Dziwne pytanie ;)

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 161
łapie, tym bardziej, ze robie sobie ksiazeczke z wyd. Omega i mam duze problemy z kazdym dzialem :( co sie u mnie rzadko zdarzalo ...

jestem jednak dobrej mysli, z matematyki nie moglem wyjsc z 50-60 % jak robilem testy, a z tej matury bede mial kolo 90% :)))

i licze, ze zrobia tak latwy francuski jak dali angielski :( malo kto ze znajomych narzekal, wiekszosc zadowolona i licza na wyniki 80% w gore :)

no i samo to, ze probne czesto sa trudniejsze, wiec mysle, ze jezeli sie skupie i zaczne myslec (czego brakowalo na probnej) to zrobie ponad 80% :)

jak czytam rozwiazania, to widze gdzie byl blad, i mowie sobie tylko "noo tak.. wystarczylo przeczytac jeszcze raz" :/ i sie troche obawiam teraz, bo 3 lata nie mialem problemow z czytaniem, pisaniem, gramatyka - troche ze sluchaniem bylo. Teraz widze, ze dziury sa wszedzie ...

no chyba ze Omega dala naprawde trudne testy zeby motywowac :))
niech ktos sie wypowie kto je skonczyl :)
Mnie też już łapie stres, a przed WOS-em i polskim się w ogóle nie stresowałam. Ehh..

Też liczę na to, że dadzą nam łatwą maturę, bo z innych języków ponoć były banalne. Zresztą jak czytam to, jakie mieli wypowiedzi pisemne, to im szczerze zazdroszczę, bo były prościutkie.
opowiadanie na angielskim rozszerzonym to pewnie 16 punktow i w gore :)

nawet rozprawka o dziwo nie wymagala zbyt wielkiego myslenia, a czasem sa tematy nie do ruszenia po polsku :)
dobra przechodze male zalamanie...
wszystkie cwiczenia daje ciala... mam dobre zmieniam na zle, albo odrazu zle zaznaczac :/ nie moge sie na niczym skupic ;/

jakies rady?
Odpocznij:)
Może stworzymy wątek czego ciekawego się dowiedzieliśmy z książek?
noo przydaloby sie

juz cholera nie wiem co robic...

;///

oby jutro bylo lepiej, bo dzis to juz nic nie zrobie dobrze

80% sie oddala ;/

w jaki sposob robicie ze sluchu cwiczenia? zapisujecie slowka, czy wsluchujecie sie najpierw nie patrzac w pytania?
Najpierw pytania i podkreślam słowa-klucze.
nie trać ducha walki, Mateusz ;D;D
Ja ze słuchu zadania robię w ten sposób, że najpierw czytam pytania, a potem nie patrząc na nie usiłuję coś zrozumieć. Przy drugim odtwarzaniu już patrzę na arkusz i zaznaczam..

Będzie dobrze, na pewnoo sobie wszyscy poradzicie, poza mną, hah.
Powodzenia. ;)
niech mi ktos powie ze ksiazka Omegi jest o dosyc mocno zawyzonym poziomie co do matury rozszerzonej to bede szczesliwy ^^ :D

dzis ostatnie dwa sluchania robie, porobie troche gramatyki uzupelnianki... jutro ostatni fakultet to musze przygotowac jakies prezentacje, i jedyne co mi zostanie to te 3 arkusze co sa w omedze zrobic, starajac sie bardzo ^^

hmm slownictwo przeczytam raz jeszcze, gramatyczke, zobacze swoje wypracowania poprzednie i bede musial stanac do walki z wrogiem ^^
tylko nie zapomnij się wyspać. ^^

ja mam dylemat. Nie wiem co jutro robić - czy powtarzać cały dzień prezentację z polskiego, aby już nigdzie się nie zaciąć (polski mam 21 maja), czy poprzeglądać słówka i czasy z francuskiego na pisemną (podstawową)? Co myślicie?
A co do tej książki z Omegi to nie mam pojęcia, jaki jest tam poziom, bo jej nie posiadam. Przerabiałam tylko poziom podstawowy. Ale na pewno dasz radę - wierzymy wszyscy w Ciebie. :) Teraz się jeszcze nie możesz za bardzo skupić, bo masz świadomość tego, jak mało czasu zostało. A jak usiądziesz w ławce i dostaniesz arkusz, na pewno skupienie wróci i nie będziesz już popełniał żadnych błędów. ;)
Arkusz maturalny to nasz sojusznik! /powtórzyć x10/ :)

Na pocieszenie powiem, że niektórzy w ramach odskoczni mają jutro rozszerzony ustny ang.;D
No właśnie nie ma to jak ustny angielski przed ustnym francuskim
pisemnym francuskim
Huh, współczuję i oczywiście życzę powodzenia i jak najlepszego wyniku ;)
uzywacie tyh wszystkich trybow, czasow roznych podczaas prezentacji? nie moge znalezc nigdy momentu na wrzucenie trybu, albo pomieszac ladnie czasow zeby to brzmialo ladnie :( jakies rady?
Jak przechodzisz do poszczególnych myśli w prezentacji to używaj Avant tout, il semblerait que + S i następnie kolejna myśl od ładnego wstępu:)
o..nie tylko ja się stresuję, jak widzę.. szczerze mówiąc to ja już praktycznie nic nie powtarzam.. Od tygodnia mam taki stan, że jak tylko widzę jakąś maturę to mam odruch wymiotny- za dużo tego tłatajstwa mi się przed oczami szwędało przez ostatni czas. Mówmy więc sobie-BEDZIE DOBRZE a jak nie będzie to i tak BĘDZIE- i moze jakos przeżyjemy.. moze..
Angielski może mi nie pójść, ale jeśli francuski mi nie pójdzie to będzie kaplica:( To tak jakby mi serce pokroić na kawałeczki:(
wiesz, ze mam podobnie.. anga ucze sie duuuzo dluzej, ale od 2 lat jestem silnie emocjonalnie zwiazana z francuski. Kazdy mi mowił, ze prze 2 lata nie dam rady tak się nauczyc jezyka zeby w ogole zdac go na R a ja sie uparłam, ze dostane sie na studia lingwistyczne.. i oto moja wielka proba.
Mam ważne pytanko.. Chodzi o liczenie słów w pracach pisemnych.. W sumie nie wiem już, jak trzeba liczyć, więc napiszę jakiś tekst i jeśli ktoś by mógł, to niech mi napisze, ile jest tu słów. ^^

Je voudrais visiter la Paris car c'est une ville très belle. J'y aimerais voir des monuments qui sont très connus dans le monde entrier. Je voudrais aussi connaître la culture de la France. à Paris je pourrais améliorer ma connaissance de la langue française..

Tutaj są: 44 słowa?
visiter Paris (bez la)
c'est une très belle ville
tak :) 44 slowa

zobaczymy, jakies latwe opowiadanko jutro - cos w stylu 'dimanche au supermarche'

gramatyka w stylu tej z probnej

sluchanie mogloby byc latwiejsze niz to drugie cwiczenie z probnej...

czytanie zawalilem z wlasnej winy, robilem ostatnio w domu ten arkusz z probnej to juz lepiej sporo mi poszlo ^^
dzięki. :*
ja chyba slepy jestem :(
przejmuje sie za wczasu ;/

czytanie mi idzie gorzej od sluchania... to normalne?
bywa i tak. ^^ Mi jednak gorzej idzie słuchanie, niż czytanie. :p
A tak w ogóle, to już jutro piszemy, aaa.!

Ja niestety zawaliłam, miałam się pouczyć słownictwa jakiegoś, ale wyszło na to, że do niczego nie zaglądałam, tylko zajęłam się pracą z polskiego. ;/
ja ide zaraz sie przejsc z psem odswiezyc, wroce zrobie dwa ostatnie arkusze z ksiazki i popatrze na schemat pisania pracy, ostatnie spojrzenie na gramatyke i spac :)
huh, u mnie pada deszcz, więc nawet nie mogę nigdzie wyjść. Idę się papieroskiem zrelaksować, hah. ^^ I chyba nie będę zaglądać do niczego, bo i tak mi to nic nie da.. W sumie zdaję podstawę, więc nie muszę znać tych wszystkich czasów etc. :p

POWODZENIA WSZYSTKIM ŻYCZĘ! :)
i mocno 3mam kciuki. :)
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 161

« 

Programy do nauki języków

 »

Studia językowe