Alliance Française w Katowicach

Temat przeniesiony do archwium.
Co sądzicie o Alliance Française w Katowicach? Chciałabym się tam zapisać na kurs, ale nie wiem czy warto. Dzięki za odpowiedzi :)
Witam :) Dołączam się do pytania. Czy ktoś z was miał kontakt z Instytutem w Katowicach ?
Co prawda wątek jest bardzo stary, ale może komuś przyda się kilka informacji.

Otóż, ja byłam na kilku lekcjach w AF w Katowicach - kilku, bo moją grupę zlikwidowano po 2 tygodniach, zaproponowano inną, o niedogodnych terminach, a pieniędzy nie zwrócono. Poza tym przykrym faktem, to szkoła jest całkiem ok, ale bez szału. Mam na myśli przebieg zajęć, bo za podręcznik miało służyć sławne "TAXI", które nie jestem według mnie zbyt ciekawe.

Tak więc szkoła może i nie najgorsza, ale trzeba uważać i ZAWSZE pytać ile osób jest w grupie (moją rzekomo usunięto, bo zapisało się osób 8 a przychodziły 3).

Pozdrawiam
Witam,

Ja tez chodzilam i nadal bede chodzic do AF w Katowicach. Jestem zachwycona z poziomu nauczania! Lekcje sa naprawde ciekawe i robi sie duze postepy. Mysle ze podrecznik to kwesta gustu, ja chodzilam do grupy z ksiazka Alterego i Taxi, wole zdecydowanie Taxi.
Chodzę na zajęcia w Alliance i właśnie będę wpłacać za następny semestr. Jestem w grupie A2 jest to grupa średnio zaawansowana. Zajęcia są bardzo ciekawe!!!! :):):) szczególnie przypadła mi do gustu nauka z polskim lektorem. Nauczycielka stara się bardzo, uczymy się nie tylko języka ale też jest dużo ciekawostek o Francji, Paryżu.... Pani która prowadzi naszą grupę jest miłośniczką Frankofonii i skutecznie zaraża Nas tą pozytywną energią !:) Myślę że nikt nigdy nie będzie zadowolony z kursu jeśli będzie opuszczał zajęcia lub nie będzie miał ochoty przejrzeć notatek w domu, w końcu to od nas samych zależy ile wyciągniemy z kursu. Chyba nikt nie liczy na to że ktoś wleje nam coś do głowy mimo woli prawda???
Też chodziłam do AF przez 1,5 roku. Podobało mi się, ale to raczej zasługa native speakera, który potrafił prowadzić ciekawe zajęcia, a przede wszystkim przygotować do egzaminów. Po zdanym DALF'ie doskonalę swoje umiejętności w Chapeau-bas na Staromiejskiej z tym samym nativem. Jestem bardzo zadowolona i choć jest nieco drożej w porównaniu z AF, to cenię sobie wysoki poziom, dobry kontakt z grupą i miłe, domowe wnętrze szkoły.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie