Olimpiada 2011

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 166
Też uważam, że powinni zmienić zasady, no ale niestety nic się na to nie poradzi. Siła wyższa...

Co do ustnego, to pamiętam, że rok temu były przypadki, gdy komisja dopytywała o jakiś drugi temat (np. gdy uznała że na pierwszy temat wiedza czy coś tam innego jest niewystarczająca), ale to wyjątkowo. Ale ogólnie rzecz biorąc to schemat wygląda tak, jak Diana napisała :)
no wlasnie ja omawialam 2^^...
a ja już wiem, że przeszedłem (do mojej sorki dzisiaj przyszedł mail) - miałem 86% ze wstępnej oceny formalnej ale przeszły ode mnie jeszcze dwie osoby z czego najsłabsza miała chyba tylko coś ponad 70 (na pewno nie więcej niż 75)

z tym, że myślę że na 2 etapie się skończy, bo w tamtym roku było podobnie, a szkoda bo Poznań podobno bardzo ładny :P
gratuluje;) i powodzenia dalej;)
a dziękuję ;)) i ja też życzę reszcie powodzenia ;)) jak będziecie mieć pytania co do drugiego etapu to służę radą. i do zobaczenia w Poznaniu ;) (haha :P)
Gratulacje! ;)
A to oznacza, ze ja chyba tez się dostałem - miałem 81%. No to teraz wreszcie można zacząć przygotowania ;)
No to skoro tak - to się też zacznę przygotowywać bardziej pod kątem olimpiady niż tak po prostu, do szkoły ;) Gratulacje, i powodzenia!!!
Wokkie - Poznań, mówisz? Ale miałeś na myśli II czy III etap? Bo już się nastawiłam na spotkanie styczniowe, ale nie wiem, czy się nie rozpędziłam :D
edytowany przez marthellen: 22 lis 2011
haha, tak zażartowałem z 3 etapem, ale to raczej nierealne żebym ja tam był :P

co do 2 etapu: ja jestem z Lublina, ktoś jeszcze?
Kraków...
Częstochowa, czyli pod Katowice podpadam (podobno duża konkurencja zawsze tam jest :/)
ale to chyba nie jest tak, że konkretna liczba osób z okręgu tylko też według jakiegoś utworzonego później progu, przynajmniej tak mi się wydaje, czyli wg mojego rozumowania z twojego okregu może przejść 15 osób a z mojego może nawet nikt nie przejść, chyba że się mylę
Nie mylisz się, ale w związku z tym ocena komisji robi dużo, a jak oni oceniają, to już zależy w dużej mierze od ich preferencji..
no niestety :PP

chociaż mi w tamtym roku ustny poszedł lepiej niż pisemny ;p sam się zdziwiłem bo ja się okropnie stresowałem
Mówicie o przejściu do III etapu? Z tego wiem to jest tak, że do centralnego przechodzi 60 najlepszych osób ze wszystkich okręgów, bez względu na to, skąd oni są. No i muszą mieć minimum 50% możliwych punktów, ale jest na każdym etapie... Czyli nie ma generalnie żadnego progu, po prostu - każdy punkt jest na wagę złota :)
No i napisali - próg wyniósł 74 punkty :)
I super... Dostałem się ;D
ja tez;) pisal ktos mature z fr na podst?
ja pisałam w szkole rozszerzenie, a w domu zrobiłam sobie podstawe ;)

wg mnie, słuchania nie różniły sie za bardzo trudnością... jak na podstawe, to były raczej trudne... :)
my nie mielismy mozliwośi rozsz...;/ ale podstawa mnie zszokowała...nie dość że chciało mi się śmiać<kto w ogóle bierze takie tematy?;P> to jeszcze dzwonki co chwile dzwoniły . No i w sumie sie na tym skonczyło ze musialam szczelać bo nie doslyszałam
Czy ktoś już brał udział w olimpiadzie w poprzednich latach i wie może ile trwa ustny i jak to wygląda ? Czy mam sobie przygotowac 10 minutowa wypowiedz na dany temat czy raczej tak luzno ?

ZGADzAM się podstawa byla w miare trudna jak na podstawe słuchanka rozszerzoną zrobiłam z 2 błedami a w podstaiwe miłam więcej co mnei zdziwiło bo podstawa jest wręcz banalna zawsze.
ja w tamtym roku brałem udział w II etapie, nie przeszedłem dalej ale ustny poszedł mi wyjątkowo dobrze (ku mojemu zdziwieniu), u mnie wyglądało to tak: po kolei każdy wchodził (prosili cię, bo po kazdej osobie tam 1-2 minut sobie pewnie omawiali) i ja wszedłem, przywitałem się i od razu zacząłem mówić jakie tematy przygotowałem (te 3 wybrane), i jeden z 2 członków komisji powiedział, że pogadamy sobie o tym i o tym, no i ja trochę pogadałem - zajęło mi to jakieś 8-10 minut max, potem było jeszcze 3 większe pytania + z 10 takich drobnych na jedno zdanie - naprawdę przyjemna rozmowa - nawet coś tam pożartowaliśmy. no i mi podziękowali.
Wokkie dziękuje za odpowiedz (; a czyli bardziej tak pokrótce się mówi na te wybarne tematy . A musialeś mówic na temat tych 3 które wybrałes czy tylko jeden i oni Ci go wybrali ?
może troche nieprecyzyjnie się wyraziłem, mówiąc że zacząłem mówic o tematach jakie przygotowałem miałem na mysli ze powiedzialem im ktore wybralem i komisja wteyd wybrała 1 i na temat tego jednego gadałem z 8 minut - do niego było kilka pytan a część takich nawiązującyh lekko ale bardziej odchodzących od tematu.
z tego co wiem, jak ktos sobie nie za bardzo radził to dopytywali z 2. tematu.
aha rozumiem czyli trzeba przygotowac sie na temat 3 . I potem juz los na loteri który wybiora i ówi się głównie o nim . Spoko to dziękuje (; bo nie maiłam pojęcia jak to wygląda (; A słuchanka jest trudna ? (;
Hej, przyłączam się do dyskusji. Jestem w klasie ILO z okręgu Warszawa, również przeszłam to II etapu z wynikiem 85%. Jeśli chodzi o studia to zdecydowanie medycyna :D Wiecie może jaki był w zeszłym roku najsłabszy wynik osoby która przeszła do III etapu tak orientacyjnie?
ja nie wiem dokładnie ale tak mi się cos kojarzy, że... a z resztą nie będę mówić bo to tak na 20%, ja też biolchem i pewnie medycyna także tą olimpiadę traktuję bardziej jako przygoda - chciałbym bardzo przejść dalej ale głownie zeby zobaczyc poznań i poznać nowe osoby ;) także jakos specjalnie się nie przykładam raczej do tego.
ja też nie jestem zbytnio nastawiona na przedmioty humanistyczne, ale moją pasją są języki obce - uczę się oprócz francuskiego, też angielskiego i niemieckiego a w przyszłym roku planuję zacząć włoski. a chciałabym przejść bo może nauczę się czegoś nowego z francuskiego i to fajna przygoda :D
no to ja, że tak się wtrącę opozycyjnie niż wy ;p przedmioty ścisłe są dla mnei złem wcielonym niczym jądro ciemności ;p A olimpiada bardzo poważnei mimo że chyba mam nikłe szanse, jednakże to moja jedyna szansa żeby dostac się na filologie romańską na UJ, a potem studia w Paryżu <3.
ja myślę o studiach na kierunku zdecccyyyyyyyydowanie ścisłym w Londynie lub Paryżu. chociaż na studia inne niż romanistyka olimpiada nic nie daje, jedynie zwolnienie z matury, bo na pewno nie przyjęcie poza kolejnością.
mademoisellewe, skąd jesteś? jaki okręg?
Na romanistyke ja UJ daje ma sie 100 punktów cyzli jest sie pierwszym na liście , a jako finalista ma sie po prostu 100 procent więc dużo profity bądź co bądź. Z Krakowa (; A Ty?
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 166

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia