KONKURS burgundzki ?

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 125
Polecam wam stronę polskich uczniów, stypendystów konkursu Burgundzkiego. Znajdziecie tam odpowiedzi na pytania dotyczące stypendium:)!
http://degolak.cba.pl/
Powodzenia na etapie ustnym w Krakowie!:)
Tak, masz rację, ale mówiąc "tyci tyci" miałam na myśli fakt, że byłam w finale, bo uważam to za niewielki krok do wygranej. Nie wspominałam nic o wynikach, więc niesłusznie mnie oskarżasz o wprowadzanie ludzi w błąd. :)
Kiedy mają być wyniki?/
Wyniki etapu pisemnego powinny już być, tzn. u mnie już były ogłoszone, ale w pozostałych województwach może być inaczej. Natomiast wyniki etapu ustnego zostaną ogłoszone 23 marca.
do coccinelle skad jestes?
cześć wszystkim :)
Też pisałam tegorocznego burgunda i ... wydaje mi się że powinny już być wyniki [ małopolska ]. A przynajmniej w regulaminie jest napisane, że co najmniej 10 dni przed etapem ustnym powinni podać wyniki. Więc ... albo nie przeszłam dalej, albo komisja nie radzi sobie z pracami :). [mam nadzieję że to 2]

edytowany przez Jeannemlle: 12 mar 2011
wlasnie tez jestem z malopolski, podobno kuratorium pracowalo nad tym do piatku , ale u mnie w szkole nie podali jeszcze wynikow...
Jestem z podlaskiego:)
hmm skoro pracowali nad tym do piątku, to zapewne w poniedziałek będą wyniki :)
hmm z podlaskiego ;-) i ile osob przeszlo?
Z podlaskiego przeszły 4 osoby na ustny. W ogóle w zeszłym tygodniu moja koleżanka, która wygrała rok temu i jest teraz w Dijon, powiedziała mi, że jest 50 osób na 10 miejsc, ale skąd ona to wie i ile jest w tym prawdy, nie mam pojęcia. Nie biorę sobie tego za bardzo do siebie, bo skoro w małopolskim jeszcze nie ma wyników, to skąd niby w Dijon już mają takie informacje.. Chociaż nigdy nic nie wiadomo. ;p
hmm 50 na 10 myslisz ze to duzo? u nas z malopolski startowalo ok 25 osob , a podl i bial?
Wg. mnie 50/10 to dużo, ale ile ludzi tyle opinii. ;p Od Ciebie startowało 25 i ile przeszło? U mnie startowało chyba 9, bo właściwie w Białymstoku z roku na rok coraz mniej osób bierze udział w burgundzkim.
Cytat: _coccinelle
Wg. mnie 50/10 to dużo, ale ile ludzi tyle opinii. ;p Od Ciebie startowało 25 i ile przeszło? U mnie startowało chyba 9, bo właściwie w Białymstoku z roku na rok coraz mniej osób bierze udział w burgundzkim.

przeszlo ok 12 nie wiem dokladnie moze 15 a bylo 30 mysle ze polowa ;-) a bialystok? przeszlo u Ciebie 4 osoby wiec ile moze miec stypendium 2? a z malopolski, jaki jest ogolnie podzial? 8+1+1 ???
Właśnie nie wiem, rok temu było 6+3+2, a w tym roku jest napisane, że małopolskie może nawet 8msc mieć. A jak u mnie przeszły tylko 4 osoby, obawiam się, że nam dadzą tylko jedno miejsce, chyba, że będzie ciężko wybrać pomiedzy jakimiś osobami, ale czy ja wiem..
Tfu, małe sprostowanko: rok temu było 5+3+2.
Cytat: _coccinelle
Wg. mnie 50/10 to dużo, ale ile ludzi tyle opinii. ;p Od Ciebie startowało 25 i ile przeszło? U mnie startowało chyba 9, bo właściwie w Białymstoku z roku na rok coraz mniej osób bierze udział w burgundzkim.

U nas - na Opolszczyźnie przeszło 7 osób z 13, więc na pewno nie ma, aż 50 osób
To ile osób otrzyma stypendium zależy od poziomu, chociaż Kraków zawsze zabiera najwięcej miejsc dzięki umową podpisanym z Lycee Charles de Gaulle. Opolskie i Podlaskie otrzymują po 1-3 na województwo, resztę bierze Kraków.
Aha, czyli mamy 4+7+15=26 osób, mówiłam że może to zwykły fejk z tą pięćdziesiątką, więc sponio. W każdym razie powodzenia wszystkim!:)
Cytat: _coccinelle
Aha, czyli mamy 4+7+15=26 osób, mówiłam że może to zwykły fejk z tą pięćdziesiątką, więc sponio. W każdym razie powodzenia wszystkim!:)


jak wyglada ustny?
Czytasz tekst po czym komisja zadaje ci pytania, np. Qui parle? Qu'est-ce qu'il fait? (sprawdzają umiejętność czytania ze zrozumieniem) Potem serwują pytania jak np. Qu'est-ce qu'il y a interessant dans ta ville? Quelle sont tes vices? Mogą też się pojawić pytania ze znajomości historii i kultury Polski. I to tyle;)
Cytat: Capricolium
Czytasz tekst po czym komisja zadaje ci pytania, np. Qui parle? Qu'est-ce qu'il fait? (sprawdzają umiejętność czytania ze zrozumieniem) Potem serwują pytania jak np. Qu'est-ce qu'il y a interessant dans ta ville? Quelle sont tes vices? Mogą też się pojawić pytania ze znajomości historii i kultury Polski. I to tyle;)

Myslisz ze ustny jest latwiejszy od pisemnego?
Słyszałem, że Ci z komisji mówią powoli i wyraźnie. Najważniejsze żeby mówić płynnie, nawet bzdury - byle by coś mówić. Osobiście wolę rozmawiać po francusku niż pisać, d'ailleur moja znajoma z Lycee Charles de Gaulle mówi, że pierwszy etap jest trudniejszy. To kwestia przygotowania - dobrze jest umieć powiedzieć coś o sobie. Ja nie boję się ustnego (nie tak jak pisemnego) ;)

PS: Moi_Dorothee - Jesteś z 3-ej gimnazjum czy 1-ej liceum??
Capricolium ma rację, tak właśnie wygląda ustny. Tylko, że jeśli chodzi o te teksty, to można trafić na super łatwy, ale i na mega trudny. Rok temu była m.in. religia, retrospekcje, polityka i podróże. Dużo też zależy od szczęścia. :<
Cytat: Capricolium
Słyszałem, że Ci z komisji mówią powoli i wyraźnie. Najważniejsze żeby mówić płynnie, nawet bzdury - byle by coś mówić. Osobiście wolę rozmawiać po francusku niż pisać, d'ailleur moja znajoma z Lycee Charles de Gaulle mówi, że pierwszy etap jest trudniejszy. To kwestia przygotowania - dobrze jest umieć powiedzieć coś o sobie. Ja nie boję się ustnego (nie tak jak pisemnego) ;)
z I lo

PS: Moi_Dorothee - Jesteś z 3-ej gimnazjum czy 1-ej liceum??
Mam pytanie : Czy w regionie Krakowskim i Podlaskim jest przewaga licealistek i czy oprócz masy kobiet są jacyś płci męskiej?? ;)
W podlaskim na 4 osoby są 4 dziewczyny - 2 z liceum, 2 z gimnazjum. A jak sytuacja przedstawia się w opolskim?
Na 7 osób 6 dziewczyn i 1 chłopak - czyli ja ;) Jeśli chodzi o wiek to chyba 5 licealistek i 2 osoby z gimnazjum (tak mi się zdaje :D)
A jak jest z płcią w Małopolsce??
Fuck, wyczytałam dziś w regulaminie, że w naborze 2011/2012 biorą 8 z małopolskiego, 1 z opolskiego, 1 z podlaskiego, super. :<
Cytat: _coccinelle
Fuck, wyczytałam dziś w regulaminie, że w naborze 2011/2012 biorą 8 z małopolskiego, 1 z opolskiego, 1 z podlaskiego, super. :<


A skąd masz ten regulamin??
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 125

« 

Życie, praca, nauka

 »

Brak wkładu własnego