Olimpiada 2011

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 166
@Diana930810 dzięki ;p
@olgafr jeśli dobrze pamiętam, to we wrocławiu w zeszłym roku było 40 osób, tak mniej więcej, ale nie wiem, czy to jest taka zasada, czy to jest po prostu zależne od wyników... :D
Zależy od wyników :) Rok temu w okręgu poznańskim było ok. 60 osób, ale mniej więcej 20 się nie stawiło, dlatego teraz musieliśmy podpisać, czy w razie otrzymania odpowiedniej liczby punktów zgadzamy się na dalszy udział czy nie. U Was też tak było?
o jej... ja podlegam pod Kraków a tam było strasznie duzo ludzi...
tylko ze ludzie ktorzy stwierdili ze zle im poszedl pisemny czesto juz nie szli na ustny
u mnie 93.5 % :)a ile osób z danego okręgu przechodzi dalej do centralnego?:)
Ja mam 70% : (
@mademoiselle, z tego co pamiętam rok temu do centralnego przechodziło 60 najlepszych osób z wszystkich okręgów... Cóż, ja już się do nich niestety nie zaliczyłam ;)
do centralnego z okręgu dolnośląskiego przeszły dwie osoby... :) XDDDDDDDD
są tu jacys maturzysci?;P myślicie może o jakiś studiach związanych z językiem fr?
ja mysle o filologii francuskiej albo romanistyce... ;) a Ty? ;>
myslałam o ibanistyce chyba tak to sie nazywa hiszpanski+ fracuski, tylko nie wiem gdzie takowy kierunek jest... a nie chce byc nauczycielem
Też myślę o filologii romańskiej, powiem więcej - nie widzę się nigdzie indziej, tylko na tym kierunku... Przeglądałam inne kierunki i jedyną alternatywą chyba będzie dla mnie turystyka i rekreacja, ale to najwcześniej po paru latach... A na jakie uczelnie się wybieracie? :)

Adoreer, zawsze myślałam, że filologia francuska/romanistyka to to samo... Jest jakaś różnica?
no bo romanistyka to języki romańskie nie? a filologia francuska to tylko j francuski
Na UAM-ie filologia romańska to nacisk właśnie na francuski (język, historia, kultura, to wszystko co jest na filologiach), a jako dodatkowy język można wybrać później hiszpański, włoski czy jakiś inny... Owszem, jest Instytut Filologii Romańskiej, ale tam jest właśnie podział na romańską, włoską, rumuńską, hiszpańską. Myślałam, że tak jest ogólnie przyjęte ;)
też nie chcę być nauczycielem ;/
jeżeli dobrze się orientuję, to na niektórych uczelniach można później wybrać specjalizację(translatoryka/pedagogika), więc inna opcja niż nauczyciel jest ;)
może trafimy na te same?:)
nad jakim miastem myślicie? ;>

Kraków Warszawa wrocław?
Poznań (i może Erasmus za parę lat ;))
ooo, tez bym chciala na Erasmusa! :D ja myslę o Sosnowcu, Krakowie... ;)
jak wygladają wasze przygotowania?:P moje kiepsko... staram sie ale ciezko wyrobic z czasem;/
ja ogólnie przygotowuję się do matury i olimpiady za jednym zamachem ;p jakos specjalnie nie brakuje mi czasu, ale za duzo tez go nie mam ;)
mnie pokonowuje lenistwo
pokonowuje^^ pokonuje*
mnie jeszcze nie... ale cos czuje ze w lutym/marcu bede miala dosc francuskiego ;p
Zostało niemal dziesięć dni, a tu ani widu, ani słychu...
@Nigel - I lepiej nie łudźmy się, że będzie inaczej. Właściwie każdego roku komitet trzyma się tego ostatniego terminu, dopiero tego ostatniego dnia wysyła się do szkoły jakiekolwiek informacje (lub nie wysyła się ich wcale, jeśli żadnemu z uczniów się nie powiedzie). Z etapu szkolnego wyciągnęłam 95,5% wedle wstępnej oceny, zobaczymy co będzie później, ciekawa jestem progów i uczestników a także jakiegoś sprecyzowania zasad odnośnie egzaminu ustnego i-tak-dalej :3.
Głupie to trochę, że trzeba tyle czekać... Niby znasz wynik, ale na co ci to, jak nic nie wiesz. Chociaż w twoim przypadku informacja o przejściu dalej jest już pewna ;)
Bardzo głupio jest ta olimpiada zorganizowana - miesiąc to bardzo dużo straconego czasu, wielu rzeczy zdążyłoby się nauczyć, choćby jakieś pomoce do ustnego zebrać...
na tym polega olimpiada... co roku jest tak samo . uczysz sie ponad program wszystko zalezy od Ciebie, tu nie ma ułatwień, zmarnowanego czasu, skoro juz cos napisałeś/łaś to znaczy ze ci zalezy<przynajmniej powinno> a zasady sa wszystkie na stronie.
pierwsze pisze sie pisemny po pisemnym jest krótka przerwa i zaczyna sie ustny
uczestnicy sa podzieleni na komisje, w moim przypadku to bylo 2 osoby chyba tak jest wszedzie, wczodzi sie za kolejnoscia nie pamietam czy wywoływali
wchodzisz przedstawiasz sie krotka rozmowa wstępna, po czym kaza ci omowic jeden temat
potem do tego sa pytania i tyle
jeden temat?a nie trzy przypadkiem?po jednym z każdego zakresu chyba?:)
Mam ogromną motywację, ale cóż z tego skoro na ponadprogramową naukę zwyczajnie nie starcza mi czasu. Oczywiście wiem, w co się pakowałem i rozumiem to, ale dziwi mnie, że nikt wcześniej żadnych zastrzeżeń do tego systemu nie miał...
Gdybym od razu wiedział, ze się dostanę, najzwyczajniej w świecie bym zrezygnował z pewnych mniej ważnych rzeczy i z kopyta ruszył z przygotowaniami. No ale jak samy wiemy, liceum pochłania ogromną ilość czasu, a żadnej ulgi nie dostanę tylko dlatego, bo wydaje mi się, że przeszedłem.
Mademoiselle, trzy tematy się przygotowuje, ale komisja tylko jeden wybiera ;)
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 166

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia