POLACY WE FRANCJI

Temat przeniesiony do archwium.
511-540 z 1107
Chcilabym zapytac jak dziala system opieki zdrowotnej we Francji.
Planuje zamieszkac na stale we Francji, z moim chlopakiem Francuzem. Poki co nie bede miec pracy ani nie bede studiowac. Czy istnieje mimo wszystko jakis sposob na uzyskanie carte vitale i securite sociale?
hej,
Nie da rady uzyskac carte vitale ani secu za darmo jesli sie nie pracuje, musisz pokazac umowe o prace na co najmniej 60 godzin miesiecznie, wtedy masz prawo. Jedynym sposobem jest zwrocenie sie do prywatnego ubezpieczyciela, ktoremu trzeba bedzie zaplacic okolo 25[tel]euro za 'droit a la securite sociale', ale uwaga, nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe to robia
Pozdrawiam
Hej jak sie nie myle to chlopak moze "zglosic" Ciebie ze zyjecie razem i jako konkubinę Cie ubezpieczy o ile on pracuje. Pozdrawiam :)
Witam. Szukam rodaków mieszkających w Lille lub okolicach. Moj e-mail [email] Piszcie:) Pozdrawiam. Karolina.
Witam! Szukam kontaktu z osobami zamieszkującymi Niceę i okolicę. Pozdrawiam:)
Witam ! W przyszłym roku zamierzam przeprowadzić się gdzieś na południe Francji .Może jakieś informacje odnośnie rynku pracy zakupu nieruchomości , edukacji dzieci wiek gimnazjalny ,
no i w ogóle jak tam żyje się polakom
HEJ LUDZIE MIESZKAM W 60 OKOLICE COMPIENGE CHETNIE NAWIAZE NOWE ZNAJOMOSCI. szukam tez korepetycji albo jakiegos kursu francuskiego pomozcie dzieki pozdrawiam rodakow
Witam, mieszkam w Libourne koło Bordeaux od ok 3 miesięcy, chętnie nawiąże jakieś znajomości z rodakami... marta [gg]
edytowany przez marta2911: 17 lis 2011
odezwij się na maila [email] Pozdrawiam Janusz z Les Herbiers
Witam! Obecnie mieszkam w Agen i chętnie nawiąże kontaktu z polakami mieszkającymi w departamencie Lot-et-Garonne. Także okolice Bordeaux i Tuluzy.
Mój mail: [email] :)
edytowany przez nithaell: 24 lis 2011
Hej:) Mieszkam wraz z kilkoma innymi polakami w Dreux w departamencie Eure-et-Loir (28), z chęcią poznamy rodaków. Jeśli macie ochotę piszcie 4[tel]lub mail [email]
Pozdrawiam Ewelina:)
Siema wszystkim. Mieszkam w okolicach Chambery (73)chetnie spotkam sie z Polakami mam 22 lata Jacek . [email] Pozdro:D
witam mam na imię Piotrek mieszkam w metz razem z dziewczyną ma na imie Ania szukamy prawdziwych przyjaciół , a nie tych zazdrosnych huj wie o co pozdrawiam poczta [email]
edytowany przez Piotrek1977: 25 gru 2011
Cytat: Piotrek1977
witam mam na imię Piotrek mieszkam w metz razem z dziewczyną ma na imie Ania szukamy prawdziwych przyjaciół , a nie tych zazdrosnych huj wie o co pozdrawiam poczta [email]
Mieszka ktoś w okolicach Lyonu?
ja bardzo chcę wyjechać do franacji i zacząć tam prace tylko nie wiem od czego zacząć?? czy są tam potrzebne jakieś formalności ??jak to wygląda
Cytat: nieboska
jak nie masz karty hmm bedzisz musial zaplacic i jak dostaniesz numer karty to poprostu wyslesz do ubezpieczenia rachunek i wtedy dostaniesz zwrot .Na sama karte dostaniesz jakies 60%zwrotu . Taki racunek mozesz przeslac do 6miesiecy do sécurité social. Tak ze musisz pomyslec o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia "mutuelle" placisz ale reszte zwracane ok 20-35 euros/miesiac itd.Mowisz zepsul ci sie zab hmm jak zwykla plomba to ok 80 euros moze kosztowac to zalezy co ci sie zepsulo bo jak trzeba bedzie leczyc kanalowo hmm to chyba drozej a jak wchodzi w gre koronka to ok. 800euros jedna (i tu od razu powiem ze to lepiej robic w polsce i wziasc rachunek ,bardzo sie oplaca taniej i wszystko zwracane mialam )
witaj nieboska .Piszesz zeby wziąść rachunek od dentysty w Polsce.A co dalej z tym rachunkiem.Gdzie go przedstawić aby dostać zwrot,bo o ile zrozumiałam mogę dostać go z francuskiego ubezpieczenia.Dodam że mam kart vital bez dodatkowego mutuella.
hej mieszkam w houilles na rerze A spotkala bym sie z kims ciekawym i pogadala mam 21 lat Kasia :) moje [gg] moj e mail [email]
Cytat: Kajunia565
hej mieszkam w houilles na rerze A spotkala bym sie z kims ciekawym i pogadala mam 21 lat Kasia :) moje [gg] moj e mail [email]

Wybieramy się 18.01 na na koncert Czesława w Paryzu może masz ochotę pójść z nami? Podaję linka http://www.koncertomania.pl/koncert/174489/czeslaw-spiewa-paryz-17-[tel].html tylko trzeba wcześniej zarezerwować miejsce...
Witam
Jestem z dep 39 a dokladnie Lons-le-Saunier,
poszukuje znajomych by czasem pogadac, spotkać się na kawę
oraz kogoś do pomocy nauki języka przy okazji

mail: [email]
Witam. Mój mąż pracuje we Francji juz 3 lata. Mam zamiar w czerwcu dojechać do niego z dziećmi w wieku 13 i 2 latka.Chcemy zamieszkać w okolicach Libourn. Czy może mi ktoś pomóc co mamy robic ze szkołą dla starszej córki.POMOCY. Zgóry dzięki.
Cytat: mmika78
Witam. Mój mąż pracuje we Francji juz 3 lata. Mam zamiar w czerwcu dojechać do niego z dziećmi w wieku 13 i 2 latka.Chcemy zamieszkać w okolicach Libourn. Czy może mi ktoś pomóc co mamy robic ze szkołą dla starszej córki.POMOCY. Zgóry dzięki.

...dzwon! =)

Collège Eugène ATGET
14, rue Abel Boireau
33500 Libourne - tél. [tel]
Site internet

Collège les DAGUEYS
avenue François Mitterrand
33500 Libourne - tél. [tel]
Site internet

Collège Marguerite DURAS
13, avenue François Mauriac
33500 Libourne - tél. [tel]
Site internet

... albo powiedz to ya zadzwonie... ;)


Ale mamy problem z językiem.Córka teraz w Polsce chodzi na kurs języka ale mam obawy czy to wystarczy jak sobie da radę tam w szkole?
z tego co piszesz zdecydowaliscie juz dawno ze chcecie zyc we francji ...nie czas na obawy teraz wlasnie jak juz wszystko zdecydowaliscie ,latwo napewno nie bedzie nikt tego wam tu nie napisze ,ale mysle ze problemy sa do przeskoczenia i musicie sie uzbroic w dluga i cierpliwa prace nad jezykiem zdobyciem pracy itd itp .... corce bedzie ciezko ale sobie poradzi i jeszcze skonczy dobra wyzsza szkole jestem pewna tak ze bez obaw ,polskie dzieci maja wysoki poziom i swietnie sobie radza w szkolach ,tak ze nie boj sie ,bedzie dobrze
Maż jest na kontrakcie już rok na czas nieokreślony także z pracą nie ma problemu.Szukamy jeszcze tylko mieszkania w okolicy Libourn bo firma jest w Bordeaux.
Cześć
Mam pytanie i prośbę czy nie wie ktoś pracy mam duże doświadczenie przy budownictwie drewnianym schody domki altany i podobne. Jeżeli ktoś wie jakieś oferty to byłbym zaiteresowany i proszę o kontakt na mail [email]
Hej! Czy ktoś ma do oddania kociaka bądż zna osobę która szuka domu dla kotka?

Zostawiam swój mail: [email]

Paryż i okolicę.

Pozdrawiam:)
Witam ! Mieszkam w Grasse , gdyby ktoś miał ochote wyskoczyć na bro , albo pośmigać na rolkach to jestem jak najbardziej za ! XD GG : 96971710
Cytat: agniecha2
witaj nieboska .Piszesz zeby wziąść rachunek od dentysty w Polsce.A co dalej z tym rachunkiem.Gdzie go przedstawić aby dostać zwrot,bo o ile zrozumiałam mogę dostać go z francuskiego ubezpieczenia.Dodam że mam kart vital bez dodatkowego mutuella.
musisz wziąść z security taki papier o nazwie "Soins reçus à l'étranger" wypełnić go i dołączyć oryginał faktury i dostaniesz zwrot oczywiście nie całkowity ale zawsze coś. Ja tak robię i zawsze dostaję zwrot. Potem to zanosisz do nich bądź wysyłasz pocztą. Papierek ten można pobrać z ich strony i wydrukować (na samym dole strony) http://www.ameli.fr/assures/droits-et-demarches/a-l-etranger/vacances/vous-partez-en-vacances-en-europe.php
Temat przeniesiony do archwium.
511-540 z 1107

 »

Pomoc językowa