MATURA USTNA ROZSZERZONA

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 84
poprzednia |
MAM PROSBĘ DO WSZYSTKICH MATUZYSTÓW ZDAJACYCH W NAJBLIŻSZYCH DNIACH MATURE USTNA Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO!! Wpisujcie tutaj proszę jaki temat mieliscie i jakie obrazki do opisywania. Ja też będę tu wpisywać tematy, które zdobyłam. Razem będzie nam łatwiej pokonać ta NOWĄ MATURĘ... PISZCIE!!
uff właśnie wróciłem z francuskiego :D
chyba was nie pociesz bo tematy jakie trafiły sie u mne w szkole na poziomie rozszeżonym były beznadziejne(zdawały 3 osoby), ja miałem jakieś dziwne obrazki z których ciężko było coś wspólnego wywnioskować, ale prawie w ostatnim momencie domyśliłem sie że to mnoże chodzić o dyskryminacje.. i miałem racje :), pozostałe osoby miałe o nowych technologiach :| i o leczeniu, lekach czy coś w tym stylu. Ogólnie byliśmy zawiedzenie ale trzeba przyznać że oceny były całkiem niezłe, np ja, który francuskiego sie ucze 3 lata po 2 godziny w tygodniu, a tak na powaznie to zaczełem sie uczyć ze 4 miesiące temu, uzyskałem aż 16pkt na 20 co uważam za wynik bardzo satysfakcjonujący :D
ale tego stresu jaki przeżywałem przed maturą i załamania po wyjściu z sali chyba nieda sie opisać, ogólnie myśle że mogłem powiedzieć więcej na ten temat
aha... tematy do opracowania były raczej proste np ja miałem o tym czy warto jest studiować w krajach francuskojęzycznych no i jalkoś tak sie szczęśliwie złożyło że myśle o studiach we Francji :), a koleżana mówiła o jakimś miejscu we Francji, które warto odwiedzić
Challenger, a z jakiego województwa jesteś??
Nooo niektóre tematy nie były zbyt trafione... Część pierwsza mojej maturki dotyczyła zanieczyszczenia środowiska; obrazki:
-rodzinka przy stole wcinająca jakiś posiłek, za nimi stos rupieci- stare meble, papiery, śmieci
-hasło z pytaniem o to, czy zrobiliśmy wszystko aby ratować naszą planetę
-ruch uliczny- spaliny
-to COŚ czym nalewamy benzynę do baku :P
-jakieś tekściki z listą produktów wykonanych z różnych materiałów
a pytanka dotyczyły możliwości OCHRONY środowiska NA PODSTAWIE dokumentu :| i nie było ŻADNEGO pytanka o swoje własne opinie, poglądy itd :| cóż...
część 2. do wyboru:
1)sporty olimpijskie stają się coraz bardziej popularne, ale czy można też mówić o zainteresowaniu sportami amatorskimi?- coś takiego... w sumie niezłe, ale 3eba znać troszkę słownictwa :)
2) coś o komórkach i CHYBA rozwoju technologii, ale nie pamiętam dokładnie, bo nie doczytałam :P
koleżanka miała w zestawie obrazeczki związane z wakacjami, a temat do przedstawienia o spadku zainteresowania książką czy coś w tym stylu...
bonne chance! :)
z Mazowieckiego
a jak wrażenia po dzisiejszym dniu?? :)
wpisujcie tematy jakie mieliście na maturze, prosze i dziękuje :*
ja miałam obrazki dot. reklamy, a tematy dot. Internetu (plusy i minusy) oraz różnic i podobieństw między Polakami i Francuzami
ja zdaje 26-ego i tak sie boje, ze ho ho:/ tematy oczywiscie napisze we wtorek!! szkoda, ze tak malo osob tu napisalo( z ang to sa tworzone cale bazy na forum na gazecie;)) ale jestem wdzieczna i tak i dolaczam sie do prosby autorki postu:)
mialam dzisiaj. 12/20 wiec moze byc. tematy syllabusa:
-wypadki samochodowe, przyczyny i konsekwencje (pijany koles, zle warunki atmosferyczne, wplye gier komputerowych, znaki drogowe)
-sporty zimowe
-żywność
tematy do prezentacji:
-przyczyny i skutki brania dragow i picia alkoholu. jak pomoc uzaleznionym
-co sądzisz o obecności kamer w supermarketach i szkolach?
-czy dyplomy swiadczą o naszej wiedzy
-co sąddzisz o wszechobecności piosenek anglojęzycznych
-co trzeba zrobic zeby uniknąć korków drogowych
powodzenia życze ;]
dzisiaj mialem rozszerzony francuski. ( 20/20 :D:D )
temat prezentacji z obrazkow dotyczyl pracy:
-sposoby znajdywania pracy
-jakie warunki trzeba spelnic zeby znalezc prace
-zawody przyszlosci
(3 zdjecia, ogloszenie o prace i diagram kolowy dotyczacy warunkow znalezienia pracy)

temat wypowiedzi:
-wplyw reklamy
-czy Francja jest obecna w Polsce? w jakich dziedzinach? uzasadnij

z tego co wiem inni mieli: problem tolerancji, zanieczyszczenie srodowiska, wplyw telewizji na zycie czlowieka, sporty extremalne, wakacje, turystyke i sposoby jej promowania, budzet rodzinny, konflikty rodzice-dzieci, paparazzi, Paryż


bonne chance
ogolnie tematy dosc nieprzyjemne, ale mozna sobie poradzic. wszelkie pytania --> [email]
hej:) dzieki bardzo za pomoc:) ja niestety albo jak dla mnie stety zdaje dopiero w piatek (29 kwietnia) wiec moje tematy juz sie wam raczej nie przydadza:/ życze wszytskim powodzenia!!! i sama tez sie panicznie boję:( gdzie ja mialam głowę kiedy wybierałam poziom rozszerzony???? ehh no cóz trzeba sie z tym zmierzyc:)
yyy. ja mam ustny we wtorek ijak na razie jestem przerażony tymi tematami... co mozna mowic o tolerancji przez 3 min... albo o promowaniu turystyki?? je suis deprime
dajcie spokoj, bez paniki. 3 minuty to bardzo malo czasu. a o promowaniu turystyki (co mozna zwiedzac, jakie sa rodzaje turystyki, co mozna znalezc w gazetach w internecie w biurach podrozy) i o tolerancji ( co to znaczy byc tolerancyjnym, przeciwnicy a zwolennicy, jak jest w Polsce) mozna mowic bardzo dlugo. gorzej jak sie trafi temat o zmianach w przemysle w latach 90-tych :/ ale to jest rzadkosc; naprawde, bez paniki, wstep, rozwiniecie i zakonczenie wypowiedzi i nic zlego nie moze sie stac.
jeszcze raz bonne chance a tous
A co bylo na podstawowym???
ja nie zdawalem podstawowego ale ktos mi mowil, ze na podstawowym trzeba bylo mowic o rodzajach sportów (ekstremalne, amatorskie, profesjonalne)
Ludzie wpisujace tematy na podstawowa zostalo niewiele czasu!!!!!!!
było o reklamie, szukaniu pracy, internecie, coś o zoo (chyba), wpływ kultury francuskiej na polską...reszty nie pamiętam:/
Bonne chance!!
1)tyko kultura zostaje, kiedy wszystko już straciliśmy :/ (czy jakoś tak)
2)biedni, starzy, niepełnosprawni. Czy mogą znaleźć dla siebie miejsce we współczesnym społeczeństwie?
inni:
- przemoc w szkole
- coś z telewizją
- chyba o nowych technologiach

Ogólnie tematy lipne, ale da sie wymyślić ;)
Powodzenia :)
temat trafilam dzisiaj identyczny jak challenger:)
Tematy z mojej szkoły (dziś, rozszerzony):
- wolontariat
- szkodliwosc tytoniu
- zdrowy tryb zycia
- swieta w Polsce a swieta we Francji
- ogladanie wydarzen sportowych czy udzial w nich - co wybieramy czesciej
Mialam dzis mature ustna rozszerzona - wynik 100% :)))
Czesc pierwsza to obrazek dwulatka przy komputerze, mialam opowiedziec o zagrozeniach, plusach i minusach tego, ze coraz mniejsze dzieci maja dostep do komputerow.
Tematy do prezentacji: pierwszy o stereotypach a drugi o tym,czy palenie powinno byc zakazane w miejscach publicznych, wybralam temat drugi :)
Moja przyjaciolka miala dzis o wolontariacie i sportach-czy wolimy brac w nich czynny udzial czy ogladac je w tv. Kolega opowiadal w czesci pierwszej o zwierzetach w domu, a w drugiej o Paryzu, pojawil sie jeszcze temat mody w szkole (za czy przeciw uniformom), internetu (plusy i minusy), wszechobecnosci reklamy. Jak widac, tematy sie powtarzaja - nie maja zbyt wielu zestawow, ciekawe czy w przyszlym roku maturzysci beda juz znali na pamiec te, ktore zaoferowano nam i pojdzie wszystkim swietnie czy wymysla dla nich cos nowego... Jak myslicie ?
Powodzenia dla tych,co maja ustny francuski przed soba! To naprawde nic strasznego :) Powodzenia!
Ja tez przyłączam się do prośby, o wpisywanie tematów z matury. Ja zdaje dopiero za rok, ale chce być przygotowana na wszelkie ewentualności. Z góry dziękuję.
< Chciałabym, żeby bylo tak jak napisała Callisto, że za rok będziemy już znać wszystkie tematy :]>
Pozdrawiam
no wiec ja miałam: czy warto się uczyć języków obcych , a na rysunku turystyka sposoby jej promowania i potrzeby indywidualnego turysty :D:D 100% ;jak wie widziecie tematy rzeczywiście są prawie wszędzie te same !!! u nas był jeszcze internet, swieta w polsce i we francji , uniformy w szkole , czy jestes za zamykaniem zwierzat w klatkach
i jeszcze było zanieczyszczenie srodowiska i niebezpieczenstwa wspolczesnego swiata , a poza tym to chyba czy polska stracila swoje tradycje po wejsciu do unii europejskiej, cos o rodzinie powodzenia!!! jest super-warto stosowac subjonctif(często) , gerondif i zwroty wprowadzajace wypowiedz
noi sporty :)
sory ale jakos strasznie sie boje tej matury rozszerzonej,mieszkalem 6 lat we francji.na lekcjach sie udzielam ale sie boje ze stres mnie zje i nie bede wiedzial co im mowic://
Callisto, jak mogłaś mieć dzisiaj maturę ustną z francuskiego??!! W sobotę, przed 4 maja? ;-/ INCROYABLE :D W każdym bądź razie, gratuluję wyniku. Châpeaux bas :D
Ja mam dopiero 17 ustny, dzień przed pisemnym. Od połowy marca ja i dziewczyna ode mnie z klasy mieliśmy z sorką naszą kochaną lekcje właściwie 4 razy w tygodniu (na godzinach mojej grupy i grupy Edytki), przerobiliśmy ponad 15 tematów jak nie więcej, i nader często byłem szczęśliwym bardzo en obtenant 20/20, c'est-à-dire 100% :D Ale tez mam stracha jak nie wiem, że trafię na jakiś kosmiczny temat i wszytsko zawalę i będzie bieda ;(;(;( Pożyjemy, zobaczymy :D Pzdr wszystkich serdecznie, 3majmay nawzajem kciuki za siebie! :*:*:*
Callisto napisała tą wiadomość 27 kwietnia 2005 !!!
faut savoir lire bien! ;)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 84
poprzednia |