USTNA MATURA

Temat przeniesiony do archwium.
61-67 z 67
| następna
a ja mialam o dziedzictwie Francjii:)komus sie podoba?i o tym czy szokuje mnei zdanie ze mąż w domu a kobieta w pracy..podac konkretne przykłady://18/20:)ciężko było:((
a co dokladnie mialas o tym dziedzictwie??
jakie byly zdjeci jesli pamietasz??
i czego dotyczyly pytania??
ja wlasnie tego typu tematu boje sie najbardziej bo prawie nic z kulturowki nie umiem;(
odpisz mi jak mozesz!!prosze;)
Czy ktos z woj Lubelskiego zdawal juz mature ustna rozszerzona z francuza??
jesli tak to jakie mieliscie zestawy??
jestem strasznie ciekawa co ja wylosuje...mam we wt;)
ale znajac moje szczescie...to pewnie najgorszy zestaw z mozliwych;(
pozdrufki
u mnie w szkole zdaje jedna osoba- ja ;) jeszcze lepsza rzecz- praca na pewno samodzielna była, tylko komisja nie mogła się doczekać aż skończę
właśnie wróciłam z rozszerzenia. jestem heureuse, bo zdobyłam 19/20 pkt :)) temat - bajka ;d, czyli miejsca spędzania wakacji ( ogólnie, bez żadnych podziałów Polacy - Francuzi) a temat do prezentacji wybrałam taki: tradycja wysyłania listów pocztą zanika. Ludzie wysyłają listy i komunikują się przez internet. Podaj plusy i minusy takiego sposobu komunikowania się. Drugi - coś o horoskopach. Powodzenia i życzę wam takich przyjemnych tematów ! :)
ja tez miałam dzisiaj ustny. Jestem w szoku mam 20 pkt, mimo ze zaczełam sie uczyc dopiero w liceum :) obrazki o modzie, a temat o kuchni polskiej i innej :P. Jak ktoś chce, to potrafii !!!
o żesz! Wielokulturowość we Francji - szansa cyz zagrożenie...po polsku bym niewiele powiedziała :P
drugo temat coś o wojnie, wiec też neizbyt fajny, po za tym go do końca niezydentyfikowałam, bo sie zupełnie nie moglam skupic , jak ktos gadał w tym czasie przed komisją kiedy ja miałam sie przygotowywać. Ogólnie strasznego metliku w głowie dopstałam, litery mi skakały przed oczami, że nawet przeczytac dokładnie nie mogłam.
Napjpierw miałam o telewizji to coś tma powiedziałam, ale ogólnie dukanie. Podstawowych zwrotów zapomniałam!
Ale rozprawka to juz porażka na całego, wspomniałam cos ze jest duzo Murzynów, problem nacjonalizmu i zabraniają przybywać imigrantom. Wpsomniałam o Unii Europejskiej i potem to zacżełam cos pieprzyc o kulturze francuzów, że sa z niej dumni, ze maja Luwr w ktorym sa dzieła z całego swiata...i komisja uznała ze nie na temat gadałam, tematu nei zrozumiałam i anwet mi pytań nie zdała...jestem zła, bo moze by mi sie wtedy cos w głowie rozjaśniło...kurcze, moglam powiedzieć coś o atystach-emigrantach, Chagallu, Modiglianim, Kapistach...albo o tych całych muzułamanach, tylko ze nie wiedziałam jak jest chusta, poprawnosć i laicyzacja...kurcze chciałm cos wspomnieć o wolnościi równosci, ale nie zauważyłam tego w moich notatkach.
No w sumie 5/20 :P dobrze ze to dodatkowe było i w umie nigdzie mi sie nie punktuje :P
Temat przeniesiony do archwium.
61-67 z 67
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka