MATURA 2010

Temat przeniesiony do archwium.
301-330 z 371
mademoiselle, z ciekawości zapytam czy wiesz może jakie są mniej więcej progi na warszawską romanistykę?
Wszyscy liczą, bo taki jest wymóg przy sprawdzaniu i specjalna rubryczka do której trzeba wpisać liczbę.
nie wiem, bo w tym roku zmieniły się zasady rekrutacji
myślę, że 80% trzeba mieć ze wszystkiego, ale to są tylko moje przypuszczenia
rok temu liczył się tylko francuski i było więcej miejsc
na pewno mam jeden błąd ze słuchania (nieszczęsny przykład z miastem) i z gramatyki
Wybierasz się na jakiś drugi kierunek? :)
zgadza się:)
a jakie powinny być odpowiedzi w pierwszym słuchaniu?
o ile zmniejszyli liczbę miejsc na warszawską romanistykę?:
A na jaki? :) Będziesz ciągnąć oba?
na UW jest w tym roku 40 miejsc, a jeszcze w ubiegłym roku było 70 (oczywiście dla osób, które zdają rozszerzony francuski)
Natomiast od tego roku będzie jeszcze 30 miejsc dla osób, które nie zdawały francuskiego. Czyli zdawały inny język niż francuski (zatem nauka francuskiego od podstaw)
sluchajcie mi sie wydaje ze progi spadna z racji tego liczy sie tyle przedmiotow. Rok temu przyjmowali osoby które mialy nawet 77 % jak i nie mniej, wiec myslicie ze w tym roku bedzie trzeba miec 80 i to ze wszytkich przedmiotow ktore sie licz do rekrutacji? szczerze w to watpie :)
Fajnie, że jest taki podział. W Krakowie tego nie ma, co według mnie jest odrobinę niesprawiedliwe. ;)
A co się liczy przy rekrutacji?
Jeszcze sama nie wiem co robić. Myślę o zmianie na Lingwistykę, ale z drugiej strony szkoda mi Romanistyki. Jestem bardzo zadowolona z Romanistyki na UW, z kolei szkoda mi marnować angielski, którego uczyłam się od dziecka i znam dosyć dobrze. Z drugiej strony na Lingwistyce siłą rzeczy tak wnikliwie nie pozna się języka. Tak mi się przynajmniej wydaje.
5% matma, 10% język podstawowy, 15% polski, 70% franc rozszerzony
https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=DZ-FL-R
mi sie wydaje ze prog bedzie ok 70, moze nie ten pierwszy ale tak mi sie wydaje dawajcie swoje propozycje bedzie wiecej? ;>
może być więcej, bo jest mało miejsc
ale w tym roku dużo mniej maturzystów zdawało maturę....też wydaje mi się,że próg koło 80% jest całkiem realny.
No cóż, życzę Ci powodzenia. :) Ja się dostałam na romanistykę, ale jednak stwierdziłam, że za dużo już francuskiego w moim życiu. :P
a wiesz może ile osób zdawało rozszerzony francuski w tym roku?
Całkiem niezła jest ta rekrutacja. :)
mademoiselle a ile sobie liczysz ok. z ang R ;>
Z kolei ja się tym językiem pasjonuje i pomimo wielu godzin na UW mogłabym mieć jeszcze:) (może to głupio brzmi, ale naprawdę tak czuję) Uważam, że te osoby, które trafiają na kierunek zgodnie ze swoimi zainteresowaniami mają szczęście, ponieważ znam ludzi, którzy tylko znaleźli się na jakimś kierunku przez przypadek i się męczą. Nie ma sensu studiować dla studiowania.
1023;p wiesz może jak było w zeszłym roku?
a ogólnie francuski zdawało ok. 1% maturzystów.
92%
oczywiście chodzi mi o ang
czyli chyba 70 osób mniej niż w zeszłym roku;) O ile dobrze pamiętam
jeśli chodzi i dzisiejszą maturę to co powinno być w ostatnim zadaniu w przykładzie z que, quelle itd.?
ja mam que,ale to raczej strzał....
quelle
Temat przeniesiony do archwium.
301-330 z 371

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa