POLACY WE FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
1051-1080 z 1107
Witam, niedawno przeprowadziłam się niedaleko Tuluzy (Montauban), szukam pracy i rodaków, którzy tak jak ja próbują się tu odnaleźć.
Witam, pracuje 18km od Agen w strone Villeneuve-sur-lot, chetnie poznam polaków z tych regionów ; Tomek
Informacje
Ruszamy z powrotem z polskimi imprezami po udanym ostatnim eventie grudniowym . Przyponinam bylo nas 40 osob. Wszyscy juz wrocili ze swiat wiec czas na zabawe. Prosze zaprosic jak najwiecej osob aby moglismy ta grupke rozszerzac z imprezy na impreze. Albo podzielic ten link na polskich stronach . Tym razem syrius , na péniche ... Uwaga w sobotni wieczor jest bramkaz , wiec tenue correcte messieurs ;) ... Parkiet jest duzy wiec wszyscy sie pomiescimy i troche potanczymy ;) .... Adres 4 quai augagneur > duzy czarny péniche ... Czekamy na siebie przed clubem

Oczywiscie Lyon :)

Zapraszamy wszystkich. Grenoble, Chambery juz ma swoja delegacje :)
24 stycznia godzina 21h30 przed klubem
Witam,
Szukam pomocy w znalezieniu pracy w Toulon lub okolice. Juz mieszkalam w tym mieście i chciałabym wrócić tylko jest problem z pracą. Moim problemem jest język, mówię tylko płynnie po angielsku. Proszę o kontakt jeżeli ktoś się oriętuje w temacie praca w Toulon. Z góry dziękuje
Witajcie. Jestem we Francji od niedawna i mam pytanie. Co warto przywieźć rodzinie w Polsce w formie prezentu? Oczywiście, żeby zrobiło wrażenie i nie zniszczyło finansowo? ;-)
Ja kupowałam takie kosze ze słodyczami, kawą, alkoholem. Ale zamawiałam to w Polsce. Po prostu produkt wygląda na światowy.
Chciałam przywieźć moi rodzicom ślimaki i kilka smakołyków, które nie są u nas znane... Rodzice mnie wyśmiali.
Oni ślimaków do ust nie włożą ;-)
Chyba domyślam się o co ci chodzi, pokażesz zdjęcie? Inna sprawa - czy to jest atrakcja? Bo skoro można to normalnie kupić w Polsce to chyba wielkiego szału nie ma, prawda?
Witam jest ktos z okolic la rochelle? Pozdrawiam;)
osobiscie wolalabym dostac buteleke szampana czy dobre wino ,slodycze to cos okropnego dawac na prezent bbrrr
W którymś koszyku tam była alkohol. A zresztą - kupowanie samej flaszki to pójście na łatwiznę, no chyba że chodzi o to, żeby bliscy się przekonali jak niedobry jest francuski szampan :D
prawdziwego szampana nie kazdy sobie pozwoli za taka cene jak my we fracnji kupujemy to po pierwsze, a po drugie nie ma gorszej rzeczy jak stawianie wina musujacego za 13zl z biedronki i mowienie ze kupili szampana sylwestrwego.Chyba roznice widac od razu .Nadal przystaje na dobrej butelce ,nie mowie o byle jakim akolholu.
Cytat: aniakl
nie ma gorszej rzeczy jak stawianie wina musujacego za 13zl z biedronki i mowienie ze kupili szampana sylwestrwego.

Znam wiele gorszych rzeczy, niż "stawianie wina musującego i nazywanie go szampanem".
Morpheuss
06 sie 2014
Je m'appelle Milo, j'ai 24 et je suis Polonais vivant a l'est de la Pologne. Je voudrais trouver qqn qui peux m'aider avec m'apprendre de francais.

ucz, ucz sie jest co poprawiac
Cytat: aniakl
ucz, ucz sie jest co poprawiac

2 uwagi:

1). O nauce właśnie jest cytowany przez Ciebie post;
2). Co to ma wspólnego z tematem "Polacy we Francji"?
Cześć,jest ktoś z Grass lub gdzies w okolicach.Jestem tutaj z dziewczyna i chetnie poznamy kogos z kim mozna porozmawiać spotkac sie .
Czesc mp602 ;) ja tez mieszkam z dziewczyna w grasse, chetnie sie spotkamy z wami ;) jak cos, dajcie znac tutaj na forum, potem mozemy wymienic sie adresami email .. pozdrowienia !
Witam wszystkich rodaków.Szukam osób mieszkających w Grasse lub okolicach.Mój e-mail. [email]
Chcę się osiedlić w tym rejonie.
Pozdrawiam serdecznie.
Irek
Mam na imię Kamil, mieszkam w Colmar, Alsace (68) i szukam rodaków. Piszcie tutaj albo na [email] pozdrawiam
witam sa moze polacy w Nicei lub okolicy?
Witam wszystkich serdecznie mam na imie Daniel 31 lat mieszkam i pracuje w miluzie'poznam kobiete na wspulne wypady na miasto kawka piwko [email] pozdrawiam
Dzien dobry, czy jest ktos z Libourne ?
Witam sa moze w Nicei polki chcace wyjsc na kawe plaze piwo pozdrawiam
Dziewczyny szukaja dziewczyn chlopaki kolegow a ja chociaz jestem facetem to szukam dziewczyny do pogadania do wyjsc na miasto. Mieszkam na La Défense od ponad 20tu lat i raczej mozna ze mna porozmawiac o ciekawych rzeczach. Mam nadzieje.
Waclaw
Witam wszystkich rodaków.
Jestem przedsiębiorcą z Polski i poszukuję chętną osobę do pracy dorywczej (1 raz w tygodniu) w branży motoryzacyjnej. Miejsce pracy to okolice Persan (95).
Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: [email]
Pozdrawiam
Witam. Jest ktoś może w Belfort lub w okolicy?
Witam. Ja jestem od niedawna w Belfort. Chetnie poznam kolezanki z okolic. Pozdrawiam
Witam, czy jest ktoś z Mulhouse lub okolic i chętnie pozna nowe osoby?
Siema przyjechalem do pracy jestem tu od tygodnia mieszkam w Seguret. Chetnie poznam kogos z okolicy. Moj email [email] Jesli ktos ma ochote pisac.
Witam, jestem au-pair w Carcassonne. Zostaje tu do czerwca, gdyby ktoś miał ochote prosze o kontakt : [email]
Temat przeniesiony do archwium.
1051-1080 z 1107

 »

Pomoc językowa