MATURA USTNA ROZSZERZONA

Temat przeniesiony do archwium.
61-84 z 84
| następna
i dobrze myślałaś bo zdaje sie od 6 pkt. Ale głupio zrobili bo najcześciej jak juz ktos ma 5 pkt to mu naciagają chyba na ten jeden pkt... Przynajmniej powinni...
hej :)

ja na ustnej miałam obrazki o zawodach, pytania o podział na męskie-kobiece, o roli pieniedzy w wyborze pracy, itp. a tematy 1) miasto - raj czy piekło, 2) wizerunek Francji w Polsce i Polski we Francji. mówiłam na pierwszy temat.
wynik 100% :)
Cześć, ja mam mature ustną 31maja.rnZdaje tylko na poziomie podstawowym.rnMoglibyście mi napisać szczególowo jakie mieliście pytania, obrazki i sytuacje na podstawowym?rnZ góry dziękuję i czekam na odp.rnpozdrawiam
właśnie wróciłam, mialam 18/20 też nieźle, odjęli mi bo zapomnialam podsumować :P
Dokument mialam o prezentach i ich roli w naszym życiu (święto matki w różnych krajach, prezenty najczesciej kupowane). Do prezentacji wybrałam temat o mniejszościach narodowych, tego drugiego nie pamiętam
A tym którzy dopiero będą powiem że nie ma za bardzo czego się stresować, na romanistyke nawet nie biorą wymików pod uwagę!
tylko niby co? na umk np, liczy sie ustny..
Ale na np. na UW nie :) I jest tak, z tego co wiem, z każdą filologią na tym uniwersytecie. Ja chcę zdawać za rok rozszerzony francuski i strasznie boję się ustnego. Cieszę się, że się nie liczy. Ale to zależy kto co woli. Znam osoby, które wolałyby, żeby egzamin ustny był brany pod uwagę w rekrutacji.
stymulus: idea olimpijska :/ i doping w sporcie... obrazek animowany typa ze strzykawka z napisem ' na poczatku fajnie ale pozniej juz nie...' cytat "sponsorzy zmuszaja sportowcow do dopingu" < olipmizm cos tam ma utrzymam harmonie w czlowieku> :/ beznadziejny temat.

a prezentacja : dlaczego ludzie migruja z miast na wies coraz czescien czasowo a nawet definitywnie
drugiego nie pamietam...
HELP,pomóżcie prosze, jutro zdaje ustny rozszerzony z francuskiego i kompletnie nie mam pojęcia co trzeba powiedzieć w prezentacji(co we wstępie, jakie argumenty, ile itd). A w tej pierwszej częśći też by mi sie pomoc przydała...:)
A teraz ja szczęśliwa po dzisiejszym egzaminie (20/20)
- mat. stym. o nowoczesnej technologii i wynalazkach
-temat, który wybrałam, to symbole narodowe Francji i Polski
-drugi temat: dlaczego Francuzi podróżują za granicę?
Powodzenia dla tych, którzy to jeszcze mają przed sobą :)
Witam. mam pytanie, czy dostępne są gdzies zestawy zeszłoczne lub z poprzednich lat??
i jak poszla ta matura bo ja bede pisac i sie boje
To ja moze odswieze stary temacik z matury ustnej ;p

Ja z takim pytankiem, bo moja psorka oczywiscie nie jest pewna ;p

Ile trwa pierwsza czesc egzaminu, tzn na podstawie materialu stymulujacego? Ile czasu mam o tym mowic?
powinna ok 3-5 minut ale jeśli powiesz 5 zdań którymi zabijesz egzaminatora no to wiadomo że krócej :P
Kolejne watpliwosci ;p Moze ktos potwierdzic czy dobrze mowie? Ew poprawic ;p Jakos nie jestem do konca pewien tej usntej ;p

A wiec egzamin wyglada tak:

Najpierw rozmowa na podstawie materialu, biorac pod uwage te 3 pkt, ktore sa podane prezentuje ten temat. Nastepnie egzaminatorzy zadaja mi do niego pytania.

Prezentacje tematu to wiem ;)

Jednakze jakos tak do konca nikt mi nie wyjasnil jak ma przebiegac z tym materialu. Nazwa wskazuje, ze jest to rozmowa, daltego to mnie myli. Czy najpierw mam zaprezentowac ten temat czy tez po prostu od razu sa pytania egzaminatorow.

Moglby ktos dokladnie wyjasnic ta rozmowe na podstawie materialu? :) Z gory wielkie dzieki :)
podobno jest tak, że najpierw omawiasz symulusa, a później egzaminator zadaje ci kilka pytań na dokładkę...w sumie lepiej by było żeby pytania były od razu ;p
Z tego co wiem to można sobie wybrać co chce się mówić pierwsze: materiał stymulującyc czy 3 minutową prezentacje ustną. Ale chyba większość osób wybiera na pierwszy rzut stymulusa.
Słuchajcie, tematyka zagadnienień jest dosyć obszerna i nie powiem ze bardzop łatwa. Niektóre tematy zwałaszcza takie społeczne wymagają ogólnej wiedzy o świecie itd. Czy u was w szkole na zajęciach czujecie że ten materiał jest z wami dobrze realizowany.Że jestescie dobrez przygotowani bo ja czuje zę niektóre tematy ,pytania będę przygotowywać tak na gorąco...
Na niektóre tematy to ja nie mam nic do powiedzenia po polsku...więc bedzie ciekawie :/

Na zajęciach w szkole nie realizowaliśmy żadnych zagadnień tego typu, jedynie po lekcjach profesorka mówiła mi co mogę wrzucić do danego tematu (przerabiałyśmy Omegę) ja liczę na coś z techniki...

Najgorzej u mnie wyglądają wszelkie problemy etyczne...typu kara śmierci, żywność modyfikowana .. xD

Kiedy macie ustną..? ja 16:/
ja mam 30 maja ! z jednej strony fajnie bo można jeszcze sporo zrobić.U mnie wygląda to tak że w szkole mamy taką głupia babe ze mało z nami robi ale na zajęciach mamy tak że jest temat przykładowo coś o emigracji i wypisujemy do tego argumenty, pomysły zęby wiedzić w ogóle o czym mówić. Dzięki Bogu że są 2 do wyboru bo gdybym nie miał żądnego wyboru byłoby cieniutko....Boje sie tej ustnej cholera.
ja sie boje też, że pisemną próbną dali łatwą...a teraz będzie.....trudna -_-
Jestem już po ustnym fr rozsz. Miałam 18/20, czyli całkiem nieźle;) tematy miałam bardzo typowe bo ten dokument o sporcie, czy jest on dzisiaj luksusem itp. Natomiast z tyłu jedno pytanie dotyczyło dzieci dręczonych w szkole i w domu psychicznie i fizycznie i jak im pomagać a drugie dotyczyło komercyjności świąt (Noel i Paquet)- i o tym też mówiłam...:) Piszcie jakie wy mieliśćie tematy i czy bardzo się stresowaliście... bo ja chyba trochę tak... teraz wiem że ze stresu troche głupich błedów gramtycznych porobiłam...

Strasznie się boje pisemnego, ciekawe co nam dowalą:P mam nadzieje że łatwe będzie słuchanie bo nasza babka ani razu z nami tego nie robiła;O
Pozdrawiam;)
:) a wszyscy zdający rozszerzenie,gdzie składacie później papiery??? które uczelnie Was najbardziej przyciągają???:> teraz zostało nam czekać na pisemne.....oby było łatwe :)
AE Wrocław, AWF Wrocław, także nic wspólnego z romanistyką;) a Wy?
UŚ - francuski z hiszpańskim...chociaż wątpie w dostanie się
II NKJO Sosnowiec - bo mam już index
UW - romanistyka
a potem jeszcze psychologia (od razu albo na drugim roku), jeśli mi się uda dostać...

angielski był prosty, to może i francuski będzie ;)
Temat przeniesiony do archwium.
61-84 z 84
| następna