Wrażenia po maturze pisemnej :)

Temat przeniesiony do archwium.
61-84 z 84
| następna
dobra, załamana jestem, będzie porażka, idę się wypłakać. :/
Ale uważajcie z tym onetem bo są błędy. Brat mówił, że np. po fizyce połowę błędnych odpowiedzi dali.
Ja mam jutro, i to musimy jechać w ogóle do innej szkoły (a nawet innego miasta), no u nas tak się złożyło akurat w tym roku ;/ Tak to przynajmniej zdaje się z jednym egzaminatorem z własnej szkoły, który może spojrzy na Ciebie przychylniejszym okiem, a tak to, obcy ludzie ;/ W ogóle to zdawałam też angielski ;) Przed ustnym to zawsze taki stres, że masakra...W ciągu tych 5 min to ledwo zdążę zapoznać się z treścią zadań ;)
http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=774&Itemid=2
tutaj będą arkusze z transkrypcjami nagrań, :D
Nom słyszałam, dlatego potraktuję to raczej tylko orientacyjnie ;)

Za list chciałabym mieć 10 ale to chyba niemożliwe...Pewnie za cośtam poodejmują ;/ Starałam się o te 2pkt za bogactwo językowe, ale nie wiem...używałam jakichśtam brzmiących mądrze wyrazów (merveilleux, miravuleux, excellent :D) czasu futur proche, imperfait, futur simple, raz subjonctifa, co prawda pomyliłam sois z aies, ale od bidy i tak da się zrozumieć ;) A no i jeden idiom ' une grosse legume' ;D Ale to nazwisko, po cholerę go napisałam..:|
.. i tak mnie nie przebijecie...
NIE WPISAŁAM NUMERU WYBRANEGO WYPRACOWANIA.
jakiego nr???
i wogole o jakich rodzinach wy mowicie>???
bylo wypracowanie: ze znalazlam sezonowa prace we francji ale chyba nie bylo nic ze u jakiejs rodziny??
Ehh, dasz radę na ustnym. Ja też mam z nieznajomymi - jeden egzaminator z innej szkoły, drugi - z innego miasta.. Boję się, a jeszcze w czwartek mam polski ustny, bleh.
Ajjj... no bo co Ty pisałaś - postawę czy rozszezrzenie?
Ja pisałam rozszerzenie. Były 3 tematy do wyboru. Trzeba było jeden zakreślić - i ja wypracowanie napisałam, ale właśnie nie zakreśliłam, który temat wybieram.
Numer się wpisuje w rozszerzonej.

Można było napisać np., że się będzie pracowało u jakiejś rodzinki. Ale przecież nie musiałaś nic takiego pisać, bo to już od Ciebie zależało. ^^
Dokładnie. Po prosty my z marioon wpadlyśmy na ten sam pomysł pracy sezonowej ;)
A ja jestem niemota i pomyliłam imperfait z futur simple :| Dobra to puknty za gramatykę poleciały. Nie wiecie jak to się przelicza? Liczy się wyrazy, błędy i za ile procent błędów odejmuje się jeden punkt a za ile dwa? A i jeszcze czy np. J'ai czy t'y lub też m'a to liczy się jako jeden wyraz czy dwa?
Chyba jako 2.
Pierwszy punkt leci po 10 albo 20%, nie pamiętam dokładnie :)
I jak wielokrotnie zrobisz ten samo bład, to liczy się jako jeden ^^
o jak dobrze:P bo juz zaczynalam sie bac :)
no też mam jakieś gramatyczne potknięcia, czy ktoś może mi powiedzieć, czy "je serais travailler" to jest poprawne wyrażenie? jakoś nie pomyślałam o tym futur proche no i tak się uwzięłam na to powyższe - a czemu, to nie wiem ; )
Oj raczej nie.
W futur proche będzie je vais travailler.
hmm bo tak z ciekawości wpisałam w wyszukiwarce i wychodzi na to, że tego używał tego jeszcze oprócz mnie : D. miałam na myśli oczywiście "będę pracować" ale to chyba jakoś po polsku pomyślane...; ) czy gdzieś w necie są już odpowiedzi?
używał tego jeszcze ktoś prócz mnie*, ach ten stres ; )
Właśnie nigdzie nie ma odpowiedzi! ;[ I pewnie nie będzie, bo jak to mój brat powiedział: "jest was tak mało, więc po co mają się fatygować i dawać odpowiedzi?" Dyskryminacja! :/

Ale na www.onet.pl/matura ludzie piszą swoje typy odpowiedzi na forum..
ja pisałam "je travaillerai" etc.
zdawałam dzisiaj podstawowy.jak dla mnie słuchanie z królikami było do bani, a czytanie najgorsze o tych dzieciach i ich religii,to czytanie jak dla mnie bylo naprawde trudne, a reszta to w miare, listy banalne:) proszę podzielcie sie swoimi tematami z ustnego francuskiego podstawowego...ja tez sie podziele jak juz bedzie po ustnej! pozdrawiam!
Ja jutro mam a znalazłam tylko ze 2 zestawy...:(
Patrzyłam na onecie jak ludzie piszą o tych króilkiach no i zerknęłam na transkrypcję. Może nawet udało mi się trafić 2 lub 3 odp. DObre to niż całe 5 pkt miałyby mi przelecieć koło nosa...:/
Temat przeniesiony do archwium.
61-84 z 84
| następna