MATURA USTNA ROZSZERZONA

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 84
hej ale właściwie to dlaczego wy zdawaliscie w kwietniu?
dobra wiem:-D
hej;) ja mam mature 12.05. i aaaaaaaaaa , ale mam nadzieje ze jakos dam rade, mam tylko pytanie czy do tego materialu stymulujacego-to najpierw ja mam zaczac go opisywac czy dopierpo jak zadadza mi pytanie to wkraczam do akcji?? jak cos to moj mail: [email]
to jak nie widzisz ze pisala w 2005 to jak ty zdasz mature:PPP u mnie dzis mieli ustny angielski i wiekszosc osob dostala powyzej 15 pkt tylko ze to byla podstawa ale jak na takie lamy to duzo.pozdr.
chyba od razu zadają pytania a wczesniej się nieodzywamy. ale nie jestem pewna. ja też mam 12.05 ustną:-D
hej prosze dowiedzcie sie jakie sa scenki na podstawowej jesli ktos jest z lodzkiego....
hej;) a wiec jestem, juz po...ufff;)i jst tak: faktycznie my odpowiadamy tylko na ich pytania, ale za kazdym razem do materialu stymulujacego pierwsze pytanie jest w stylu: 'co przedstawia ten material''co jest glownym problemem tergo materialu' itp itd; ja mialam cos o problemach mlodych ludzi w szkole i ogolnie w zyciu, a w drugim to : czy wedlug m,ni ejakis sport powinien byc zakazany i do tego masa dziwnych pytan egzaminatorow;) ale juz po z wynikiem 90%wiec jak po2,5 latach nauki calkiem niezle--tylko chyba i tak nogdzie tego nie licza, a pisemna...hmmm przede mna ale - az starch sie bac;/
ustna matura rozszerzona jest brana pod uwager na wielu uczelniach np umk. wiec nie mow ze nigdzie nie biora.
ale np. na warszawskim nie biorą żadnych egzaminów ustnych pod uwagę.
Ale już np do Poznania wymagają ustnego rozszerzonego. Nawet do kolegium w Bydgoszczy chcą ustny rozszerzony.
możliwe. A to prawda że do torunia chcą pisemny podstawowy a za rozszerzony dostaje sie tylko dodatkowe punkty?
chyba tak, ale mają na stronie jest trochę niejasno określone... Ja i tak zdaję rozszerzony więc mi to nie robi:D
franc ustny rozszerzony (pochwale sie) 100 %. Temat: swieta rodzinne, narodowe, tradycje, czy sa potrzebne i takie tam...Proste. A drugi temat to czy srodki transportu wplywaja na nasz nowy styl zycia, czyli takie bzdety. Niezbyt ciezkie, prawda? Zycze powodzenia!
i mam juz ustny za sobą. 20/20. kolaż dotyczący ochrony środowiska; temat do dyskusji: problemy integracyjne w krajach wilokulturowych w powiązaniu z ostatnimi wydarzeniami we Francji. zachaczyłem dodatkowo o mord na czarnej au pair w Belgii. uhhh.
do ellerna material z obrazkami czego dotyczyl??bo rozumiem ze to tematy na topiki;)
no ja juz po 18/20 sie ciesz bo normalnie stres mnei niezle zjadl:/
mialm o dziedzictwie Francji(to te obrazki tego dotyczyly) atemat do gadania dluzszego wybralam:ojciec w domu,matka w pracy czy ta teza mnie szokuje:/
milam gonitwe mysli,takz ei tak dobrze mi poszlo:))powodzenia innym:)
a co dokladnie bylo na tych obrazkach ??jakbys mogla bardziej szczegolowo opisac bylabym wdzieczna;)rna i jaki byl 2 temat jezeli pamietasz??
A ja dziś miałem o nowoczesnej architekturze. Fajny temacik i łatwy jak na rozszerzoną ... 20/20 ... jestem z siebie dumny:)
no wiec wlasnie wrocilam...17/20po 2,5 roku nauki uwazam za sukces:D Mialam obrazek serca, pluc palacza i niepalacza;), jakis wykres i zdjecie dziewczyny z przelamanym papierosem a tematy: 1 nie pamietam a drugi o tym czy warto sie uczyc jezykow obcych...3mam kciuki!
No...nieźle!!! Mes felicitations !
W sumie też mogłam po 2,5 :D Tyle, że trochę obawiałam się arkusza II (bo rozprawka była banalna)
wiec ja mialam o sportach ekstramalnych na obrazku byl facet co skakał na spadochronie, drugie gdzies w jakis górach miał wypadek bo tam bylo pare osób i jego wciagali na noszach na góre, trzeci obrazek to bylo kilku ludzi na pontonie(rafting)
pytania do wypowiedzie
1.życie na obrzerzach miasta zalety i wady i moja opinia
2 wpływ mass mediow na życie ludzi

to tyle

Laska z mojej klasy miala o osobach niepełonosprawnych
ktos inny mial o ochronie środowiska
o sporcie

no i to tyle wiecej szczegółów nie pamietam
Ja tez juz po!Pełen sukces, 20pkt!!!!!!!!!
MIałam o wypadkach drogowych, ich przyczynach, konsekwencjach i sposobach przeciwdziałania.A z tych tematów do wyboru to mówiłam o tym ze młodziez coraz częściej wyjezdza za granice, dlaczego i jaki jest mój stosunek do tego.Drugi temat to było:SIDA c'est la peste de XX siecle.Pourquoi?
musze sie pochwalic ze wlasnie wrocilam z ustnej rozszerzonej z francuskiego i... 19/20 :D
a mialam material stymulujacy dotyczacy trybu zycia higienicznego, sposobow walki z waga :p i zdrowego zywienia, a do prezentacji wybralam temat "czy nalezy wierzyc horoskopom" :D
o żesz! Wielokulturowość we Francji - szansa cyz zagrożenie...po polsku bym niewiele powiedziała :P
drugo temat coś o wojnie, wiec też neizbyt fajny, po za tym go do końca niezydentyfikowałam, bo sie zupełnie nie moglam skupic , jak ktos gadał w tym czasie przed komisją kiedy ja miałam sie przygotowywać. Ogólnie strasznego metliku w głowie dopstałam, litery mi skakały przed oczami, że nawet przeczytac dokładnie nie mogłam.
Napjpierw miałam o telewizji to coś tma powiedziałam, ale ogólnie dukanie. Podstawowych zwrotów zapomniałam!
Ale rozprawka to juz porażka na całego, wspomniałam cos ze jest duzo Murzynów, problem nacjonalizmu i zabraniają przybywać imigrantom. Wpsomniałam o Unii Europejskiej i potem to zacżełam cos pieprzyc o kulturze francuzów, że sa z niej dumni, ze maja Luwr w ktorym sa dzieła z całego swiata...i komisja uznała ze nie na temat gadałam, tematu nei zrozumiałam i anwet mi pytań nie zdała...jestem zła, bo moze by mi sie wtedy cos w głowie rozjaśniło...kurcze, moglam powiedzieć coś o atystach-emigrantach, Chagallu, Modiglianim, Kapistach...albo o tych całych muzułamanach, tylko ze nie wiedziałam jak jest chusta, poprawnosć i laicyzacja...kurcze chciałm cos wspomnieć o wolnościi równosci, ale nie zauważyłam tego w moich notatkach.
No w sumie 5/20 :P dobrze ze to dodatkowe było i w umie nigdzie mi sie nie punktuje :P
ej to ty nie zdalas bo trzeba miec 7 pktow zeby zdac
ja dzis mialam tak sie balam ze nie wiem co a stymulus mialam o szkole ogolny temat szkola naszym drugim domem, zagrozenia w szkole i co dzieki niej dostajemy.

tematy na rozprawke: jeden o przyjazni a drugi o zdrowym zywieniu byciu w formie itd 20/20 latwizna mi sie trafila :)
no wiem że nie zdałam :P
ale maturę ogólnie mam zdany, bo obowiazkowy miałam angielski. Na francuski poszłam sobie raczej rekreacyjnie :)
a myslałam ze od 6 punktów się zdaje...
jestem tylko zła że mi zadnych pytań nei zadlai, uwazam jednak ze o czyms tam wspomnialam, tak by moze wleciał jeszcze 1 punkt
ale do czego oni mogli Ci pytania zadac? do tresci ktore byly nie na temat, zebys je jeszcze bardziej rozwinela? :D strange
ja jstem już po ustnym, no i... jestem z siebie dumna 20 na 20!!!! jak pojawiłam sie w klasie to byłam tak zestresowana,ze nie wiedziałam corobić. potem było lepiej bomiałam temat o ochronie środowiska a 2 albo o zmniejszeniu poczytności książek albo o roli pracy w życiu człowieka i moich przyszłych planach zawodowych..... wybrałam prace. na stymulus nie spojrzałam dobrze a już musiałam podejść do komisji. wybrnęłam tematy trafiły mi się nawet łatwei skorzystałam....
właśnie wróciłam z rozszerzenia. jestem heureuse, bo zdobyłam 19/20 pkt :)) temat - bajka ;d, czyli miejsca spędzania wakacji ( ogólnie, bez żadnych podziałów Polacy - Francuzi) a temat do prezentacji wybrałam taki: tradycja wysyłania listów pocztą zanika. Ludzie wysyłają listy i komunikują się przez internet. Podaj plusy i minusy takiego sposobu komunikowania się. Drugi - coś o horoskopach. Powodzenia i życzę wam takich przyjemnych tematów ! :)
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 84