Polacy w Annecy

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 41
poprzednia |
W lipcu sprowadzam sie z meżem i moim 5letnim synkiem do Annecy.czy znacie przedszkole w Annecy gdzie chodza polskie dzieci?moj smyk calkiem ładnie radzi sobie z francuskim bo moj maz jest Francuzem ale bardzo nam zalezy na poznaniu jakiejs fajnej polskiej rodzinki lub nowych przyjaciol.martwie sie bo moj Timeo zmieni juz 3 przedszkole.fajnie jakby w szkolce mial polskiego kolege.dajcie znac!
Do ImbrykAlicji i nie tylko! Hej, Ja również w lipcu przeprowadzam się do Annency. Mój facet - Francuz właśnie wyjechał z Polski (po 5 latach) do nowej pracy koło Annency, ja dojeżdżam do niego na początku lipca. On też mówi po polsku. Ja - oprócz jego rodziny nie znam tam nikogo i bardzo chętnie nawiązę kontakt z ludzmi z Polski. Zawsze to razniej!
Hey! Podobnie jak wy przeprowadzam sie do narzeczonego do Francji i planujemy wspolnie wynajac mieszkanie w Annecy. Niestety nie znam francuskiego, dlatego zamierzam pojsc do szkoly jezykowej w Annecy. Nie ukrywm, ze wyjazd mnie troche przeraza i chetnie nawiaze kontakt z Polakami :)
chetnie nawiaze kontakt oto moj adres: [email]
Dzień Dobry
Mieszkam w Annecy, znam parę osób z nielicznej tutaj Polonii.

Jarek
[email]
http://electricienannecy.fr/
witam, ja również mieszkam nie daleko Annecy , mój mąż pracuje a ja niestety nie, nie znam języka , ale z miłą chęcia poznamy nowych znajomych ! :)
hejka wszystkim. mieszkamy z mężem niedaleko Annecy w St Bernard. Będzie nam bardzo miło poznać nowych ludzi. Piszcie chętnie się spotkamy
[email]
Pozdrowienia
Hej. Ja mieszkam w Cruseilles - jakieś 20 km od Annecy i również brakuje mi spotkania i pogadania w naszym języku :). Bardzo chętnie nawiążę nowe znajomości. Mieszkam tutaj kilka miesięcy. Mój facet jest niemcem mieszkającym ponad 30 lat we Francji. Mój adres: [email]
Spotkanie polonijne 28 września 2013

27 stycznia 2013 odbyło się pierwsze spotkanie polonijne.
Zabawa była przednia. !!! ( specjały, muzyka, taniec, popitka z umiarem ).
Czas podsycić ten ogień, by ciepło nie przestało otulać nas
pozytywną energią skumulowaną tego niecodziennego wieczoru.

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu
dnia 28 września ( sobota ) 2013 roku o godzinie 12:00.
TAK TAK w najbliższą sobotę !
W programie mięso z rożna, grill ..............

Spotkanie odbędzie się w Alex na równinie miedzy Col de Bluffy a miasteczkiem Alex, ( prywatne miejsce piknikowe ).
Przepiękna panorama i jesienne kolory dodadzą uroku temu wyjątkowemu miejscu.

Voie Communale 5 dite de Belossier 74290 Alex
pole z laskiem, naprzeciwko fermy z campingiem
( Ferme des Ferrieres )


dane do nawigacji GPS
45°53'8.03"N
6°13'15.88"E

autostrada i droga na Aravis:

Sortir de l' Autoroute A41 (Annecy nord) ( zjechać z autostrady Annecy NORD )
Suivre la voie des Aravis D916 ( śledzić drogę Aravis D916 potem D16 )
Direction Thônes sur 10 kms ( kierunek Thônes )
Au rond point, prendre la D909, direction ALEX -Annecy lac, sur 2 km ( na rondzie skręcić na D909 kierunek Alex - Annecy lac, kontynuowac przez 2 km )
2 ème route sur la droite ( skrecic w 2 droge po prawej )

Nationalka od Annecy brzegiem jeziora :

Annecy - bord du lac - Rive Est, D909 ( brzegiem jeziora D909 poprzez Veyrier du Lac, za Veyrier na malym mikro rondzie do gory kierunek Thônes alex Aravis )
Direction Thônes, passer Veyrier du Lac ( kierunek Thônes
3 kms après le col de Bluffy, 1ère route sur la gauche ( 3 km za Col de Bluffy 1 - pierwsza w lewo )


Prosimy serdecznie o powiadomienie nas o swoim udziale lub nie,
celem skompletowania bufetu i info w razie niepogody.

organizatorzy
Andrzej Łoś, Jarek Marciniak oraz chętni

mapka dojazdu
Jarek
[tel]
[email]
Witam wszystkich,
Chetnie poznam osoby pochodzenia polskiego mieszkajace w Annecy i okolicach. Ja mieszkam tutaj juz 16 lat i nie znam nikogo z Polski. Pozdrawiam wszystkich i do uslyszenia.zostawiam swoj mail jakby ktos chcial napisac.
[email]
Witajcie, jestem w Annecy od niedawna i chetnie poznam Rodakow. Moj mail: [email]

A bientot
Mag
Witam ja tez niebawem bede mieszkac w okolicach Annecy dokladnie od 1go stycznia. Jak sie tam mieszka, jacy sa ludzie? Czy jest mozliwosc aby znakesc jakakolwiec prace nawet dorywcza znajac jedynie angielski?
Witam ja też niebawem przeprowadzam się do męża z dziećmi i będziemy mieszkać w okolicach Annecy a Genewą,szukam znajomych z tych okolic. Mój e-mail: [email]
Witajcie! Mam 22 lata, mój narzeczony pracuje we Francji ponad 2 lata, ściągnął mnie tu i od kilku miesięcy mieszkamy w Annecy. Ja niestety nie pracuje i nie znam języka. Gdybyście coś wiedzieli na temat bezpłatnych bądz nie tak drogich kursów dla obcokrajowców i daliście znać to było by super. Nie ukrywam, że szukam pracy i zależy mi na uzyskaniu wskazówek, informacji. Znamy tu też polaków ale Chętnie też nawiążemy nowe znajomości :) Mój kontakt, link do facebooka : https://www.facebook.com/kamila.grzesik.5 mój mail : [email] POZDRAWIAM
skoro wszyscy jesteście we francji to podajcie mi numer z tego ogłoszenia bo tez chce tam zamieszkac a nie mogę mieszkania wynająć bo telefony się z zagranicznego netu nie wyswietlaja http://www.leboncoin.fr/locations/6[tel].htm?ca=10_s
[tel]
od początku roku mieszkam z moim chłopakiem niedaleko Cruseilles/ Annecy. chętnie spotkam się na niezobowiązującą kawę / spacer.
ania
Cytat: szczupaka
od początku roku mieszkam z moim chłopakiem niedaleko Cruseilles/ Annecy. chętnie spotkam się na niezobowiązującą kawę / spacer.
ania
czesc mieszkam w annecy jestem tu od roku chetnie cie poznam moj numer 661-934-852 fb radek pawłowski piskorzów
Witam,

Od miesiąca przebywam w Annecy, chętnie nawiązałbym nowe znajomości z Polakami lub po prostu spotkałbym się na zwykłą herbatę :P tel: +48 791-528-578
witam... czy jest ktos chetny na wyjazd do polski na wakacje?? na teraz prawdobodobnie jade 1 sierpnia piatek wieczorem,wyjazd z ANNECY przez Genewe, trasa Wroclaw Krakow Tarnow ewentualnie Nowy Sacz...mam 3 miejsca wolne, mile widziane prawo jazdy:D koszt okolo 60-80 euro chetnych prosze o kontakt na meila [email] moj numer tel: 48666539704 pozdrawiam ;)
edytowany przez 410pawel: 25 maj 2014
Witam,
są tu nadal jacyś Polacy? Mieszkam we Francji od roku, miesiąc temu przeprowadziłam się docelowo do Annecy, chętnie poznam rodaków przy kawie, herbacie, czy chociażby spacerze, pozdrawiam :) Anet
Cześć Anet , nie mieszkamy w Annency tylko w Nantua dość często odwiedzamy Annency bardzo lubimy to miasto nam rownierz brakuje kontaktu z rodakami , rozmowy przy kawce itp. pozdrawiam i zostawiam jesli masz ochote na kontakt e- maila [email]
Witam polaków i polki w francij mieszkam i pracuje w Albertvill pozdrawiam ZBYSZEK tel[tel]
Czesc Anet ja przeprowadzilam sie do Annecy 3 miesiace temu i rowniez chetnie zawiaze nowe znajomosci z przyjemnoscia umowie sie na kawe lub spacer z Toba jak i z innymi polakami mieszkajacymi w okolicy
moj mail [email]
pozdrawiam polonie z haute savoie
CZĘĆ WSZYSTKIM POLAKOM MIESZKAJĄCYM W ANNECY I OKOLICACH CHĘTNIE BYŚMY NAWIĄZALI Z WAMI KONTAKT MÓJ MĄŻ PRACUJE TU JUŻ 7 LAT JA OD ROKU JESTEM TU Z DZIECKIEM I SZUKAMY ZNAJOMOŚCI DO SPOTKANIA SIĘ PRZY KAWIE , SPACERZE LUB W SOBOTNIE WIECZORY W MIŁYM TOWARZYSTWIE PROSZĘ O KONTAKT Z GÓRY DZIĘKI POZDRAWIAMY
CAPS się ZACIĄŁ?
TAK A CO ?
A NETYKIETA
Witam.
Poszukuję rodziny Franciszka Głowackiego ur. 21 października 1882 Skiereszewo koło Gniezna. Umarł 10.07.1951 r. w Annecy. Franciszek był synem mojego prapradziadka Walentego i bratem mojego pradziadka Jana.
Pozdrawiam.
Robert. [email]
Czesc wszystkim:)
Za dwa tygodnie przeprowadzam sie z Genewy do Annecy,dobrze byloby poznac nowych znajomych.Nie znam tu nikogo za wyjatkiem znajomych mojego faceta i zwyczajnie mi sie teskni za polska mowa,mentalnoscia,towarzystwem.Przeczytalam wpisy i pomysl spotkania sie uwazam za swietny!Licze,ze nie byla to tylko jednorazowa akcja:) [email] Piszcie ludziska i porobmy cos fajnego razem!:))
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 41
poprzednia |

 »

Studia językowe