KONKURS burgundzki ?

Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 125
Cytat: _coccinelle
Fuck, wyczytałam dziś w regulaminie, że w naborze 2011/2012 biorą 8 z małopolskiego, 1 z opolskiego, 1 z podlaskiego, super. :<

T'en fais pas! Jeśli trafiliśmy na ten sam regulamin to nie masz co się denerwować, bo jest w nim kilka informacji które czynią go niewiarygodnym. To pewnie pomyłka lub niedomówienie ;)
Cytat: Capricolium
Na 7 osób 6 dziewczyn i 1 chłopak - czyli ja ;) Jeśli chodzi o wiek to chyba 5 licealistek i 2 osoby z gimnazjum (tak mi się zdaje :D)
A jak jest z płcią w Małopolsce??

hmm 15 osob - 8 z gim i liceum ( XVII) , kilka z nysy z liceum, i kilka z gim ale nie wiem co z plcia , tak szczerze powiedziawszy to taki uklad by mi pasowal ;-)
Cytat: Moi_Dorothee
hmm 15 osob - 8 z gim i liceum ( XVII) , kilka z nysy z liceum, i kilka z gim ale nie wiem co z plcia , tak szczerze powiedziawszy to taki uklad by mi pasowal ;-)

Ale raczej nie zrobią takiego podziału - to byłoby niesprawiedliwe
Regulamin dała mi kilka tyg temu babka od franca, ale w necie też gdzieś jest taki. Jeśli niedomówienie to cieszę się bardzo. :d A co do tego podziału, to to jest tak, że pobyt uczniów z różnych województw opłacają różni sponsorzy, np. aglomeracja Dijon płaci za małopolskie, miasto Dijon za opolskie, a region Burgundia za podlaskie (czy jakośtam odwrotnie), więc może po prostu ci z opolskiego i podlaskiego wyszli w tym roku z mniejszym budżetem albo coś w tym stylu:<
Wszystko się okaże - puki co lepiej nie psuć sobie humoru (lub zbytnio go sobie poprawiać)
Cytat: Emilie_Fayette
Oj głupi temat dali, głupi... Chyba nawet nie chcę o tym myśleć, momentami wydaje mi sie, że poszło mi tragicznie, a potem pojawia sie promień nadzieji,a potem już sama nie wiem. Słyszałam, że wyniki najpóźniej do 20 marca. Chociaż mogliby się pośpieszyć. A jak wam poszło?

przeszlas pisemny?
Wracając do pisemnego to tekst nawet nie taki trudny, ale za mało czasu jak na tyle tłumaczenia. Tak się spieszyłem, że zapomniałem jak się mówi tak banalną rzecz jak "z poparzonymi rękoma".
Zapomniałeś? Nieźle, ja nawet tego nie wiedziałam. :d napisałam "les mains qui etaient destruit par le feu" coś takiego
Cytat: _coccinelle
Zapomniałeś? Nieźle, ja nawet tego nie wiedziałam. :d napisałam "les mains qui etaient destruit par le feu" coś takiego

"Z poparzonymi rękoma" - Avec des mains brûlées - tak to powinno wyglądać jak się nie mylę.

A wam co sprawiło największą trudność??
Cytat: Capricolium
Cytat: _coccinelle
Zapomniałeś? Nieźle, ja nawet tego nie wiedziałam. :d napisałam "les mains qui etaient destruit par le feu" coś takiego

"Z poparzonymi rękoma" - Avec des mains brûlées - tak to powinno wyglądać jak się nie mylę.

A wam co sprawiło największą trudność??


tez tak napisalam ;-) , wypracowanie bylo trudne bo sie zastanawialam czy trzeba jeszcze wiecej jej osiagniec wymienic, myslicie ze przejscie pisemnego mowi nam ze jestesmy najlepsi?
Myślę, że w pewnym sensie tak bo czytając nasze prace nie wiedzą jakimi jesteśmy ludźmi, jak wyglądamy, co lubimy i dlaczego chcemy wyjechać, mają przed sobą jedynie nasze prace = naszą wiedzę. Tylko na ich podstawie robią selekcję, więc nie wezmą kogoś za ładny charakter pisma. ;p
Cytat: _coccinelle
Myślę, że w pewnym sensie tak bo czytając nasze prace nie wiedzą jakimi jesteśmy ludźmi, jak wyglądamy, co lubimy i dlaczego chcemy wyjechać, mają przed sobą jedynie nasze prace = naszą wiedzę. Tylko na ich podstawie robią selekcję, więc nie wezmą kogoś za ładny charakter pisma. ;p

obysmy sie wszystko we wt spotkali wiecie co to by znaczylo? ;-))))
Haha nie mam nic przeciwko. :D
Ja w wypracowaniu jak zwykle zacząłem ciągnąć po tematach filozoficznych. Nie bardzo miałem ochotę wypisywać to wszystko, więc załączyłem kilka pytań retorycznych. ;) I osobiście to też nie miałbym nic przeciwko. raczej łatwo będzie mnie rozpoznać, bo za dużo chłopaków nie bd się tam kręcić ;D
hmmm juz po ustnym ...tekst przeczytac go, opowiedziec , pytania dodatkowe co z polskiego bierzecie, czemu chcesz jechac, co robisz w zyciu. Byly tematy: milosc, kolonizacja afryki, przemysl, ja mialam tele realite czy cos takiego wiec mysle ze spoko ;-)
Cytat: Moi_Dorothee
hmmm juz po ustnym ...tekst przeczytac go, opowiedziec , pytania dodatkowe co z polskiego bierzecie, czemu chcesz jechac, co robisz w zyciu. Byly tematy: milosc, kolonizacja afryki, przemysl, ja mialam tele realite czy cos takiego wiec mysle ze spoko ;-)

A długie i trudne teksty?? Myślisz, że dostaniesz się na listę laureatów??
Cytat: Capricolium
Cytat: Moi_Dorothee
hmmm juz po ustnym ...tekst przeczytac go, opowiedziec , pytania dodatkowe co z polskiego bierzecie, czemu chcesz jechac, co robisz w zyciu. Byly tematy: milosc, kolonizacja afryki, przemysl, ja mialam tele realite czy cos takiego wiec mysle ze spoko ;-)

A długie i trudne teksty?? Myślisz, że dostaniesz się na listę laureatów??

powiem tak jestem nawet z siebie zadowolona, widzialam dluzsze w zyciu ja mialam tak jakby 3 kolumny tekstu , slownictwo dosc trudne ale to bardzo zalezy od wylosowanego tematu!
I jak po ogłoszeniu wyników? Mówiłem żeby nie przejmować się podziałem, z Opolszczyzny jadą 3 osoby (w tym żadna z Opola)
Cytat: Capricolium
I jak po ogłoszeniu wyników? Mówiłem żeby nie przejmować się podziałem, z Opolszczyzny jadą 3 osoby (w tym żadna z Opola)

a z podlaskiego? przeszles? ja jestem rezerwowa.
Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia po ile z innych, ale nie wiem czy z podlaskiego nie było tak samo. Udało mi się trafić do pierwszej 10 - ten niższy pod krawatem to byłem ja ;)
Cytat: Moi_Dorothee
a z podlaskiego? przeszles? ja jestem rezerwowa.

A która jesteś na liście?
Też jestem na rezerwowej, z podlaskiego 1 osoba wygrała. Capricolium, gratuluję!:) btw. kojarzę cię
Cytat: _coccinelle
Też jestem na rezerwowej, z podlaskiego 1 osoba wygrała. Capricolium, gratuluję!:) btw. kojarzę cię

Dzięki, miło mi, napiszcie swoje numery na rezerwowej to bd wiedział czy długo na was czekać;)
Cytat: Capricolium
Cytat: _coccinelle
Też jestem na rezerwowej, z podlaskiego 1 osoba wygrała. Capricolium, gratuluję!:) btw. kojarzę cię

Dzięki, miło mi, napiszcie swoje numery na rezerwowej to bd wiedział czy długo na was czekać;)

ja jestem 4 ;]
Cytat: Moi_Dorothee
ja jestem 4 ;]

Będę czekać cierpliwie;]
A ja jestem 5, więc sobie poczekasz:< taka blondynka w białej bluzce w niebieskie paski, może ktoś kojarzy;p
Gratulacje dla wszystkich którym się udało! W zasadzie to gratuluje w ogóle wejścia do etapu ustnego:) Mi niestety się nie udało, ale nie poddaję się. Ciężka praca i licze na przyszłoroczne eliminacje. Jeśli ktoś z was zdecyduje sie na wyjazd, dzielcie się wrażeniami! A zbaczając trochę z tematu, czy ktoś zna dobrą szkołe językowa z francuskim w Opolu?
Cytat: Emilie_Fayette
A zbaczając trochę z tematu, czy ktoś zna dobrą szkołe językowa z francuskim w Opolu?


W Opolu znajduje się liceum językowe, ale nie oferuje nauki francuskiego. Z pośród wszystkich opolskich szkół z francuzem najwięcej dobrych słów pada o LO nr 2 - głównie o pani mgr. Wąsowicz (świetna nauczycielka) polecają wszyscy moi znajomi ;D
a tak btw to wiecie czy juz pierwsza/druga rezerwowa jest w 10 czyli czy ktos zrezygnowal z tej 10 tki?
Chyba jeszcze nikt nie rezygnował... Przynajmniej mnie się o uszy nie obiło...
Temat przeniesiony do archwium.
91-120 z 125

« 

Życie, praca, nauka

 »

Brak wkładu własnego