matura 2006

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 123
poprzednia |
hello!
jak wam poszla matura? ogolnie latwa byla, nieprawdaz?
niestety sie kopnalem tu i owdzie i bede mial 98% z pp i 96% z pr. oczywiscie to sa spekulacje, zakladam ze rozprawke policza mi max. ale jesli w Polsce tak dobrze poszlo to pewnie wysoki bedzie prog na rom czy lingw.
pozdrawiam
podstawa moim zdaniem była banalna. arkusz 2 mnie troche zaskoczył bo dla mnie był trudniejszy niz na próbnej. Za to 3 był w miarę łatwy. Zaraz będę liczyć ile pkt.
Jaki byl temat rozprawki? jesli mozna wiedziec.
Pozdrawiam
nie pamietam dokładnie ale cos że organizowanie dnia bez samochodów niczemu nei służy bo nie zmniejszy zanieczyszczenia w miastach.
"la journee sans voiture" ne diminue pas la pollution - ustosunkuj sie. cos takiego
boof... to nie taki chyba straszny? przynajmniej mozna sie rozpisac:)
baah, a i owszem, ze mozna. nie uwazasz jednak ze nieco metny temat i bardzo tendencyjny? ;)
ja tak uważam. A rozpisać owszem mozna sie ale jak zmieścic sie w 250 słowach?bo moje podsumowanie jest w wersji mini
mozna miec nadwyzke do 25 slow, w sumie 275. (ja mam 269). ale pewnie o tym wiesz..
heh matura moim zdaniem łatwiejsza niż próbna z zamkniętych straciłem 2pkt podstawowa i 5pkt rozszerzona ale boje się rozprawki bo nie trzymałem sie stricte(prawde mowiąc wogole sie nie trzymałem) tematu i napisalem rozprawke : o pollution jako poważnym problemie zagrażającym naszemu societe:P i za treść mi pewnie utną przezto pare pkt:P ale ogolnie pozytywnie i bezstresowo :)
ja mam podstawę 100% ale za to z rozszerzeniem gorzej... bo straciłam 8-9 pkt na zamkniętych (nie pamiętam dokłądnie co wpisałam w jednym zadaniu...) i nie wiem jak mi policzą rozprawkę bo moje prace są różnie oceniane przez różnych nauczycieli...załamałam się... a z tymi zamkniętymi to nie wiem jak to zrobiłam bo tam gdzie sie wahałam mam dobrze a jak byłam pewna to mam błedy... Hej a czy to możliwe żeby w niektórych zadaniach mogli uznać 2 mozliwosci?
a w ktorych mogly byc 2 odpowiedzi?? ja takich nie przyuwazylem. najbardziej absurdalne pytanie bylo o tym czy mewy lataja za czy nad (
W arkuszu podstawowym było jedno głupie pytanie. Chodzi mi konkretnie o zadanie 5.1

La télévision est présente dans nos foyers depuis plus d’un demi-siècle. V/F

Kilka cytatów:

'Lorsque la télévision est apparue, dans les années 50...'

'Quarante ans plus tard, nous continuons à regarder la télé trois heures par jour...'

Pomińmy już błą ortograficzny w pytaniu... Co napisaliście?
ze Vrai..
ej a za arkusze 2 i 3 jest razem 53 pkt do zdobycia?
hej tam widze ze obeznany jestes........moglbys mi wyslac jakiegos linka z kluczem?bo szukam i szuka a ciekawa jestem.....
nikt mi nie pomoże?
No sorry, ale nie wiem (i nie mam obowiązku wiedzieć), kiedy dokładnie wymyślono telewizję. A jeśli w 1956, 1957, 1958 czy 1959, to według moich obliczeń jeszcze nie ma 'ponad półwiecza' :)

Kolejne 'wydumane' zadane to:

6.1. Le concours est adressé à ceux qui
A. jouent d’un instrument de musique.
B. n’ont pas encore 30 ans.
C. veulent travailler pour M6.
D. ont joué dans un film.

I cytacik:

'Tous les jeunes (entre 16 et 28 ans) qui le souhaitaient, ont pu chanter devant un jury.'

Tu co prawda metodą eliminacji zaznaczyłem dobrą dopowiedź, ale co z ludźmi w wieku 29 lat??

Czy ja filozofuję...??? ;)
http://matura.onet.pl/1336144,informacje.html

na początku przeczytałem 'obrzezany' :D:D:D
a w katowicach byly przecieki z matury z francuza i podobno mam 78% mam nadzieje ze to zart bo z takim wynikiem to mnie nawet na AGH nie przyjma
ja tez w tym pytaniu o dzień poprzedni tak napisałam... i m.in. o to mi chodziło czy mogą to uznać. mewy były śmieszne, owszem. a z tą telewizją napisałam że vrai ale też sie wahałam bo tam było ogólnie lata 50, więc mógł to być np. 51 (wiec będzie ponad 50 lat) ale mógł być 57 gdzie będzie mniej jak 50 lat. to pytanie było wg mnie mało precyzyjne (albo raczej zbyt precyzyjne)
z tym pytaniem też miałam problem. i jeszcze gdzieś było tak dziwnie sformułowane
o kurcze, jestes chyba jakis nadinteligentny :) chyba po prostu przekombinowales
Mam to odebrać jako komplement czy raczej jako obelgę :D:D Wiesz, dokładność to takie zboczenie ludzi z mat-fizu...
o rany :) (komplement) wy to jestescie pokreceni. a na przerwie to pewnie sobie rozwiazywales zadanka z fizy relatywistycznej dla relaksu?
Lloyd miałem ten sam problem przy zaznaczaniu tego ponad pół wieku, wogóle za dużo jak dla mnie niejednoznaczności na tej maturce było
i tez jestem z matfizu:-)
A jak Ci fizyka poszła?

Dla mnie debest było to 'naturalnie' wypowiedziane 'Oui, oui !!!" :D:D:D
chyba ci uznają, bo o ile kontekst jasno nie wskazywał, to można było użyć i tego i tegorna może po prostu nie widzę zbytniej różnicy między przededniem a dniem poprzednim?
Ogolnie matura mi się podobała:D Choć zrobiłam... ech aż wstyd się przyznać 1-2 błędy na podstawowym (nie pamiętam jednaj odpowiedzi). Z tym półwieczem to pewnie pomyśleli, że jak mamy napisane lata 50 to nikt się nie będzie zastanawiał czy to 56 czy 51. Hehe ja z umysłem pełno-humanistycznym napisałam dobrze;) Ale generalnie ładny teścik dali:D:D
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 123
poprzednia |

 »

Życie, praca, nauka