wrazenia po rozszerzeniu!!!

Temat przeniesiony do archwium.
181-208 z 208
| następna
W 2.4 nie moze byc DE QUOI tu penses bo zwrot "myslec o czyms" to "penser a qch"
A w 4.2 tez na poczatku myslalem ze prawda ale w sluchaniu jest mowa o malarstwie a nie o les photos jak w arkuszu
Ja zrobiłam tak:
5.1. e
5.2. b
5.3. c
5.4. d
5.5. f

7.1. D

8.1. F

Reszta tak samo. Zresztą moje rozwiązania są w "Romaniści! cośtam xD"
7.1 B/D (to pytanie jest idiotyczne jak sama moja nauczycielka mowi, przeciez w tekscie nie ma slowa o turystach ani zadnych visiteurs, a pod riviere można podciągnąć ruisseaux a pod foret les pins et les chenes...)



ilez ja nad tym sie glowiłam:) wiec taka glupia nie jestem, nie tlyko ja mialam z tym problem!
Zaufaj mi, mnie to sprawdzal tlumacz przysiegly :)
To nie kwestia zaufania; zastanawiam sie, czemu akurat tak :)
Chodziło o 8.3 F :P między tymi dwoma właśnie wybierałam.
Wychodzi na to, że jeden błąd, bo na maturze bym pewnie bym posprawdzała uważniej :D

Z tymi kolorami to właściwie nie to, że pytanie jest bezsensowne, a źle sformułowane. Gdyby tam dodali "najbardziej" albo coś takiego to byłoby łatwiej. Ale i tak można było wydedukować, o co im chodzi xP
No wiec tak:
w zadaniu 5 musi byc EBGCF poniewaz w zdaniu 5.3 nie ma mowy o dzieciach a o la jeunesse i to ze wsypatilo ta slowo spot to tylko pulapka, no i wlasnie C pasuje do punktu 5.4 poniewaz tam jest mowa ze dziecko moze czuc sie jak acteur czyli vedette.
w zadaniu 8 nie moze byc F w pierwszym zdaniu bo to sie do niczego nie laczy w tekscie. Zato zdanie B pasuje idealnie bo stanowi pewna kontykuacje calej mysli wstepu, zwroc uwage na tryb rozkazujacy :)
Cos jeszcze?
Ale z tym F nie chodziło o pierwsze zdanie x_x
Tylko o trzecie.
Ale sobie doczytałam i widzę, no xD
jeeeny cosraz bardziej mnie to wkurza! na poczatku bylam pewna wysztkiego a juz mam 1 błąd i 3 literówki WRRRRRRRRRR
Tutaj w zdaniu 1.2 zrobilem literowke na forum i powinno byc "Si vous manqUiez..." :)
Brrr...okazuje się, że 80% to maksimum moich możliwości..
a jak napisałam que j'ai planté bez 's' to mi nie zaliczą , nie? ;/
Hym...po "que" uzgadnia się participe, a więc to błąd. Oczywiście ja miałem jeszcze głupsze...
Myślicie, że przekształcenie zdania:
"Ne parle plus de cet incident, il ne nous concerne pas" na "Arrête de parler toujours de cet incident..." jest poprawne?
Wiesz, ja bym uznal to co napisalas, bo "toujours" wg twojej mysli znaczy "ciagle", tak? Wiec jak najbardziej sie powinno liczyc ale wiesz jacy oni sa Ci cholerni sprawdzacze :/
Kto jeszcze myśli tu o Romanistyce na UW? A jeśli tak, to na ile liczycie?
Tak myślałEM :) właśnie. Większość zaserwowała samo "de parler", ale mi się wydawało, że to "ne...plus" wymaga czegoś jeszcze w przekształceniu na twierdzenie...najgorsze jest to, że jeżeli ten wariant w kluczu nie zostanie uwzględniony to 0...a dobry i 1% w górę w kontekście mojej porażki.
no ja teoretycznie mysle o romnie, ale obawiam sie ze bede miala problem z dostaniem sie..
Ja myślę...raczej myślałem o romanistyce. Z wynikiem który osiągnę- mogę tylko pomarzyć...
w moim przypadku wszystko zależy od tego, jak egzaminator oceni mi wypracowanie, jeżeli na max to będę miała 83% ale wątpię:) z tego co pamiętam to na UW na romanistykę przyjmują o 75%, a na UJ też nie jest źle:) wolałabym studiować coś innego,ale jeżeli matma mi źle poszła zostaje mi francuski.. pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi:)
na UW w tamtym roku podobno był próg 85% nie 75%.
spadam spaaadam z moim wynikiem. oby te 85% miec i sie dostac. ja wybieram sie na rom. albo na KUL albo na UW. Dziś, po ustnej, jak panie z komisji to usłyszały to zaczeły lamentować, co ja wyprawiam, zebym sie lepiej zastanowiła. troche dobijające, czyż nie? dlatego chyba wole to UW - lepsze perspektywy.
pozdrawiam przyszłe kolezanki/kolegów z roku!:)
w informatorze maturalnym z tego roku był podany próg i wynosił 75%, ale skoro mówisz, że 85% to lipa;/
Bajkaplecak, był 75%!!!!!!
Tak, 75%.
ooo no to dzieki Booogu! dostaniemy sie! a co myslicie o KULu? jest ktos z Lubelskiego w ogóle?
ja się mam nadzieję wybieram na KUL :)) ale na prawo;))
Iguś a Ty gdzie ? Też mnie martwi ten łatwy angielski:(
Ja prawo albo filologia polska.
Rozważnie - bo wydaje mi się, że studiowanie prawa daje szerokie perspektywy na przyszłość, i romantycznie - bo uwielbiam język polski:D Nie wiem jeszcze ani co, ani gdzie wybiorę. Może wybierze się samo za mnie- jak ogłoszą wyniki tych matur. Może okaże się, że za mało punktów na prawo... A może zupełnie inaczej! Nie mam pojęcia i nie chce mi się teraz o tym myśleć. Jeszcze jutro muszę zdać ustny francuski.
O romanistyce (w kontekście jakiejś późniejszej specjalizacji z tłumaczenia tekstów lietrackich) też myślałam, ale chyba jednak nie będę składać papierów...
18 punktów ustny rozszerzony.
Zestaw nr 19:
*materiał o włamaniach, sposobach zabezpieczania mieszkań i pieniędzy przed włamaniami, psychologicznych konsekwencjach włamań.
*temat nr 1 (wybrany przez mnie) - lepiej żyć w kłamstwie czy dążyć do odkrycia trudnej prawdy?
*temat nr 2 - arabskie przysłowie; są dwa typy ludzi, jedni mają szczęście, ale go nie zauważają, innym los nie sprzyja, ale mimo wszystko wciąż szukają szczęścia.
Nie ukrywam, miałam nadzieję na 20... albo chociaż 19. Tym bardziej, że mówiłam raczej poprawnie, szybko, dość dużo, tak jak zawsze mówię na zajęciach ze znajomą Francuzką. A egzaminatroka czytała wolno, zadawała pytania, na które odpowiedzi udzieliłam wcześniej, w prezentowanym materiale... Może gdybym i ja tak nie pędziła...
Ale 18 też może być, i tak się to nigdzie nie liczy:)
Witam,

Ja właśnie jestem po ustnej rozszerzonej.
Kolaż: diety.
Pytania: 1. W jaki sposób można stracić na wadze? 2. Dlaczego ludzie chcą się odchudzać? I do kogo skierowane są diety (na podstawie obrazka, który przedstawiał kobietę trzymającą gazetę a propos diet)?

Temat, który wybrałem to: Gdybyś miał zamieszkać we Francji, jaki region byś wybrał? Uzasadnij.

Maturę ustną zdałem na 80%. Nie wiem, czy wy bylibyście zadowoleni, ale ja jestem :D
Temat przeniesiony do archwium.
181-208 z 208
| następna

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia