firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
1081-1110 z 1122
natedog, kazda domowke dojazd liczysz od najbizszego gabinetu? a jak masz dwie na tej samej ulicy? jak fakturujesz?
Byliscie moze na Reeduca w Paryzu?? Jak wasze wrazenia? ja bylem i mam wrazenie ze strasznie duzo badziewia sie sprzedaje, momenami to czujesz sie jak na odpuscie. Dziwne przyrzady nie wiadomo do czego jak z Tv marketu, poduszki, fotele masujace szok ! A Francuzi chwala siewysokim poziomem medycyny :) .
do aider,
poniewaz nie posiadam wlasnego gabinetu, (moja dzialalnosc mam zarejestrowana na moj adres domowy) wiec na wizyty domowe do pacjentow startuje z mojego domu.
Vega automatycznie dolicza mi 2.5Euro dodatku za seans. Nie bawie sie w jakies "indemnite km". Nie zdarzylo sie jeszcze tak abym mial dwoch pacjentow na tej samej ulicy. Mialem natomiast sasiada z naprzeciwka, do ktorego chodzilem na piechote 30m.
Dodatek za wizyte domowa moze czasami wynosic tez 4€
https://www.ameli.fr/ain/masseur-kinesitherapeute/exercice-liberal/facturation-remuneration/tarifs/prise-charge-domicile
tylko trzeba uzyc odpowiedniego skrotu. Wtedy zamiast klikac w kratke "à domicile" wpisujesz w rubryke cotation np. AMS9,5+IFO lub AMK+IFP. Wazne zeby sie nie pomylic, np AMS9,5 nie jest kompatybilny z IFN itd.
mialo byc AMK8+IFP
thogo, ogolnie 4 euro jest dla aktow Neurologia, Pneumo, Ortopedia pooperacyja - dawniej do 30 dni od wyjscia z kliniki teraz to przedluzyli. Jesli wykraczasz poza swoja Commune naliczasza jeszcze IK. natedog Ty tego nie robisz bo u Was jest dosc geste zaludnienie, krecisz sie pewnie caly czas w swojej Miejscowosci, a jak pojedziesz poza to wpadasz na inny gabinet. U mnie w Bretanii IK mi sie ladnie sumuja na koniec miesiaca :) tyle ze duzo czasu trace czasem na przemieszcznie sie.
Dokladnie tak. U mnie jest nawet bardziej interesujaco bo obowiazuje IK montagne, mimo ze teren w zasadzie plaski, jedynie obrzeza kilku miejscowosci zahaczaja o gory. Ja jednak ograniczam coraz bardziej domicile. I tak jestem jednym z ostatnich, ktorzy jeszcze jezdza do pacjentow. Wiekszosc kiné w okolicy zaprzestala juz calkowicie.

Mam pytanie. Niedawno wprowadzono jednorazowy dodatek FRD1 w wysokosci 100€ za zajecie sie pacjentem, ktory wychodzi ze szpitala po udarze, wazne zeby bylo napisane na skierowaniu, ze chodzi o AVC.
Wiecie czy jest jakis limit czasowy miedzy koncem hospitalizacji a terminem pierwszej wizyty u kiné?
zdarza mi sie jechac nawet 15km do pacjenta, ale wowczas mam juz kilku z rzedu w okolicy.
zazwyczaj tylko klikalem 'a domicile' i automatczne sam dolical mi 2,5Euro.nie bawilem sie w te IK bo wydaje i sie to strasznie skomplikowane!!
po waszych wpisach zdecydowalem sie dokladnie przeczytac ten podany link z AMELI i zmodyfikowac kilku moich pacjentow..
ale teraz pytanie, czy dodaktowo gdzies wpisujecie odleglosc w km od gabinetu do pacjenta?
do Togho,
skopiowalem bezposrednio ze strony:
La prise en charge rapide à domicile liée à un accident vasculaire cérébral (AVC), forfait FRD
la prise en charge rapide (dans un délai de 3 à 4 jours), initialement à domicile, pluri-hebdomadaire ;

a jasli chodzi o zwykla marszoterapie poza limitem mojej gminy, to jakie kody podajecie?
AMS8+IF? czy AMK8+IF??
Kiedy zaczynalem przygode z liberalem tlumaczono mi ze AMS tylko z 7,5 i 9,5 Wszystko pozostale to AMK i tego sie trzymam.

W zakladce gdzie wpisujesz dane kontaktowe pacjenta, pod nr telefonow jest rubryka "IK facturables". Ja uzywam "en montagne" bo mieszkam w gorach, region paryski to raczej bedzie "en plaine". (Chyba ze dojezdzasz do pacjenta na nartach to wtedy trzecia opcja :) Ktos to w ogole stosuje??)
Liczba ktora nalezy wpisac to ilosc km pomnozona prze 2 (bo liczymy dojazd tam i z powrotem) od czego odejmujemy 4. Czyli przykladowo jesli odleglosc domu pacjenta od gabinetu wynosi 8km nalezy wpisac 12 bo 8*2-4=12. Jesli 3km to wtedy tylko 2 bo 3*2-4 itd.

Stosuje sie to dla kazdego pacjenta z osobna, nawet jesli kilku mieszka blisko siebie (ale nie pod tym samym adresem) i wszystkich odwiedzasz za jednym wyjazdem. Tak powiedziano mi kiedys w CPAM ale nie mam tego na pismie.

Osobna kwestia to owa nieszczesna regula najblizszego gabinetu o ktorej wspomnial aider. Teoretycznie nie mozesz naliczyc wiecej km niz wynosi odleglosc domu pacjenta od najblizszego gabinetu kiné, chyba ze pacjent podpisze oswiadczenie, ze w blizszych gabinetach mu odmowiono.
WYdaje mi sie jednak, ze przy malej ilosci wizyt nikt nie powinien robic problemu, ale to tylko moja prywatna opinia, do niczego nie namawiam:)

Przypuszczam ze regule te wprowadzono bardziej ze wzgledu na pielegniarki, niektore mocno przeginaly. W mojej okolicy np. rejestrowaly dzialanosc w miejscu oddalonym o ok. 20km od wiekszosci pacjentow, a jesli do czesci z nich jezdzily bywalo i 4 razy dziennie, to zarabialy na tym krocie. Nie wiem dokladnie ile, pamietam jak kilka lat temu znajomy pielegniarz skarzyl mi sie musial doplacic ponad 30 tys € régularisation dla urssaf... Wiec zarobki mial nieporownywalne z naszymi.
czyli do kazdego pacjenta do ktorego dojezdzam mam wklepac ta odleglosc w km 'IK en plaine' tam gdzie mi wskazales?
czy oznacza ze do tej pory jak tylko klikalem kwadracik 'a domicile' pod data skierowania to nic mi nie doliczalo bo nie podawalem ilosci km?
ciagle sie czegos nowego ucze.. ;)
dzieki za podpowiedzi!!
Tak, samo klikniecie w domicile dodaje do faktury tylko "D" (lub IFD) platne 2,50€

Kilometry dla okolicznych gmin mozesz tez wpisac do ustawien vegi. Klikasz kolejno: outils, fichiers, codes postaux - villes, wybrana miejscowosc, autre action, modifier, ilosc km wg wzoru ktory podalem, valider. Wtedy za kazdym razem po wpisaniu miejscowosci w dossier pacjenta kilometry sie pojawia automatycznie.

Ja jednak wole je wpisywac recznie za kazdym razem. Dokladna odleglosc do domu pacjenta sprawdzam w google map
natedog dobrze ze zwrociles na to uwage bo szkoda by bylo tej kasy z IK,poszukaj sobie na stronach vegi jest taki filmik o dokladnym wyliczaniu Ik tak jak napisal togo, od kilometrow dojazdu odliczasz 4 km (ktore wchodza w forfait) i wazne zebys zmienial commune bo jesli masz pacjenta oddalonego o 10 km ale commune jest ta sama co Twoj gabinet to oficjalnie nie mozesz doliczyc IK. A co wtedy jak w tej commune jest inny gabinet kine ? nie mozna doliczyc IK? troche to skomplikowane
taka ciekawostka, o ktorej dowiedzialem sie od mojej pacjentki pielegniarki liberale.
jako liberal, by w przypadku Accident Travail lub Maladie Poefessionelle, skorzystac z darmowej opieki medycznej, nalezy najpierw zglosic i wykupic dodatkowe ubezpieczenie.

www.urssaf.fr/portail/home/independant/mes-cotisations/quelles-cotisations/lassurance-volontaire--accident.html

www.ameli.fr/val-d-oise/medecin/exercice-liberal/vie-cabinet/assurances/assurance-volontaire-individuelle-mp
natedog, dokladnie tak musisz wypelnic takie formularze i wyslac do urssaf albo do cpam, jest to ubezpiczenie dobrowolne, ale jak Ci sie cos stanie w drodze do pracy, albo wysiada Ci plecy jestes ubezpieczony.
Ja place chyba 88 euro na trymestr.
Moze trzeba zalozyc jakas strone z takimi info, albo osobne forum.
Bylo by to bardzo przydatne dla nas wszystkich.
a tak swoja droga natedog,mam dwa pytania:
- jak latasz do Polski z jakich lini korzystasz, ja znam tylko Ryanair, ale moze sa jeszcze jakies inne Tanie linie lotnicze,
- planuje szkolenie w Paryzu w okolicach maja, znasz jakies tanie hotele, lub apartamenty do wynajecia. Szukam na tydzien czegos Patrzylem na Airbnb ale tyle tego jest. Moze chociaz wiesz jakich dzielnic unikac. Pozdrowienia
Co za roznica czy za leczenie zaplaci wam w calosci SS w przypadku AT czy tez w normalnym trybie czesciowo SS a czesciowo mutuelle? Chyba wszyscy macie mutuelle.
Problem w tym togo, ze wogole moga Ci nie zaplacic, wiec nawet jak chcesz zrobic to w trybie z mutuelle bedziesz musial wylozyc 60 % z twojej kieszeni. Jesli dobrze rozumiem system
Owszem, z punktu widzenia pacjenta wygodniej miec leczenie od razu za darmo niz placic i czekac na zwrot kosztow. Jesli to jedyna roznica to zastanawiam sie czy ubezpieczenie, o ktorym mowicie, nie jest w praktyce dublowaniem ubezpieczenia za w sumie te same swiadczenia. Zadeklarowanie AT jest wazne przede wszystkim dla pracownikow zatrudnionych na etacie. My na liberalu nie musimy przedstawiac pracodawcy zadnego dokumentu AT, nie mamy platnych urlopow ani zwolnien chorobowych.

Inna sprawa to ewentualna rekompensata z tytulu braku przychodow w czasie choroby (nie pracujemy - nie zarabiamy). Tego w tej ofercie nie ma. Na stronach podanych przez natedog jest wyrazne zastrzezenie:
"Attention : l'assurance volontaire ne vous donne pas droit au versement d'indemnités journalières"
Jedynie w przypadku trwalej czesciowej niezdolnosci do pracy ubezpieczenie gwarantuje jednorazowa zapomoge lub rente w zaleznosci od stopnia niezdolnosci.

Moim zdaniem lepszym rozwiazaniem jest wykupienie ubezpieczenia prévoyance u ktoregos z prywatnych ubezpieczycieli. Wlasnie na wypadek dluzszej choroby lub leczenia szpitalnego. Firma wyplaca ci wtedy tyle ile zarobilbys gdybys byl w pracy.


Zamiast sprawdzac kazda linie lotnicza z osobna, uzyj wyszukiwarki polaczen np. skyscanner lub kayak. Zdarza sie czasem, ze przy rezerwacji cena okazuje sie nieaktualna, ale to sporadycznie, zazwyczaj dziala dobrze
jak latam do PL to albo z Beauvais Ryanair lub Wizzair
a z CDG latam EasyJet do Krakowa.
Orly jest za daleko i zbyt skomplikowane by sie tam dostac, wiec tylko raz tam ladowalem jak przylecialem pierwszy raz. 12lat temu operowala to polaczenie Transavia.
Z CGD rowniez lata LOT i Air France (wiecej polaczen w ciagu dnia, ale moze byc troche drozej niz low costy, choc nie zawsze..)
dla przykladu sytuacja jednej z pielegniarek na AT:

www.infirmiers.com/votre-carriere/ide-liberale/accidentee-travail-infirmiere-liberale-doit-rembourser-soins.html
Z artykulu i komentarzy pod nim wynika, ze przy braku ubezpieczenia bledem bylo deklarowanie AT. Dobrze wiedziec.
Zatem koniecznie jedno z dwojga: assurance volontaire w sécu albo prywatne.

...a najlepiej nie chorowac w ogole :)
Cześć wszystkim,
Czy znacie może jakies godne uwagi strony z ofertami pracy dla kine? Otóż, w chwili obecnej pracuje na salaire w CSSR,ale kontrakt kończy mi się pod koniec sierpnia i będę chciał próbować swoich sił na liberalu. A może, któś z grupowiczów ma informację o gabinecie, który potrzebuje asystenta do gabinetu, albo nawet 2kine, bo moja dziewczyna również byłaby zainteresowana. W tej chwili stacjonujemy w Normandii. Z góry dzięki za info. Pozdrawiam :)
http://www.physiorama.com/annonces/offres_assistanat.html
Witam,
Pewnie część osób juz wie o tym, ale może sa nowe osoby które szukają info, ofert pracy itd. we Francji, to polecam grupę na Facebooku ''Kiné po polskiemu''. To jest grupa dla polaków kine, którzy pracują we Francji ;) grupa ma ponad 1000 osób... wiec można dużo się dowiedzieć na temat pracy Francji :)

Pozdro
forumowiczka Oleska szukala kiedys asystentow do gabinetu..
Cześć. Szukamy asystenta/asystentki do pracy w gabinecie w Amiens z możliwością przejęcia gabinetu za rok (ze względy na emeryturę). Gabinet w centrum miasta z balneo. Pomoc we wszystkich formalnosciach i znalezieniu mieszkania. Więcej info na priv.
szkoda ze nie mam konta na FB, bo tez bym sie tam troche udzielal.. ;p
taki ze mnie dinozaur!!
W miescie Magny en Vexin, gdzie ja pracuje w szpitalu, poszukuja do gabinetu dwie osoby.
www.doctolib.fr/maison-de-sante/magny-en-vexin/maison-de-sante-des-cordeliers-magny-en-vexin

Jest to centrum medyczne gdzie pracuje kilku lekarzy rodzinnych, kardiolog, pielegniarki, dietetyk, polozna, podolog, psycholog i dwoch kiné. W ostatnim czasie rozbudowali troche czesc dla kiné, dlatego sa nowe miejsca.
Pacjentow cale mnostwo tylko chciec pracowac. Proponuja pomoc w instalacji i ze znalezieniem mieszkania.
lotnisko: Beauvais i CDG w zasiegu 45min.
wiecej szczegolow u mnie.
@Natedog

Czesc, Dostalem w zeszlym miesiacu AE i wyjezdzam niedlugo do Francji. Dostalem prace w klinice niedaleko Paryza, w ktorej powiedzieli mi ze po godzinach pracy (od 17:00) można dodatkowo na terenie placowki dorabiac jako liberal. Miales kiedys podobna oferte na tym forum, wiec moze wiesz jako to wyglada z tym liberal ? w sensie czy jako salarie u nich moge po godzinach robic liberal czy raczej musze zalozyc wlasna dzialanosc zeby korzystac z tej opcji ?
Dzieki z gory za info.

Pozdrawiam,
FizYo
edytowany przez fizYo: 27 kwi 2019
Witajcie,
zastanawiam się właśnie nad wyjazdem do Francji. Obecnie pracuje jako mgr terapeuta NDT Bobath w jednym ze specjalistycznych szpitali dziecięcych. Chciałabym wyjechać z rodziną (mąż dziecko i pies). Wiem, że ipf jest bardzo otwarty na wszelką pomoc, pewnie podobnie firma jj, chociaż zastanawiam się, czy nie łatwiej byłoby próbować na własną rękę uzyskać nostryfikację? niestety mój francuski na razie jest na podstawowym poziomie, co na pewno nie pozwala na swobodną komunikację. Nie wiem, czy zarobki proponowane przez agencję są wystarczające, aby na początku utrzymać całą rodzinę? W Polsce, moja pensja jak na razie jest nadal żałosna, chyba, że pracowałabym po godzinach ujmując czas dla dziecka, a tego nie chcę i nie mogę zrobić... Czy może orientujecie się czy oferty pracy dla dziecięcych terapeutów są dostępne? Czy kursy posiadane dają trochę lepszy start czy w ogóle nie mają znaczenia, w przeciwieństwie do Polski?
Hej karimark,
Szkolenia dzieciece tutaj na pewno Ci pomoga, ale ogolnie nie maja wiekszego znaczenia. Oni z pediatria tutaj sa troche do tylu. Zarobki na poczatek jak trafisz w dobre miejsce + doplata z panstwa powinny wystarczyc na skromne zycie. Musisz jednak przec szybko do przodu. Mnie z zona od zera do wlasnego gabinetu zajelo 5.5 roku. Pozdowiania.
ps Moza zrobic Papiery na wlasna reke i wyjechac, ale musisz miec samozaparcie, i kogos kto wypelni za Ciebie wniosek i wysle do odpowiedniej komisji + okolo 1000 ZL na tlumaczenia przysiegle. Pozniej jak masz papiery, wchodzisz na physiorama.fr albo .com i szykasz pracy.
Temat przeniesiony do archwium.
1081-1110 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie