Uniwersytet Pedagogiczny-romanistyka 2009/10

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 197
witam przyszłych romanistów! (bądźmy wszyscy dobrej myśli^^)
Czytam wasze wpisy i jestem skołowana zupełnie :) Z jednej strony gdzieś słyszałam, że nawet 60% z rozszerzonej wystarczyło, żeby dostać się na romanistykę na UP, z drugiej strony, że dostać się jest baaardzo ciężko...
no i nie wiem kto ma rację :P
mimo wszystko mam szczerą nadzieję, że każdy podostaje się tam, gdzie chce i będziemy mogli rozpocząć piękną przygodę z francais^^

Mam jeszcze pytanie, co do języków... francuski można mieć od zera albo od nie-zera (:P), ale w takim razie jaki to jest ten poziom niezerowy? Bo szczerze mówiąc, z moim francuskim na razie zbyt wielkiego szału nie ma i nie wiem czy dałabym sobie radę ;P Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Hej, ja też składam na UP na romanistykę i też na UJ, no ale niestety po maturze z polskiego już zaczęłam się oswajać że UJ raczej nie dla mnie. Ano cóż:) Oprócz romańskiej składam jeszcze na UP na hiszpańską, nad włoską się zastanawiam, bo tak średnio mnie pociąga;) Najbardziej chciałabym na hiszpańską, no ale nie wiem jak to do końca będzie, a podobno z tych trzech na romańską najłatwiej się dostać. A nie wiecie dziewczyny jak oni przydzielają studentów do grupy zerowej albo niezerowej? Bo mam na świadectwie ocenę z francuskiego, ale wolałabym zaczynać od grupy zerowej. No zakładając oczywiście, że się dostanę:)
Ale to chyba nie taka wielka strata, bo słyszałam, że filologie na UJ leżą i kwiczą, przynajmniej anglistyka, ale podobno romanistyka też raczej na UP jest lepsza (oby, oby) ;D
Chociaż skoro podobno po tym i tak pracy nie dostaniemy, to już wszystko jedno ;P
To o filologiach na UJ to akurat prawda;) Mam tam znajomą i twierdzi, że tylko literatura i sama wiedza teoretyczna, a dużo osób startowało od zera, więc co im z tego, że mają wiedzę historycznoliteracką, jak nie do końca dobrze z praktyką:) Ale to jest subiektywna opinia, więc nie ma co rozmyślać, wszystko się okaże, jak już będziemy na studiach:) A co do pracy to myślę, że nie będzie tak źle. Podobno filologia lajtowy kierunek to może będzie można połączyć z drugim od drugiego roku... No ale to wszystko wyjdzie w praniu:)
pewnie, trzeba być dobrej myśli ;D
poza tym lepiej studiować coś, co się kocha, niż wybrać studia, które może i dałyby większe szanse na znalezienie pracy, ale nie dałyby żadnej satysfakcji... ajj takie naiwne myślenie ale oby prawdziwe ;)
Myślisz że starczy te 60%, bo ja mam 70% z francuskiego.Mam jak szanse, zaryzykować czy odpuścić sobie?
70% z rozszerzonego francuskiego mam szanse w tym roku na UP w Krakowie,czy muszę pisać jeszcze raz maturę żeby się dostać wie ktoś.Proszę o jakieś informacje.Mam jakieś nadzieje please
To jest ciężko tak przewidzieć, ale z tego co widzę, to w tym roku masa ludzi na filologie na UP, aż dziw bierze:)
Dzięki.Wiadomo może ile już osób się już zarejestrowało na filologię romańską?
Ja nic nie wiem i wydaje mi się, że nie idzie tego sprawdzić;)
Mam pytanko takie: kto z was się rejestrował już na studia na UP? Tzn na stronie internetowej? zna ktoś może terminy? Czy trzeba się już rejestrować? Czy można po wynikach matury? To nie jest jasno napisane na stronie AP:/ Tylko tyle, że od 1 czerwca rejestracja... Nie kumam.
Witam, bylam dzisiaj na UP i zlozylam tam swoje papiery, chce studiowac romanistyke zaocznie, razem ze mna jak narazie jest 12 osob chetnych na ten kierunek. Jest ktos jeszcze kogo interesuja studia zaoczne na tym kierunku?musi byc min.25 osob wiec licze na Was ;)) pozdrawiam
a ty jesteś z tegorocznej matury? jak się rejestrowałaś to nie pokazywał ci się komunikat, żeby zaczekać do wyników?
ja zdawalam stara mature dlatego moglam juz sie rejestrowac. rejestracja osob zdajacych nowa mature jest pozniej, nie pamietam kiedy sie zaczyna ale jest to gdzies na stronie UP :))
No według strony UP to 'nowi' maturzyści z roku 2009 mogą się rejestrować dopiero od 30 czerwca, ale znam osoby, które już to zrobiły, dlatego nie wiem do końca jak to ma być:/
jak się chcesz zarejestrować jeżeli nie masz świadectwa dojrzałości?
Ja zawaliłam w zeszłym roku z romanistyką na UP (tzn. właściwie nie ja, tylko rejestracja), bo zostałam ze świadectwem maturalnym skierowana na termin dla starej matury, a gdy chciałam złożyć dokumenty, okazało się, że komisja rekrutacyjna nie może ich przyjąć w innym terminie, nawet gdy złożyłam odwołanie.
W każdym razie od dzisiaj rozpoczął się termin składania dokumentów przez tegorocznych maturzystów, więc radzę wszystkim sie pospieszyć.
Ja sama złożyłam papierki na dzienne i zaoczne, więc mam nadzieję, że w tym roku wszystko pójdzie jak po maśle:)
Życzę wszystkim chętnym powodzenia!
A jakie wyniki macie z matury?
Mnie się udało ang rozszerzony na 93% :)
ang-r 80% :(

gratuluje 93% !
80% to nie jest przecież źle :)
Gdzie w końcu składasz papiery Viviane?
UP najbardziej bym chciala,lublin jeszcze. nad reszta musze pomyslec, bo nie chce byc, gdzies "na sile" :)
moze w tym roku progi na UP nie beda takie straszne... oby.
Powodzenia Adagia :)
Ja już zarejestrowałam się na hiszpański na uj i na up. teraz się zastanawiam gdzie zarejestrować się tak w razie gdybym się nie dostała. czy właśnie na up na francuski czy na słowiańską na uj (podobno fajna atmosfera i dostać się jest bardzo łatwo), bo niestety nie mogę wydać więcej na rekrutację.
Dzięki i nawzajem :)
Ja mam 94% z ang i 82% z polskiego, obydwa rozsz. Myślicie, że mam szansę na UJ na filologię francuską?
137 osób do godz. 13 złożyło podania na filologię romańską, może 70% wystarczy, ale wątpię.
A skąd to wiesz? Jak można sprawdzić ile osób się już zarejestrowało na dany kierunek?
Pytałem w pokoju gdzie się składa dokumenty, tam facet mi powiedział że 137 na romańskiej(zobaczył w komputerze).
Adagiaa ile masz z polskiego? Priotytetem jest dla Ciebie UJ czy UP? ;)
Priorytetem jest dla mnie f. hiszpańska, chciałabym na uj, ale wątpię, bo polski mam słabo, więc pewnie up. Na romanistykę w końcu w ogóle nie złożyłam, bo stwierdziłam, że też mogę się nie dostać, więc złożyłam na słowiańską, ale to tak w razie czego :P
Ja też chciałabym dostać się na hiszpańską na UJ. Zobaczymy co będzie. W każdym razie powodzenia! A co do znaczy polski słabo? Bo znam takich, którzy mają 90% i mówią, że słabo.
Da mnie słabo to 72%, chociaż angielski mam powyżej 90% i uważam, że słabo :P
Co do hiszpańskiej, to ja się już bardziej na up nastawiam. A Ty jakie masz wyniki? Również życzę powodzenia ;)
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 197

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa