obcy razy 4/3
3. jeśli któryś z nich był rozszerzony: mnożysz ten wynik razy 1,5 (robisz też tak jeśli to była podstawa, ale z języka klasycznego)
4. teraz niezależnie od wcześniejszych akcji mnożysz jeszcze to, co masz teraz w języku obcym razy dwa
5. nareszcie dodajesz i masz swój wynik w punktach :D

Pozwolę sobie na moim przykładzie, to może porównamy sobie jeszcze ile kto ma ;)
1. polski: 84 rozszerzony, francuski: 76, dwujęzyczny
2. jestem tym szczęśliwcem ponad magiczną linią 75% z matury dwujęzycznej, ale pokażę jak to wygląda:
76*4/3=101,33333~101
więcej niż sto nie dają, więc 100 :P To o to chodzi z przeliczaniem dwujęzycznej
3. oba są teraz przeliczone na rozszerzony, więc oba mnożymy razy 1,5
84*1,5= 126
100*1,5= 150
Jak ktoś ma na podstawowym poziomie - nie przelicza, no trudno
4.punkty za język wynoszą już 150, mnożymy razy 2
150*2= 300
5.finalne dodawanie
126+300= 426 punktów
daje mi to 95% możliwych do zdobycia, więc się chyba dostanę ;)

Punkty możliwe do uzyskania to 450
Zaokrąglamy do pełnego procenta, czy też punktu.

Mam nadzieję, że to pomoże obliczyć szanse :) Pozdrawiam, życze powodzenia i oby do zobaczenia w październiku!!!
AuxDoigtsDeRose, nikt sie tutaj nie pytal jak sie przelicza punkty...
No ale chyba chcialas sie troche pochwalic... heh moze i masz racje, jest przeciez czym...:P

a tak poza tym to ja dalej nie mam potwierdzenia a wyslalam te podania poleconym 1.07 :/ wczoraj tam dzwonilam i powiedzieli ze beda potwierdzac nawet i do 11.07, bez sensu jakies to wszystko :/ jest ktos jeszcze bez potwierdzenia ?
AuxdDigtsDeRose, a jesli mam 64% z dwujezycznej :( to myslisz, że jest szansa na uj, czy sobie darować nadzieje :)
Hej:)
ja mam 399 pkt według moich obliczen:P zobaczymy czy wystarczy.... Potwierdzili moja rejestracje!! Mam potwierdzenie na hiszpanska i romanska ale jeszcze nie mam na włoska. Mam nadzieje ze ja potwierdza niebawem.
Co do drugiego kierunku - chyba musisz miec zgode. Sama jestem tym zainteresowana bo tez mam nadzieje byc "dwukierunkowcem". Najlepiej jest sie zapytac w dziekanacie co wszystkim zainteresowanym doradzam;)
Po przeliczeniu na rozszerzony masz 85%, to nie jest zły wynik ;)
Wiadomo - z języka jest do wyciągnięcia najwięcej punktów, max 300, dwa razy tyle co za polski. Tym niemniej - wynik z polskiego też się liczy do puli, jeśli poszedł Ci lepiej niż na 85% - zawsze ciągnie w górę :D
Bądźmy dobrej myśli.
Z jezyka mam 85% a z polskiego mam 96%. Zobaczymy. Mam cicha nadzieje ze gdzies mnie zechca:) Warto sprobowac. Macie juz potwierdzenie rejestracji? Ja mam na romanska i na hiszpanska. Nie mam jeszcze na wloska:/ Troche sie martwie dlaczego mi jej nie potwierdzili skoro wyslalam w tym samym czasie, ale poczekam do poniedzialku i zobaczymy co sie stanie:)
Temat przeniesiony do archwium
61-75 z 75
| następna

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie