obozy Unesco

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 108
Ja też nie dostałem, ale o tym obozie dowiedziałem się od dyrektorki szkoły w poniedziałek, a karte dostarczyłem w piatek wiec nie mam pojęcia kiedy moze przyjsc odpowiedz...
Ja się wybieram w tym roku do Brzeska. Mówiąc szczerze to nie wiem, jak to będzie wszystko wyglądać, bo to będzie mój pierwszy raz. Jeżeli ktoś się jeszcze wybiera w tym roku do Brzeska, odezwijcie się do mnie :):) [email]
hej Camille ja tez jade w tym roku do Brzeska pierwszy raz troche sie boje bo ucze sie francuskiego dopiero 2lata moze sie spotkamy hehe:)
a ja nadal czekam na kartę ;( ;( ;(
napewno się spotkamy,
myslę, ze będzie fajnie.. pozdrowienia dla ludzi wybierających się do brzeska
a co do kart zgłoszeniowych to mają byc w następnym tygodniu tak mi p. do francuskiego powiedziała i wtedy nam powiedza, czy się zakwalfikowaliśmy i ile mamy zapłacic kasy za obóz...
aha w ramach sprostowania mają być już sprawdzone przez ta pania Bach, czy Banach nie wiem....
a mój francuski, wole o nim nie mówić
Au revoir
ale ja jescze żadnej nie dostałam :(
nic nie przysło do mnie :(
mam pytanko w jakim mniej wiecej wieku sa Francuzi prowadzacy zajecia na obozie??
HA! mam kartę tzn jescze jej nie mam ale już mi wysłali :D:D:D

a francuzi są w wieku 18-29 lat
no i marysee (kierowniczka francuzów) ma 69
@piłeczka
Czy mówisz o karcie zgłoszeniowej, na której wypisujesz dane, opinie wychowawcy, jakies bzdury od pielęgniarki?
Ja też się w tym roku wybieram na obóz do Olsztyna. Jest to mój pierwszy raz i troche sie boję, bo francuskiego uczę się dopiro dwa lata. Ktoś tam wyżej pisał, że oni później przydzielają do grupy. Czy możeci mi powiedzieć na czym to polega? Np. ten obrazek, który trzeba opisać? Czy możecie podac mi co było na nim w poprzednich latach? I jakie później pytania zadają? No i wogóle jaka atmosfera tam panuje? Czy siedzenie na zajęciach wwakacje gdy za oknem upał nie jest uciążliwe? Na czym polegają te atelier? Co robiliście na zajęciach? Heh w sumie to chciałabym wiedziec wszystko... :D
Z góry dzięki za odpowiedź.
Andrew1988 tak , dziś dzwoniłam do p. Bach ale wysłali na zły adres :/

blaire no więc obrazek nie jest co roku ten sam, jesli ktos nie moze poradzić sobie z opisem obrazka to pytaja cię dodatkowo o jakieś tam pierdułki typu jak masz na imię co robisz, lubisz, jesli widzą ze nie sprawia ci to trudności to pytają np co chiesz robić w przyszłosci itd (OBRAZEK - dwa lata temu była taka para gotująca jakies pieczarki, a rok temu 3 babeczki świętujące w restauracji -więc można było tak sciemniac, zmyślac i chodzić wokół tematu)
no a jesli nie umies znic powiedziec (a niektórzy naprawde prawie nic z siebie nie wydusili) to spokojnie bo sa i grupy gdzie uczą się słówek, kolorów itd
ogólnie to jest 10 grup - każda ma inny poziom zaawansowania
co do siedzenia w sql to jest to przyjemne bo na zajęciach wygłupiamy się gadamy sobie opowiadamy historie- nie są to prwdziwe lekcje
pare razy wychodziliśmy na dwór itd
i chyba w kożdej grupie jest nauka piosenek, filmy francuskie
a w tamtym roku uczylismy się robić francuskie nalesniki

na atelier tez było super
w tamtym roku były takie :
moda, teatr, podchody, internet, dokoracja, poezja i piosenka i muzyka
i pod koniec każde atelier miało swoje 5 minut :D ja byłam w dekoracji i szykowaliśmy wszyko na dzień francuski i polski i na zakończenie, do teatru i elementy np sroju do muzyki
dwa lata temu były podobne np. marionetki (ja na to chodziłam bo tylko tam zostały miejsca ale nie załuje bo było świetnie do tego jescze "bossski" jean christophe), taniec indyjski, gazetka obozowa, komiks, kolaż, piosenka...
na atelier też zdazało nam się wychodzić nawet na miasto w celu zakupu materiałów (ściemna taka :P - kiedyś poszlismy nawet na piffko)

tu są stronki z poprzednich lat http://oreore2005.free.fr/ ale z przed dwóch lat gdzieś mi zgineła http://www.clubs-unesco.org/aquitaine/rubrique.php3?id_rubrique=7
http://polskafrancja.free.fr/
cześć! Ja też w tym roku wybieram się na obóz do Olsztyna, dostałam już kartę z potwierdzeniem. Też uczę się francuskiego od 2 lat i też mam duże obawy co do tego obozu, ale mam nadzieje, że naprawdę nie będę żałować tego wyjazdu. No więc do zobaczenia w Olsztynie ;). biz
hehe... Oj nie będziesz- zapewniam!! Też bym pojechałą, ale ech... za dużo bałaganu z rekrutacją i innymi takimi...
@piłeczka
A kim jest ta pani? Mogłabyś mi podać do niej nr telefonu, jeśli jest jakimś kierownikiem lub kimś podobnym ?
A właśnie i mam jeszzcze jedno pytano: jeśli chodzi o płatność, to do kiedy, komu i gdzie się płaci. Wybaczcie pytanie ale ja jade 1 raz ;)
Trzeba przelać pieniądze na ich konto, do 26 czerwca bodajże. (przynajmniej tak jest w moim przypadku)
Salut:) Ja wybieram się pierwszy raz na taki obóz. Jeśli mnie zakwalifikują to pojadę do Olsztyna. Trochę się boję, ale mam nadzieję, że nie będę żałować i nie będę wstydzić się swojego poziomu francuskiego:P Pozdrawiam:)A bientôt:)
No no no.... Niedługo cała moja klasa bedzie udzielać się nie tym forum (wiem, że to nie na temat, ale podziwiam :P )
smieszy mnie ajk piszecie cos czy ktos was zakwalifikuje!:/ nikt nie musi was zakwalifikowac,wysylacie karte i sruu,placicie i git.jesli chdozi o dogadanie sie,to chyab po to tam ejdziecie zeby doskonalic swoja znajomosc franca,nie?bez obaw:)aha i nei pijcie zbyt duzo
Andrew1988 tak to jest kierowniczka
http://www.schronisko.malopolska.pl/ tu masz telefony do schroniska
Agniecha dokładnie
oni tam nie wybierają sobie ludzi tylko macie karte to jedecie i tyle nie mają nic do gadania czy np masz 4 z franca czy 5 to bez znaczenia...

a co do picia to sami francuzi niezle tankują :P
Ale mi chodziło o Olsztyn, a nie Brzesko. Ale i tak dzięki za dobre chęci =)
nie wiecie jak jest z kartami zgloszen do brzeska bo cos dlugo czekam i nie dostalem odpowiedzi...
ja tez czekam i nic mam nadzieje ze zdaza wyslac
A ja mam pytanie trochę z innej beczki, czy czytają ten temat fuduszowcy, którzy wytbierają się do Brzeska?? I pytanie do osób, które były w poprzednich latach, czy funduszowcy są widoczni na takich obozach, czy raczej nikt o nich nie słyszał??
jacy fuduszowcy???
Salut! ja być może, pierwszy raz na ten obóz pojadę, więc chciałbym wiedzieć gdzie tam się śpi? w tym schronisku któerego link na tym forum znalazłem (http://www.schronisko.malopolska.pl/)? czy jest ciężko z dojazdem?.. no i chyba tyle...:))
w olsztynie spi sie w internacie gdzie sa kamery na pietrach(to nei zart),a dojechac trzeba samemu i nikt nie zwraca za koszt podrozy(bo sa osoby ktore mnie o to pytaly:/)
kamery??? oh mon Dieu....
alors ce sejour sera tro cool! ^^ mdrr
jakto gdzie się śpi? to jest schronikso jak na schronisko pokoje sa całkiem całkiem :) po chyba 4 łózka każdy z szafką stołem krzesłami ...
łazienki na korytarzu
hmm gdzieś miąłm kidyś stronke ze zdjęcami ze schrroniska ale nie wiem gdzie:/
jescze poszukam
dojazd jest w ewłasnym zakresie
ul piastowska jest blisko rynku w brzesku
i z obwodnicy prosta droga ale bardzo duzo osób nie wie jak tam jechac
ja już 3 raz to obcykane mam całe brzesko ;)
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 108

 »

Pomoc językowa