Jak kupować na stronie leboncoin.fr? Prośba o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
znalazłem na stronie leboncoin.fr kilka mebli, które chciałbym kupić. Dodam, że nie znam francuskiego, ale z pomocą google łatwo poradziłem sobie z treścią ogłoszeń. Ogłoszenia te nie zawierały numeru telefonu sprzedającego, tylko okno "envoyer un message", czyli "wyślij wiadomość". Otóż wysłałem kilka zapytań w j. francuskim (znowu tłumacz google) z prośbą o podanie wymiarów tych mebli i o dodatkowe zdjęcia. Minęły dwa tygodnie i nie dostałem żadnej odpowiedzi. Ogłoszenia nadal są na stronie leboncoin.fr, dlatego wnioskuję, że nie zostały sprzedane i ponownie wysłałem do sprzedających kolejną prośbę. Niestety również bez skutku. Dla mnie to dziwne, skoro ktoś się ogłasza i chce coś sprzedać, a jest osoba zainteresowana kupnem to się udziela odpowiedzi. Zaznaczam, że chodzi o kupno mebli, więc pytanie o ich wymiar, czy dodatkowe zdjęcie nie powinno chyba nikogo dziwić, gdyż na stronie leboncoin są jedno lub dwa, trzy zdjęcia. Czy jest jakiś sposób, żeby skontaktować się ze sprzedającymi, jeśli nie ma podanego numeru telefonu? Jak dokonuje się kupna/zapłaty przez leboncoin? Jakie macie doświadczenia z ogłoszeniami i kupnem/zapłatą przez leboncoin.fr? Będę wdzięczny za pomoc i wyjaśnienie zasad kupna/zapłaty przez leboncoin. Z góry dziękuję.
Leboncoin to tylko strona z ogłoszeniami prywatnymi, zakupu dokonuje się tylko bezpośrednio u sprzedawcy. Często telefon nie wyświetla się, jeżeli oglądamy ogłoszenia z adresu IP spoza Francji. Być może autor ogłoszenia nie chciał angażować się w wysyłkę za granicę lub wymianę informacji z osobą niefrancuskojęzyczną...? Bywa różnie...

« 

zadanie pomocy

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia