PWSZ Zamość - filologia romańska, licencjat !!!!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, u mnie w Zamościu na PWSZcie uruchomiony moze zostac kierunek filologii romanskiej pod warunkiem uzbierania odpowiedniej ilosci osob, od 3 lat nie ma wystarczajacej liczby chetnych i grupa romanska nie jest tworzona, w tym roku sam jestem tym zainteresowany i mam nadzieje ze sie uda,

Wiem ze to PWSZ, wiem ze uczelnia nie najwyzszego szczebla, ale z roznych powodow zostaje w Zamosciu, a inne studia mnie nie interesowaly, szukalem pracy tutaj po ogólniaku, ale kiedy pojawila sie taka mozliwosc to bardzo chetnie bym skorzystal...

Nie mialem francuskiego w szkole nigdy, matury tez nie zdawalem z tego jezyka, ale ucze sie prywatnie od pazdziernika 2009, 2h w tygodniu, wiec podstawy znam, ale sa to tylko podstawy (na razie:) ) pytalem w dziekanacie uczelni czy moglbym starac sie o przyjecie na studia, mowili ze tak:) ale nie maja pewnosci ze ruzszy ten kierunek, czy beda chetni...

A boje sie tez tego ze zajecia beda prowadzone w j. francuskim tak calkiem, boje sie ze moge byc "za slaby" ale do pazdziernika jeszcze sporo czasu i mam czas na nauke,

Zwracam sie do Was z pytaniem, czy nie wiecie jak jest prowadzona fil. romanska na takich uczelniach? (PWSZ) czy na poczatku sie zaczyna po polsku a po II semestrze francuski, czy od razu calkiem j. francuski na zajeciach jest?

Aha, no i jesli ktos bylby chetny to zapraszam:D (www.pwszzamosc.pl) zalezy mi na tych studiach, a jak mowilem, z roznych przyczyn nie wyjezdzam do innego miasta, to jest jedyna opcja:)
No i zapraszam do Zamoscia bo to bardzo ladne miasto i okolica na weekendowe wypady:D (Roztocze).. a to tez alternatywa dla tych ktorym sie nie udalo na innych uczelniach, nauka jezyka i zdobycie wyksztalcenia... :)
czy ktos z Was sie zastanawia nad ta uczelnia i filologia romańska na PWSZ? ;) a moze ktos z okolic jest tu na forum w ogole?:)
to może ja się ujawnię, chociaż z Zamościa wyjechałam już dobre dwa lata temu :) co do PWSZ, to życzę powodzenia w uzbieraniu grupy, chociaż pewnie nie będzie to łatwe, pamiętam, że ja miałam z tym problem nawet w zwykłej szkole językowej gdy zaczynałam się uczyć francuskiego, grupy od podstaw były tylko dla dzieci i skończyło się na lekcjach indywidualnych, chociąż to akurat sobie bardzo chwalę do dziś.
A nie myślałeś o studiowaniu romanistyki w zamojskim College'u? Z tego co wiem to jeszcze funkcjonuje tam ta szkoła i cieszy się całkiem dobrą opinią, daje naprawdę gruntowną wiedzę i wydaje mi się, że jednak PWSZ nie jest w stanie zapewnić tak dobrego poziomu. Polecam zorientować się w ofercie College'u :) co do zajęć, to rzeczywiście bywa różnie, nie wiem jak w tego typu szkołach, ale często przedmioty kursowe są prowadzone po francusku od początku, ale podejrzewam, że w tym przypadku nie byłoby jakiegoś absolutnego rygoru pt. "ani słowa po polsku". Niemniej jednak, ten czas do października poświęć na rozwijanie swoich umiejętności językowych, a będzie dużo łatwiej na początku.
w college'u juz nie ma francuskiego od ponad roku chyba:) nie ma juz tez fil. polskiej, zostala tylko angielska, a college zamojski za 2 lata podobno ma zamykac dzialalnosc, teraz PWSZ sie rozwija i idzie w gore, a studiowalem z kolega jednoczesnie na poczatku tego roku szkolnego fil. angielska, ja na PWSZ, on na college'u i uwierz mi ze teraz role sie odwrocily, PWSZ nie ma zlego poziomu, a college troche z tym upadl(chociaz nie kazdy przedmiot)...
ktos sie moze zastanawia nad PWSZ w Zamosciu? :)
hej ,a nie wolałabyś na KULU???
Z roznych powodow zostaje w Zamosciu..
Informuje ze rekrutacja trwa jeszcze do 29 sierpnia!
Jeszcze mozna wsyztsko zalatwic i bez problemu dostac sie na studia, jesli ktos jest zainteresowany to zapraszam ;)

www.pwszzamosc.pl
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia