imiona:):):)

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 420
A jest jakieś zdrobnienie od "Ola"? ;)
jest
np. Oleńka :P
A jest jakis odpowiednik dla Maciej , Olga ?
Heh=) Dzięki Żuczuś
Czy ktoś z was mógłby mi przetłumaczyć imię Margauerita? Z góry dziękuję... pozdrawiam
to chyba Malgorzata...?
a jak bedzie brzmieć imię Mateusz????
Mathieu ou Matthieu (ça depend)
A OLA
Deja Ola n'existe pas (et ils ont vraiment du mal à comprendre pourquoi Ola = Aleksandra?; pas logique!) comme surnom alors les Français choissisent plutot Alex qu'autre chose
Slts
Czy ktoś z was mógłby mi podac jakąś stronkę albo cuś z nazwami francuskich ulic? Piszę coś w rodzaju "pseudo-książki" i jest mi to baaardzo potrzebne! Chociaż ze 2 - 3 nazwy! Proszę was bardzo... ;)
Jak jest zdrobnienie Asia po francusku?
W jezyku francuskim nie ma zdrobnien imion. Sa tylko wyjatki :) np. Cathy :) A tak to nie ma :) np. moj nick oznacza Grzegorz :)
Moge Ci podac nazwe ulicy, ktora znalazlem w moim podreczniku do francuskiego :) rue Rablais (ulica rablais)
Rue Descarte
Boulevard de Lyon
rue de Verdun
rue des soeurs


oto kilka nazw ulic z mojego planu, pozdrawiam
Hey chciałabym wiedzieć jak jest po francusku Amanda , oraz jak po polsku jest : Colette , Joelle , Brigitte , Lucas , Michael , Valentin i jakie są zdrobnienia od tych imion (wiekszości się domyślam , ale chce być pewna) . Z góry dziekuje
We francuskim nie ma ZDROBNIEN imion :D:D a te imiona moge Ci przetlumaczyc bo mam slownik z imionkami francuskimi, ale teraz zbytnio nie mam czasu :D Cierpliwosci....Pzdr
Amanda moze byc albo jako Amandine, albo jako Amanda, Colette - Koleta (spotkalam sie w Polsce z tym imieniem raz i wydaje mi sie dziwne), Joelle nie wiem :). Brigitte to Brygida, Lucas - Lukasz, Michael - Michal, Valentin - Walenty. Zdrobnienia w jezyku francuskim zdarzaja sie, ale nie sa tak popularne jak w Polsce. Najczesciej po prostu nie wymawia sie koncowki imienia np. Frédéric - Fred, Vincent - Vince, Stéphane - Steph, ale imiona przez Ciebie podane raczej pozostalyby w niezmienionej formie, jesli Michael bylby formy zenskiej powiedzielibysmy Mimi :).
a imię Daria ? ma jakis swoj odpowiednik w jez.francuskim ? pozdrawiam i czekam na odp :)
Jak są po francusku takie imiona jak:
1.Filip
2.Arkadiusz
3.Sławomir
4.Jarosław
5.Rafał
6.Witold
7.Jakub
8.Mariola
9.Aleksandra/ Ola
10.Joanna
11.Ilona
12.Hubert
13.Marlena
14.Marzena
15.Darek
16.Ewelina
17.Kinga
18.Przemysław
19.Robert
20.Krystyna
21.Ryszard
22.Marek
23.Teresa
24.Urszula
25.Wioletta/ Wiola
26.Lilianna/ Lilka
27.Zbigniew
28.Krystian
29.Sabina
30.Klaudiusz
31.Sylwester
Na tym kończy się moja "krótka" lista imion. Z góry bardzo, bardzo serdecznie dziekuję! :)
Czesto spotyka sie we Francji Dario jako imie meskie, przyjelo sie dzieki wloskiej emigracji. Dziewczyny o imieniu Daria nigdy nie spotkalam.
A JAK JEST PO FRANCUSKU NATALIA ??? :> BO WŁASNIE TAK BYM CHCIALA PODPISAC SIĘ NA WALENTYNCE :P
a jak jest natalia ???????????????
Witam wszystkich. Miałabym prośbę... Czy ktoś z Państwa mógłby mi przetłumaczyć to zdanie : " Joanna i Przemysław na zawsze razem. " na francuski???? Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam wszystkich.
a jak jest po francusku Joanna????
jeremiasz
kurcze ale jak jest po francusku Joanna bo jeszcze nik tu nie napisał:(
Joanna-Jeanne
Jeanne
czesc ucze sie id niedawna francuskiego i nie wiem jakie sa odpowiedniki francuskie do nastepujacych imion: Jolanta, Iwona, Angelika i Aneta prosze pomózcie mi i napiszcie jak beda brzmiały te imiona po francusku z góry dziekuje
Mam prosbe czy ktoś moze mi podac jak sie pisze takie imie i nazwisko jak (żo) (dasen lub dasę). Z gory dzieki :):)
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 420

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa