Olimpiada

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 816
poprzednia |
Witam.
Ma może ktoś jakąś stronkę z wymaganiami na olimpiadę do liceum? Bardzo potrzebuję a nie potrafię znaleźć... Tzn jest tego pełno ale nie jestem pewna czy któraś z tych stron jest na 08/09.. Jeśli ktoś ma jakieś informacje bardzo proszę o pomoc! ;)
Na 08/09 jeszcze nie ma, bo przeciez nie zaczal sie jeszcze rok szkolny (z tego co pamietam oglosili ja pod koniec wrzesnia lub na poczadku listopada) . Ale pierwsza i wiarygodna strona jest ta:
http://www.af.gda.pl/content/index13.php
oni pierwsi podadza informacje na ten rok:)
Pozdrawiam Kinga
ahaa, bo coś koleżanka mówiła o olimpiadzie z angielskiego, że są duuuże wymagania i zaraz pomyślałam o olimpiadzie z francuskiego:P dziękuję bardzo za stronkę;)
Pozdrawiam!
Faktycznie, coś koło września się dostaje te informatory. Ech, troszkę nostalgia mnie ogarnia, jak myślę, ze w tym roku juz nie dane mi będzie spróbować poprawić swój wynik. I że czekają nowe wyzwania ( w domyśle studia). Pamiętam to wszystko i jak teraz to wspominam to sobie myślę- nawet te przygotowania miały swój urok i nawet ten stres, nerwy, czekanie na wyniki, a potem podróż do Warszawy, kolejny stres i czekanie...Oui, c'était tout simplement exceptionnel:) Et bonne chance dla następnych olimpijczyków!
Ja byłam na olimpiadzie w gimnazjum i również miło wspominam całą naukę tego pięknego języka:) Teraz chciałabym spróbować w liceum...wiadomo, że w 1 klasie,do której właśnie pójdę nie mam szans ale chcę już zobaczyć jak to wszystko wygląda:D a skoro pisałaś olimpiady to może posiadasz jakieś arkusze lub coś takiego?
Pozdrawiam:)
tu jest pare arkuszy: http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=libellule
aa no tak choomik... Dziękuję :)
a ja mam pytanie:
jak ma wyglądać wiedza z literatury francuskiej na 2 i 3 etapie?
trzeba przeczytać/znać treść wszystkich wymienionych dzieł na w. podanej stronie? (tej z gdańska)??
bo myslalam o olimpiadzie, ale jak trzeba coś czytać i później sie wypowiadać czy cos;/

jak to jest w drugim i 3 etapie? sadzilam, ze po prostu dadza temat i trzeba bedzie go rozwinąć....
Z każdego działu, tj. literatura Francji, historia oraz cywilizacja masz po 4 zestawy a w każdym po 5 tematów. Na drugi etap wybierasz z każdego zestawu po JEDNYM temacie. Jeśli chodzi o ostatni etap, to tam wybierasz jeszcze dodatkowo po jednym temacie z każdego działu.
Ahhh, notre olympiade:)) Kto z Was bierze udział w przyszłym roku? Ja na 100% z zamiarem zostania finalistką a najlepiej laureatką;)) Faaaaajnie by było:) Pierwszy etap to jest jakoś tak w listopadzie, nie?
Bisous,
Anne
ja też mam zamiar brać udział..tylko że to będzie moja pierwsza w liceum więc nie liczę na jakiekolwiek osiągnięcia ale kiedyś trzeba zacząć:)
Ja też biorę udziała w olimpiadzie:)))
pozdrawiam!
Zazdroszczę wam trochę, ja już nie mogę... No ale cóż, teraz czekają mnie studia romanistyczne, a to chyba jeszcze cudowniejsze. W każdym razie z nostalgią wspominam moje przygotowania, to było coś niesamowitego. Zyczę wam- tak, tak, już teraz- powodzenia i byście osiągnęły wymarzony cel!!
no to my możemy tylko NIE podziękować ;P:)
A ktoś z Was będzie się wybierał do Łodzi na następne etapy?
Oj, ja też bardzo zazdroszczę. Mam książkę z testami z olimpiady francuskiej z lat 1977-1992 I,II,III stopień wraz z kluczem (wydawnictwo C&D). Gdyby komuś się mogła przydać to podaję maila [email]
Witam wszystkich serdecznie xD

W tym roku planuję wziąć udział w Olimpiadzie, jednak startuję po raz pierwszy i nie wiem od czego zacząć się przygotowywać, z jakiego zakresu materiału..czytałam, że na I etapie ma być tekst, wg którego trzeba odpowiedzieć na pytania..czy trudne są te teksty? Uczę się francuza od 4 lat i wciąż mam wątpliwości czy startować, jednak kiedyś trzeba spróbować..
Czy ktoś mógłby mi dać jakieś wskazówki? ;)
Aha, zapomniałam dodać, że jestem w pierwszej klasie liceum..
Salut;))
Miło powitać kolejną olimpijkę;D Generalnie na etapie szkolnym jest tekst, do którego masz pytania (w zeszłym roku było chyba coś o gazetach, telewizji, o mediach, jeśli dobrze kojarzę), w każdym razie był łatwy:) są też zadania typowo gramatyczne, ale i słownikowe (dokładnie Ci nie napiszę, co było ostatnio, bo nie pamiętam, czy to było na 1, czy na 2 etapie...). Poprzypominaj sobie też różne idiomy, jakieś związki frazeologiczne, przysłowia, bo też bywają. No i jest oczywiście wypracowanie (w zeszłym roku na etapie szkolnym trzeba było napisać list do jakiegoś pisma i napisać, że Twoja koleżanka/Twój kolega się dziwnie zachowuje, czy coś takiego. Pamiętam, że pisałam tam, że moja kumpela próbowała podciąć sobie żyły, co moją Sorkę trochę zszokowało, ale uznała to za dość oryginalne;p).
A, i na pierwszym etapie nie ma słuchania, jest na drugim. Nie jest tak, że puszczają tekst z płyty, tylko jest on czytany 2 razy przez 2 osoby. (Chyba zawsze tak jest, przynajmniej jak ja byłam to facet i babka czytali tekst:))
Dziękuję Ci bardzo za informacje xD Trochę się tego wszystkiego obawiam, ale jak nie spróbuję, to będę żałować ;)))
Nie bój się, będzie dobrze!!! dasz radę:)) A z jakiego miasta jesteś?
Z Krakowa ;D
Aha;)) Ja z Kutna. Poszperaj sobie w chomiku, tam gdzieś powinny być przykładowe olimpiady;)) Z jakich książek się uczysz/będziesz uczyć do olimpiady?
ja też w pierwszej liceum jestem i też mam zamiar startować.. nie wiem czego się w sumie uczyć...z czego...a macie może jakąś ciekawą 'literaturę' która dobrze przygotuje? Gramatyki, idiomy i różne takie jakiś konkretnych wydawnictw?
Pozdrawiam ;)
Salut:)) Avez-vous déjà commencé à vous préparer pour l`olympiade?
witam,

mam pytanie. Czy ktoś z Was wie może od ilu procent przyjmują do drugiego etapu? Wiem, że to zależy od rocznika itp. itd. ale tak mniej więcej wie ktoś może ile trzeba mieć? 80? ponad 80?
Bo robiłam jakąś i miałam 77% i się zastanawiam czy miałabym jakieś szanse z podobnym wynikiem;)

z góry dziękuję za odpowiedź!
Slt;) I jak nastroje na tydzień przed olimpiadą?
To będzie moja pierwsza, bo francuskiego uczę się gdzieś od połowy poprzedniego roku szkolnego, więc mam u nauczyciela taryfę ulgową, ale rozwiązyałem testy z poprzednich olimpiad i nie było najgorzej. A co do nastroju, to im bliżej, tym więcej nerwów :P
też się troche denerwuje ;d ale z czego sie przygotowujecie?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 816
poprzednia |

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia