matura 2006

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 123
Ale z ludzmi przed 30 też miałam problem... I robiłam drogą eliminacji:D Test był nieścisły trochę...;)
a jak już taka tematyka to ja jestem klasa humanistyczna ale umysł matematyczno-lingwistyczny (z większym naciskiem na matematyczny) a teraz załuję bo moze sobie zycie zmarnowałam przez nie właciwy wybór klasy w liceum bo gdyby nie to to teraz zamiast na romanistykę startowałabym jednocześnie na informatykę albo jakąś rachunkowośc albo cokolwiek innego związanego z matematyką...
a ja uważam że maturka z frencza była super i nie wydziwiajcie bo próbna była duużo trudniejsza a dzis mile zaskoczenie!
fuzz gdzie sie na studia wybierasz??bo widze ze powazna konkurencja bedzie...jak wszyscy zdali tak jak ty jo ja wymiekam........;/
ja też tak uważam
o to wlasnie.... to bylo pytanie bardzo glupie! bo ja uwazam tak samo jak ty....ja dalam ze faux:/ a jak ma byc?ogolnie do bylo kilka do lktorych mozna by sie przyczepic troche
u mnie praktycznie wszystkei (sztuk 4) miałyśmy z tymi pytaniami problemy. a na stronce cke są przykładowe odpowiedzi. Ale moim zdaniem co do niektórych tych odpowiedzi mozan polemizować. tylko ciekawe co na to egzaminatorzy...
wiecie co? zaczyna tu chaos panować:-D
mam taki plan:
najpierw lingwistyka na uw fr-ang
pozniej albo lingw na umcs (i za rok do Poitiers) badz po prostu romanistyka jakas... brr :) moze gdzies sie dostane. jeszcze asekuracyjnie na podrzedna anglistyke.
mam szczera nadzieje ze uznaja, chyba duzej roznicy nie ma..
to moze poukladaj posty :)
dobry pomysł:-D kto mi pomoze? :-D
a ja mam pytanie... troche wstyd je zadać ale zawsze mi sie to myliło... jaka jest różnica miedzy "chaque trois mois" a "tous les trois mois"?
chaque trois mois - kazde 3 miesiace
tous les trois mois - co 3 miesiace
To jak zadajemy "głupie" pytania to ja też sobie pozwolę:) Czy po tout le monde jest czasownik l.p czy l.m? Nigdy tego nie pamiętam:(, a zawsze potrzebuję:)
Jak dla mnie l.p. :D
Matura była banalna, ale podchwytliwa... jakieś 90% w górę...i tak pobiłam rekord z próbnej (82%) i ogólny - jedyna w szkole, więc i tak nie będzie lepszych :P
hejka:)ja tez pisałam dzisiaj mature:) i jak dla mnie łatwa była, ale głupie błedy zrobiłam,pytania nie były do konca sprecyzowane, gdzie chcecie isc na studia???? ja chciałabym isc do krk, ale obawiam sie ze za mało pkt bede miała z francuskiego, ostatnia moja najdzieje to 24 maja, bardzo dobrze napisac łacine:0pozdro
Pytanie na podstawowej odnośnie tekstu o telewizji
( to o plus d'une demi-siècle, a przecież niby wg. tekstu quarante)
nieźle mi dało do myślenia, przyznaję.
Nie postarali się - jak mieli nieaktualny tekst ( z lat 90' czy co!?) to mogli przynajmniej nie pytać o upływ czasu.
Kto stawia na to, że w oficjalnym kluczu zarówno vrai jak i faux będą uznawane za odpowiedzi prawidłowe?
W oficjalnym kluczu podali jako prawidłową odpowież VRAI.Ale mam co do tego bardzo duże wątpliwości.Jakby nie patrzec quarante ans to mniej niz półwiecze.........
matura jak matura łatwa lecz czlowiek nie jest idealny zawsze jakies bledy zrobi , do tego pytania byly niescisle,rnale licze ze bedzie dobrze,tak czy nie juz wyjeżdzam do francji domek i kochanie czeka.rnrn bon courage
hej, ale lata piedziesiate byly 50 lat temu!! po co wy jakies rachunki robicie? zreszta pozostale odpowiedzi i tak chyba nie pasowaly (przynajmniej mi). to ze pozniej wspomnieli "40 lat pozniej" wcale nie oznacza ze to jest data dzisiejsza. po prostu zahaczyli o jakich okres w historii. tak uwazam.
Ja napisałam, że faux. Rozmawiałam z moją nauczycielką od francuskiego i wyraźnie widać, że powinno być faux. To jest rozumienie tekstu czytanego,a nie test z wiedzy ogólnej. Mam nadzieję, że uznają wszystkim to jak to było z pomyłką w maturze z wosu.
Hejka, ja tez miałem pisać łacinę, ale poszczęściło mi się na olimpiadzie w Wawie :D Ej, to Wy wszyscy mieliście tę wersję, co jest w necie? Ja miałem inną :D U mnie TV była obecna w domu od wieku, jeśli sobie dobrze przypominam :D Wy wszyscy mieliście grupę te, co jest w necie na CKE? Bo ja serio miałem inną :D Pzdr serdecznie! :*
50 lat temu (w wielkim przybliżeniu), a 50 lat to i tak mniej niż pół wieku. Z resztą, to nie zmienia faktu, ze moi znajomi z Francji też się na to nabrali i zaznaczyli F. To pytanie było ewidentnie głupie. Zostali ukarani ci, którzy odważyli się myśleć... Pozdrawiam
Chodziło mi o mniej niż 'ponad pół wieku'
Ja też, podonie było na angolu trzy rzędy chyba zrobili. I sporo ludzi się na tym wyłożyło. Teraz musisz jeszcze trochę się nagimnastykować przy sprawdzaniu wyników;)
tez byłam na olimpiadzie z łaciny, niestety na okregowym padłam:) a moja kolezanka przeszła do wawy i ma tytuł finalistki:) pozdrówka
salut :) mam 17 lat i mam pytanko dotyczące matury z języka francuskiego!chyba chciałabym zdać z niego maturę rozszerzona,a potem wybrać się na romanistykę,bo to kocha :D ale nie jestem pewna...uczę się francuskiego 3 lata prywatnie raz w tygodniu, jesli chciałabym wybrac maturke,czy myslicie,ze jesli prze te 2 lata chodzilabym na lekcje czesciej(moze 2 -3 razy w tyg) czy poradziłabym sobie z poziomem rozszerzonym????:> prosze o pomoc :) i gratuluję świetnych wyników :D
merci
przez te 2 lata na pewno też ćwiczyłabym sama w domu!!!szkoda tylko,ze nie mam francuskiego w szkole:/ ucze sie w tam ang i niemieckiego!co wiec mi radzicie??
No właśnie się już nieco pogimnastykowałem :D I co, u Ciebie też TV była obecna od wieku i (wg pytania w tabelce) chłopaczek dostał psa od rodziców (oczywiscie dostał go od dziadków, czyli musieliśmy zaznaczyć FAUX, tak?). No i to by chyba było na tyle :D
Alkaa, co do łaciny, to skąd jesteś, może poznałem Twoją koleżankę w Wawie? :D Zwłaszcza, jeśli jesteś lubelski okręg, bo my żeśmy sie, tak, ekhm... ostatniej nocy bardzo fajnie zintegrowali :D Pzdr serdecznie! :*
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 123

 »

Życie, praca, nauka