firma jj communication

Temat przeniesiony do archwium.
991-1020 z 1122
aider
Nieopłacone zabiegi to jeden z "uroków" pracy na liberalu. Jeżeli nie da się z pacjentem skontaktować telefonicznie ani listownie (zakładam że jego dane rejestrujesz na pierwszej wizycie) lub ignoruje on wezwania to w zasadzie pozostaje tylko firma windykacyjna. Mało kto jednak z tego korzysta.

Wysyłanie faktur do CPAM by odzyskać 60% cześciowo rozwiązuje problem ale przy okazji demoralizuje pacjentów, którzy nie dość że uchylają się od płacenia to jeszcze dostają "w nagrodę" 40% od swojego mutuel. Do tego w corocznym zestawieniu SNIR które wysyłasz do angak ( lub innej grupy) i tak będzie info że należność zapłacono Ci w całości.

Żaden z kiné, których znam, nie podpisywał konwencji z mutuelami. Wszyscy uznają że to zbyt wiele zachodu. Za dużo firm, każda ustala swoje zasady, niektóre rownież robią problemy i trzeba interweniować.

Dlatego lepiej skupić się na zapobieganiu takim sytuacjom w przyszłości. Fakturować co 5 wizyt lub nawet cześciej. Nie mowić pacjentom, ze to przez brak zaufania tylko np. że takie są wymogi dot. księgowości czy coś w tym stylu.
do aider,
coz tak to juz jest jak sie nie fakturuje pacjentow regularnie (np co 5 seansow).
sam wczoraj z pol godziny siedzialem na tel obdzwaniajac tych co mi zalegaja.. ;)
jest kilka sposobow na takich ancymonow:
- dzwonisz piszesz sms'y do znudzenia, az w koncu zaplaca
- piszesz listy, zwykle/polecone
- zlecasz zadanie komornikowi
- albo zglaszasz sie bezposrednio osobiscie na adres domowy (raz tak zrobilem z zaskoczenia i okazalo sie skuteczne!!).
ja staram sie regularnie regulowac takie zaleglosci, bo po czasie moze sie tego nazbierac.
tez bede miec kolo 1000€ w plecy.
jak sa jakies wieksze faktury to mecze ludzi nagminnie do skutku, jak jakies drobniejsze sumy to daje sobie spokoj i jedynie 60% security zciagam poprzez TP.
z tymi mutuellami to zupelnie oddzielny temat.. nie warto sie z to pchac, ale niestety pewnie wszyscy z czasem bedziemy zmuszeni, na niekorzysc calego spoleczenstwa.
Witam
Wybiera sie ktos na tegoroczne targi rehabilitacyjne do Paryza.
Ja uderzam w sobote.
pozdrawiam
tez bede w sobote
hej
nie dawno wysłałem dokumenty do firmy jj ws pracy fizjo we fr, i chciałbym się coś dowiedzieć o tej firmie. Długo trwa nostryfikacja dyplomu ponieważ ja mam 1320h praktyk i to w większości w przychodniach prywatnych? prace podjąłem tez w przychodni wiec jako tako nie mam doświadczenia np w kardio lub neurologi. w pracy miałem w większości pacjentów po operacjach narządu ruchu, ortopedia, reumatologia i trochę neurologi (pacjenci po udarze mózgu tylko). jak wygląda praca we Francji po uznaniu dyplomu? ile się zarabia na miesiąc?
proszę o odpowiedź
pozdrawiam
Witam serdecznie mam pytanie do grona ludzi na forum którzy znają temat życia we Francji od zaplecza-
otóż pracuje już 8 miesięcy we Fr jako Kine..za parę tygodni sprowadzam swoją dziewczynę na stałe do siebie;] więc co do mojej sytuacji -pracuje w szpitalu więc sianka za dużo nie ma, druga sprawa: dostałem mieszkanie z socjalu, ale jak na mieszkanie z socjalu jest za.... drogo,. Chciałbym się doradzić co mam załatwić by ułatwić sobie życie tutaj na miejscu po sprowadzeniu dziewczyny, czy istnieje tutaj jakiś dodatek od państwa jakaś zapomoga ? np w obniżeniu czynszu ? albo dodatek dla mojej dziewczyny bezrobotnej może ktoś pomóc, doradzić - gdzie uderzyć, co załatwić, czy w ogóle można sie starać ?? pozdrawiam serdecznie !!!
Kine123 podaj troche szczegolow, gdzie jestes? Co Twoja dziewczyna robi? Macie dzieci? Jak jestes w jakims drogim regionie albo w duzym miescie to jasne ze czynsz bedziesz placil kosmiczny. jak nie jestescie malzenstwem albo paxe to raczej nic nie dostaniecie, zawsze mozesz zapytac w CAF. Twoja dziewczyna mowi po francusku ? Normalnie nie przysluguje jej prawo do zasilku jak nie przepracowala 6 mcy. Moze sie zApisac do pôle-emploi i dopytac o formation Français langue étrangère, to kurs fra dla obcokrajowcow wszystko gratis i moze jeszcze dostanie pare set euro kieszonkowego. To tak po krotce, a jak juz radzisz sobie z jezykiem? Nie wolisz liberala ? Pozdrawiam
Hej mam pytanie do osob mających juz pozwolenie. Otóż dostałam 13 lipca pismo z Francji ze otrzymali moje dokumenty i odpowiedz dadzą po 4 miesiącach...ale 4 miesiące minely a ja dalej czekam. Czy mam się martwic juz czy lubią sobie te odpowiedzi przedluzac??
cierpliwosci..
raptem o tydzien sie przeciaga.
pojecie czasu jest wzgledne..
dla ciebie dodatkowy tydzien czekania to wiecznosc,
a dla nich to jedynie dodatkowe 5dni pracy ;)
hej mam pytanie czy to prawda ze w 2017 roku będzie ciężko zdać egzamin językowy z francuskiego ??
Witam, wyjasnila sie sprawa z długim oczekiwaniem na pozwolenie.... Otóż komisja wyslala je na zly adres( zamiast 131 wpisali 13).wysłali jeszcze te pozwolenie zwykłym listem ze nie da sie go odnaleźć.z zapytanie o ponowne wyslanie pozwolenia dostala odpowiedz ze nie mogą drugi raz mi wystawić go tylko jedynie zaświadczenie ze te pozwolenie dostałam. I moje pytanie do ludzi będących we Francji i orientujących się w temacie: Czy te zaświadczenie jest równoważne z pozwolenie? I czy jest jaka kolwiek szansa na dostanie jakiegoś chociaż duplikatu? Czy juz nigdy nie dostane swojego pozwolenia na oczy? Prosze o odp
zglos sie osobiscie..
Mam taka rade do wszystkich, ktorzy stresuja sie pierwszym kontaktem z l'Ordre de Kine.
Wyobrazcie sobie, ze oni tez sie stresuja egzaminujac kandydatow.. by poprawnie wyselekcjonowac tych, ktorzy w przyszlosci nie zaszkodza francuskim pacjentom. co jest normalne, bo miedzy innymi taka jest rola tej instytucji.
Wiec co nalezy przedstawic to wasze kompetencje praktyczne, potwierdzone odpowiednim dyplomem oraz umiejetnosci jezykowe na wymaganym poziomie.

wyobrazcie sobie, ze np taki kandydat z Chile (ktory mowi tylko po hiszpansku) lub z Nigerii (ktory mowi tylko po francusku czy angielsku) czy z jakiegokolwiek innego zakatka swiata chcialby wykonywac zawod fizjoterapeuty w Polsce, logicznym jest przeprowadzic pewna selekcje na starcie by nie bylo komplikacji pozniej. pytanie: czy w Polsce dziala taka instytucja, ktora sie tym zajmuje? czy moze kazdy moze wykonywac zawod bez limitow? ;)
hej Witam serdecznie,mam nadzieje że dobrze trafiłem, bo chyba to jest najlepszy forum kine-francja jaki istnieje...chciałbym się doradzić otóż pracuje już od roku jako kine we Francji, chciałbym się przenieść w za jakiś czas w bardziej urokliwe miejsc we Francji- region górski ! interesują mnie miasta Annecy, Chamonix. Jak tam wygląda sprawa z egzaminami czy trzeba podchodzić jeszcze raz do egz. czy wystarczy transfer dokumentów ? czy znacie jakieś fajne miejsca gdzie można sie zahaczyć- na początek termy, poźniej szpitale, gabinety? pozdrawiam serdecznie P.S dodam że ma wszystko uregulowane jeśli chodzi o sprawy administracyjne- egzamin l'Ordre itp.
edytowany przez kine123: 05 lut 2017
kine123 wez pod uwage ze ceny wynajmu i zycia w kurortach gorskich sa wysokie, jesli chcesz sie zaczepic na stale moze byc drogo, tymbardziej ze francuzi mieszkajacy tam czesto pracuja w szwajcarii i zarabiaja 2 racy tyle co we Francji
Witam, szukam osoby chętnej do pracy w moim gabinecie (72 La Sarthe). Wymagana podstawowa znajomość języka francuskiego, zezwolenie na wykonywanie zawodu we Francji oraz dobre chęci. Pomagam oczywiście przy załatwianiu wszystkich formalności.
Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: [email]
Pozdrawiam!
edytowany przez shaw: 15 lut 2017
Dla tych obeznanych z alkowami pracy w gabinecie opisze historie z ostatnich dni..
otoz we wrzesniu zglosila sie do mnie pacjentka, ktora pracuje w policji.
AT - rachis lombaire.. na skierowaniu od lekarza bylo napisane 15 seansow na basenie.
wiec wykonalismy te 15 seansow (1h) na basenie, z pozytywnym rezultatem na koniec.

jej ubezpieczycielem to Gras Savoy..
wyslalem im fakture, z kopia skierowania, RIB etc..
15 x AMS9.5+AMS2.2 oraz Bilans AMS8.1
w sumie: 394euro

wczoraj dopiero dostalem przelew opiewajacy na 241euro
poniewaz lekarz z tego ubezpieczenia stwierdzil, ze zwroci jedynie za AMS7.5,
ze basen w tym przypadku nie byl wskazany i ze nie przeslalem kopii bilansu, wiec za bilans mi nie zaplaci..

jakie byscie w moim przypadku podjeli kroki?.. ;)
Zapewne pracownicy dzialu remboursements dostali polecenie by szukac oszczednosci gdzie sie da, no i wykazali sie nadgorliwoscia. Basen nie byl przeciez fanaberia twoja ani pacjentki... Wyjasnien zadalbym u dyrekcji firmy. NIe mam przed soba druku Gras Savoy, ale ich siedziba jest chyba w innym miejscu niz adres gdzie wysyla sie faktury.

Kiedys ta sama firma zalegala mi z platnosciami. W moim przypadku to pacjentka (roboty publiczne + ochotnicza straz pozarna) interesowala sie czy z ubezpieczeniem wszystko dziala jak nalezy. Gdy dowiedziala sie o opoznieniu, sama skontaktowala sie z firma. Byli mocno zdziwieni, ze to pacjentka interweniuje w mojej sprawie, ale od tej pory nie bylo zadnych problemow.

Byloby idealnie gdyby tez Twoja pacjentka, w ramach wdziecznosci za skuteczna terapie, zechciala pomoc. Jako policjantka wzbudzilaby jeszcze wiekszy respekt ;)
Bonjour nos amis,
Dwa tygodnie temu dostalismy z dziewczyna wezwanie do l'ordre de kiné na egzamin ze znajomosci jezyka francuskiego.
Czy ktos moze cos podpowiedziec? Jakie mieliscie pytnia, wiem rowniez ze test moze byc pisemny, czy spotkalicie sie z nim? Podajcie prosimy jakies przyklady pytan ktore zostaly Wam zadane(moz byc i na PRW) - OCZYWISCIE sami rowniez zdamy relacje z przebiegu naszej rozmowy :D
P.S. dziekuje tym ktorzy nam pomogli do tej pory na PRW!!!
Dziekujemy z gory!
okazalo sie, ze list reklamacyjny (kultularny aczkolwiek bardzo konkretny) byl wystarczajacy by w ciagu kilku tygodni otrzymac calkowity zwrot naleznej kwoty.
wniosek z tego taki, ze trzeba wszystko obserwowac, podliczac i kontrolowac..
w innym przypadku mozemy tracic nalezne nam pieniadze..
Witam. Szukam asystentki do pracy w gabinecie w centrum Amiens. Najlepiej z autoryzacja i podstawową znajomością francuskiego (może być po kursie). Pomoc w załatwianiu l'ordre i znalezieniu mieszkania. Więcej info na priv. Pozdrawiam
edytowany przez 0leska: 29 kwi 2017
ciekawa oferta pracy w centrum reedukacji.
profil ortopedia i neurologia.
AE wymagane, 26 dni urlopu + 14dni RTT
Mieszkanie na miejscu za ok 250E.
wynagrodzenie miedzy 1650 a 1850E w zaleznosci od umiejetnosci jezykowych i negocjacyjnych.
godziny pracy 9h-12h15, zebranie z lekarzami 30min, przerwa obiadowa 30min, 13h30-16h30.
od wrzesnia rusza projekt dodatkowej mozliwosci pracy po godzinach na sali i na basenie (lukratywna opcja liberal).
jesli pojawia sie pytania lub CV prosze na: [email] lub 06.10.17.05.38
Witam
Pracuje na liberalu od 6 miesiecy, do tej pory księgowość prowadziłem sam ponieważ mam spore doswiadczenie z Polski w tej dziedzinie.
Jednak aby zaoszczedzic troche czasu postanowiłem oddac to w rece specjalistów.
Jestem zdziwiony ponieważ ksiegowy chce ode mnie hasła do dostepu przez internet do URSSAF, Carpimko i ANGAK? czy to normalne? oraz chce mój RIB, chociaż będę płacił raz na koniec roku. Jakie są Wasze doswadczenia?
wg mojej znajomosci istnieja 3 opcje prowazenia ksiegowosci:
1. samemu poprzez Angak lub temu podobne instytucje
2. przy wsparciu ksiegowego, ktory cie jedynie informuje i podpowiada a reszte robisz sam
3. ksiegowy robi wszystko za ciebie, wowczas podajesz mu wszelkie kody i namiary
(wowczas pojawia sie pytanie czy ufasz wystarczajaco twojemu ksiegowemu?.. ;)

ja prowaze mojaksiegowosc samemu, jak cos nie wiem to konsultuje z kolegami, ktorzy tez to robia samemu.
ostatnio tak sie zlozylo, ze mam pacjentke Polke w moim wieku, ktora jest ksiegowa we Francji, wiec byc moze nawiazemy wspolprace ;)
wg mojej znajomosci istnieja 3 opcje prowazenia ksiegowosci:
1. samemu poprzez Angak lub temu podobne instytucje
2. przy wsparciu ksiegowego, ktory cie jedynie informuje i podpowiada a reszte robisz sam
3. ksiegowy robi wszystko za ciebie, wowczas podajesz mu wszelkie kody i namiary
(wowczas pojawia sie pytanie czy ufasz wystarczajaco twojemu ksiegowemu?.. ;)

ja prowaze mojaksiegowosc samemu, jak cos nie wiem to konsultuje z kolegami, ktorzy tez to robia samemu.
ostatnio tak sie zlozylo, ze mam pacjentke Polke w moim wieku, ktora jest ksiegowa we Francji, wiec byc moze nawiazemy wspolprace ;)
Cześć wszystkim Fizjo :)
Chciałam się zapytać o to jak długo czekaliście na potwierdzenie, że dokumenty na komisję zostały dostarczone?
Jedyny dokument potwierdzający to sms od firmy kurierskiej. Przeglądając to forum widziałam w niejednym wpisie, że komisja odp z informując o wpłynięciu dokumentów. Ja czekam już miesiąc i nawet jak na francuzów wydaje mi się to być zbyt długim czasem oczekiwania. Wysłałam maila do osoby odpowiedzialnej za dział kine ale od tygodnia nie odpowiedziała. Szczerze się martwię czy moje dokumenty nie zaginęły.
Napiszcie proszę czy ktoś jeszcze czekał tak długo na potwierdzenie otrzymania zgłoszenia dokumentów przed komisję.
Pozdrawiam
Caroline X,
do ktorej konkretnie komisji wyslalas dokumenty?
byc moze nie we wszystkich dzialaja tak samo, i moze niektore daja znac o otrzymanych dokumentach a inne nie?..
Miesiac jak na Francje to nie duzo, w dodatku wakacje zblizaja sie duzymi krokami, wszyscy juz tylko mysla o urlopie..
Cierpliwosci, jesli dokumenty doszly to pewnie najblizsza komisja bedzie z poczatkiem wrzesnia, wowczas moze bedziesz wiedziec cos wiecej.
powodzenia.
Caroline X,
do ktorej konkretnie komisji wyslalas dokumenty?
byc moze nie we wszystkich dzialaja tak samo, i moze niektore daja znac o otrzymanych dokumentach a inne nie?..
Miesiac jak na Francje to nie duzo, w dodatku wakacje zblizaja sie duzymi krokami, wszyscy juz tylko mysla o urlopie..
Cierpliwosci, jesli dokumenty doszly to pewnie najblizsza komisja bedzie z poczatkiem wrzesnia, wowczas moze bedziesz wiedziec cos wiecej.
powodzenia.
Kiedy najlepiej prosic o podwyzke jako salarie?
Z doswiadczenia zauwazylem, ze jest pewien moment w roku gdzie nadchodzi fala, kiedy kilka ososb w krotkim czasie odchodzi z pracy. wowczas jest to moment gdzie organizacja pracy sie wali i nagle brakuje rak do pracy..
czesto tak bywa, ze dzieje sie tak np przed letnimi wakacjami..
wg mnie jest to najlepsza okazja zglosic sie do HR o wizyte i prosbe o podwyzke.
w innym przypadku dyrekcja ryzykuje strate kolejnego pracownika..
w moim przypadku zadzialalo to juz kilka razy ;)

powodzenia
Dzięki za odpowiedź. Dobrze, że jeszcze ktoś tu czuwa na forum , na prawdę jest pomocne :)
Wysłałam na komisję w Clermont-Ferrand, rejon Auvergne-Rhône-Alpes.
Temat przeniesiony do archwium.
991-1020 z 1122

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie