imiona:):):)

Temat przeniesiony do archwium.
331-360 z 420
Jarosław to słowiańskie imię...
Jak będzie po francusku ALICJA? W ogóle jakie są typowe francuskie imiona? ;)
Alicja to Alice ;) A co do typowo francuskich imion, które nie tłumaczą się na polski, to jest np. Noëlle, René, Renée... ;)
Witam,

Czy Renee to nie Renata ?
Jak przetłumaczyc imię Daria na francuski??
Proszę o pomoc
Tak czytam to forum i na niektóre pytania nie ma odpowiedzi więc ja piszę :
Dariusz - ?????????
Wojciech - ????????
Adrianna - Adrianne
Robert - ????????
Artur - Arthur
Mariola - Murielle
Ilona - Ilette (tak słyszałam ale nie wiem czy to prawda)
Daria - Dorine
Jarosław, Arkadiusz,Sławomir, Witlold, Przemysław, Mirosław, Gromosław, Sieciech, Sobiesław, Witalis, Radomir, Protazy, Ninosław (to było 9 dziecko w staropolskiej rodzinie) - To imiona słoiańskie mam tylko watpliwości co do Arka. Nie mają odpowiedników.
Marzena - Mazine
Kinga - ????????????
Krystyna - Christine
Zbigniew - ?????????
Krystian - Christian (Andersen - pisarz ;))
Hanna - Hannah
Antonina - Antoinée
Dagmara - ?????????
Daniel - Danielle
Daniela - Daniellée
Jadwiga - ?????????
Bartosz - ?????????

A Quentin to po polsku Szczepan.
Wojciech - Adalbert
Robert - Robert
Ilona - ja słyszałam Ilone/Ilona xD
Marzena - może Marjolaine? xD
Antonina - Antoinette (!)
Daniel - Daniel
Daniela - Daniele
Jadwiga - Hedwigue aczkolwiek nie słyszałam, żeby ktoś używał ^^


A Quentin to po polsku Szczepan.
i Adrienne jeszcze :P
A chciałam zapytać o 2 imiona: Grégory to nasz Grzegorz,a Sofiane?
I jeszcze imię: Laura mozna ją tłumaczyć jako Laurence? dobrze myslę,potwierdzcie.
Adrienne to Adranna po naszemu,pozdrawiam i proszę o odp na moje imionka.Pozdrawiam
Laura to jest raczej Laure/lor/ , albo Laura /lora/:P
Gregory/Gregori/Gregoire/ to Grzegorz ;]
Bardzo dziękuje a imie Sofiane?
A przeprasam imie Séverine?
Martyna - Martine
A Karolina to Charlotte, nie Carolin (to chyba z angielskiego)
Karolina to "Caroline". Jest nawet taka piosenka: Caroline c'est ma cousine xD
Charlotte - Szarlota (imieniny 5 lipca ;))
czy imię Redwan jest imieniem francuskim? i jeśli można prosiłabym o polską wersje. :) pozdrawiam:)
Sofiane to arabskie imię meskie,Algiera,imie wymawia sie Sofian. Co do Severine/imie pochodz.łacinskiego/ to nasz polski Seweryn się kłania. po ang. - Severin; fr. - Severin; hiszp., wł. Severino; niem. - Severinus.
Imię Chantal jest pochodzenia starofrancuskiego i oznacza kamień/oraz piosenkarkę/ Chantal ma 14 wariantow swej formy: Chantalle, Chantel, Chantele, Chantell, Chantelle, Chantrell, Chauntel, Shantal, Shantalle, Shantel, Shantell, Shantelle, Shontel i Shontelle.
Redwan to imie arabskie ,Maroko
Marzena.. imię Marzena nie pochodzi od "marzenia", lecz jest staropolskim zdrobnieniem Małgorzaty. Zauważmy w tym miejscu, że imię Małgorzata (*margarites*, "perła" po grecku) było przekręcane jak rzadko które i w różnych językach zrobiła się z niego Rita, Greta, Maggie, a u Amerykanów nawet Peg.Jej francuska formą jest imię Marion.
mam wielką prośbę!
znam zdrobnienie od francuskiego imienia : czyta się If (Iv) czy jakoś tak . Wiecie może jakie jest to pełne imię ?
bardzo prosze o pomoc.
pewnie chodzi o Yves ;)
czy mógłby mi ktoś pomóc? chciałabym wiedzieć jak się pisze francuskie imię męskie, które wypowiada się jakoś tak: "Batist"

z góry dziękuję,
pozrawiam:)
pisze się BAPTISTE
Ja też bym miała prośbę. Znalazłam filmik z jakiejś Eurowizji:


I w 5:26 do 5:33, punkty odczytuje jakaś dziewczynka ze Szwajcarii po francusku.
Chciałabym spytać, co ona mówi na początku, zanim odczytuje punkty. Czy ona podaje swoje imię? Bo mówi coś w stylu "Es SziSzanejr" czy coś takiego xD
Nie znam francuskiego, a ciekawa jestem. Czy ktoś mógły napisać, co ona mówi i po francusku i po polsku?? Byłabym bardzo wdzięczna. Chodzi o kawałek między 5:26 a 5:33. Czy ona podaje swoje imię?? Bardzo proszę o odpowiedź :D

Z góry dzięki :D
Chyba:
Je suis Généviève(?). Voici les resultat de vote de Suisse.

Jestem Généviève (nie jestem pewna czy chodzi o to imię, bo jest ono obecnie bardzo rzadkie (Genowefa), ale nic innego mi o tej porze nie przychodzi do głowy he he...). Oto wyniki głosowania w Szwajcarii.

Nic szczególnego...
Właśnie mi chiodziło o to, czy podaje swoje imie :D
Dzięki za tak szybką odpowiedź ;*
Pozdrawiam.
A 'Généviève' jak się czyta?? Coś w stylu te Żenewie czy właśnie Sziszanjer??
Eee, ja i francuski to w ogóle czarna magia xD

Jak się czyta imię Généviève po polsku?
G - to oczywicie ż
é - to takie "e" "żabowate"
è - to e podobne do polskiego
e - nie czytamy
reszta normalnie czyli czyta się prawie tak jak napisałaś tylko na końcu dodaj "w".
Temat przeniesiony do archwium.
331-360 z 420

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa